• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Οκτώβριο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ιαπωνία Σκεψεις για ταξιδι στην Ιαπωνια

john_shadow86

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
(δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό φόρουμ)

πέτυχα μια προσφορά(?) για Ιαπωνία από το esky.com(αξιόπιστο?) Ρώμη-Τόκιο-Λονδίνο με 282€ με Aeroflot Russian και σκέφτομαι να κλείσω για Απρίλιο και να περιμένω προσφορές για Αθήνα-Ρώμη & Λονδίνο-Αθήνα(λογικά δε θα βγει κάτι? τι ποσά μπορούν να θεωρηθούν προσφορές?)

τι λέτε? :)

EDIT: μέσω momondo.it έχει 270€

Last edited:

The Vinegars

Member
Άμα σκεφτείς ότι πέρυσι, τέτοια εποχή είχα δώσει εγώ €800 για Τόκιο (από και προς Αθήνα μέσω Κων/πολης) , τότε, η προσφορά που βρήκες είναι πολύ καλή!
Σίγουρα θα βγει κάτι ανάλογο και για Ρώμη / Λονδίνο - είναι και low season, άλλωστε...
Πάντως, να το ξέρεις, οι πτήσεις για (κι από) Κυότο είναι ακόμα φτηνότερες - νομίζω... Και το άτιμο, έχει τόσα πολλά μέρη γύρω του, σε απόσταση 1-1.5 ώρας: Οσάκα, Νάρα, Κόμπε...
(Δεν θέλω να σε επηρεάσω, έτσι; Απλά στο λέω...) :)

fsarigian

Member
Επόμενο Ταξίδι
JAPAN
Ονειρεμένο Ταξίδι
Patagonia
Επειδή σκέφτομαι κάτι αντίστοιχο για την περίοδο των Χριστουγέννων (15/12-29/12) και περνάνε διάφορες προσφορές μπροστά αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να περιμένω και άλλο η να κλείσω...αυτές τις μέρες παίζει προσφορά Sofia-Tokyo στα 510 με Qatar + Αth-Sof 60E με ryanair....να περιμένω λέτε η να το κλείσω?

mourohavlos

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγoνία
Επειδή σκέφτομαι κάτι αντίστοιχο για την περίοδο των Χριστουγέννων (15/12-29/12) και περνάνε διάφορες προσφορές μπροστά αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να περιμένω και άλλο η να κλείσω...αυτές τις μέρες παίζει προσφορά Sofia-Tokyo στα 510 με Qatar + Αth-Sof 60E με ryanair....να περιμένω λέτε η να το κλείσω?
Θα πρέπει να προσθέσεις και τυχόν αποσκευές για την πτήση για Σόφια
Επίσης, με μια πρόχειρη ματιά, για τις μέρες που κοιτάς (14-28 Δεκεμβρίου) έχει κάτω από 650€ από Αθήνα με Alitalia μέσω Ρώμης και λίγο πάνω από 700€ με Qatar μέσω Ντόχα.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.506
Μέλη
35.346
Νεότερο μέλος
Alexandros Stergi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom