Ιαπωνία Εισιτήρια για Ιαπωνία

fsarigian

Member
Μηνύματα
27
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
JAPAN
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia
Επειδή σκέφτομαι κάτι αντίστοιχο για την περίοδο των Χριστουγέννων (15/12-29/12) και περνάνε διάφορες προσφορές μπροστά αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να περιμένω και άλλο η να κλείσω...αυτές τις μέρες παίζει προσφορά Sofia-Tokyo στα 510 με Qatar + Αth-Sof 60E με ryanair....να περιμένω λέτε η να το κλείσω?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Επειδή σκέφτομαι κάτι αντίστοιχο για την περίοδο των Χριστουγέννων (15/12-29/12) και περνάνε διάφορες προσφορές μπροστά αλλά δεν ξέρω εάν πρέπει να περιμένω και άλλο η να κλείσω...αυτές τις μέρες παίζει προσφορά Sofia-Tokyo στα 510 με Qatar + Αth-Sof 60E με ryanair....να περιμένω λέτε η να το κλείσω?
Θα πρέπει να προσθέσεις και τυχόν αποσκευές για την πτήση για Σόφια
Επίσης, με μια πρόχειρη ματιά, για τις μέρες που κοιτάς (14-28 Δεκεμβρίου) έχει κάτω από 650€ από Αθήνα με Alitalia μέσω Ρώμης και λίγο πάνω από 700€ με Qatar μέσω Ντόχα.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Καλησπερα, με την αρση της απαγορευσης λογο covit που ανακοινωθηκε ετοιμαζομαι για ταξιδι τον επομενο Αυγουστο. Κοιταω για αεροπορικα και αυτην την στιγμη βρισκω με την ethad στα 1500 για δυο ατομα , και στα 1700 με την δυνατοτητα επιστροφης χρηματων σε περιπτωση ακυρωσης.
Δεν εχω εμπειρια απο αεροπορικες εταιριες, απο τα λιγα που διαβασα η ethad θεωρητε μια σχετικα καλη εταιρια. Οσο για την τιμη αν κρινω με αυτα που γινονται πιστευω ειναι καλη τιμη.
Τι λετε οι πιο εμπειροι;
 

tispoula

Member
Μηνύματα
20
Likes
26
Και μεις το 2018 με emirates 1500 είχαμε δώσει την περίοδο των ανθισμένων κερασιών. Θα μπορούσες να δεις και με τη scoot ίσως απλά εκεί πρέπει να πληρώσεις έξτρα τις βαλίτσες, τις θέσεις το φαι κτλ. Και αναλόγως το πρόγραμμα σου ίσως να σε βολεύει να πετάξεις στο Τόκυο και να γυρίσεις από Οσάκα.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Με scoot τα βρησκω 2800 με βαλιτσα και φαγητο, πολυ ακριβα. Γυρω στα 2200-2300 βρισκω και με Emirates. Γενικα αυτη την στιγμη καπου στα 1000-1100 το ατομο βρισκεις πολλα, με εξαιρεση την ethad που ξεκινανε με 750 αλλα χωρις επιστροφη χρηματων για αυτο σκεφτομαι για ασφαλεια να δωσω 850 το ατομο για την στραβη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Στα 1700 με επιστροφή ακύρωσης προσωπικά θα τα έκλεινα.Την εταιρεία την θεωρώ καλή.
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Στα 1700 με επιστροφή ακύρωσης προσωπικά θα τα έκλεινα.Την εταιρεία την θεωρώ καλή.
Μαλιστα, ευχαριστω. Αυτα μου γραφει, αν δεν κανω καποιο λαθος με 85 ευρω προστιμο ανα εισητηριο παιρνω επιστροφη.



Change date eligibility/ fee per guestYesEUR 55(One date change free)
Changes after no show for departureYesEUR 100
Refund eligibility/ fee per guestYesEUR 85

Refunds after no show for departureYesEUR 250
Checked baggage allowance per guest30kg
Miles earned per guest5281 Miles
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Μαλιστα, ευχαριστω. Αυτα μου γραφει, αν δεν κανω καποιο λαθος με 85 ευρω προστιμο ανα εισητηριο παιρνω επιστροφη.



Change date eligibility/ fee per guestYesEUR 55(One date change free)
Changes after no show for departureYesEUR 100
Refund eligibility/ fee per guestYesEUR 85

Refunds after no show for departureYesEUR 250
Checked baggage allowance per guest30kg
Miles earned per guest5281 Miles
Ναι έχει καλές εναλλακτικές αν κάτι δεν παει καλά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ξεκινάει να πετάει και η Alitalia, δηλαδή η ITA airways. Για τσεκαρε και με αυτή
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Καλησπερα, με την αρση της απαγορευσης λογο covit που ανακοινωθηκε ετοιμαζομαι για ταξιδι τον επομενο Αυγουστο. Κοιταω για αεροπορικα και αυτην την στιγμη βρισκω με την ethad στα 1500 για δυο ατομα , και στα 1700 με την δυνατοτητα επιστροφης χρηματων σε περιπτωση ακυρωσης.
Δεν εχω εμπειρια απο αεροπορικες εταιριες, απο τα λιγα που διαβασα η ethad θεωρητε μια σχετικα καλη εταιρια. Οσο για την τιμη αν κρινω με αυτα που γινονται πιστευω ειναι καλη τιμη.
Τι λετε οι πιο εμπειροι;
Για Ιαπωνία δεν ξέρω πόσο φθηνότερα θα βρεις και με τις παροχές της Etihad. Οι τιμές γενικά έχουν ανέβει, ακόμα και για τους πετρελαιάδες. Είναι μια από τις καλύτερες αεροπορικές και έχοντας πετάξει μαζί της θα ήταν από τις πρώτες επιλογές μου. Το αν θα έδινες τα παραπάνω 200 εξαρτάται από εσένα. Εγώ θα το ρίσκαρα, καθώς δεν πιστεύω ότι θα με άφηνε ξεκρέμαστο (δες και τους όρους του εισιτηρίου).

Εγώ θα την επέλεγα για τα 750 ευρώ/άτομο, αν με βόλευαν και οι ανταποκρίσεις (νομίζω δίνει 2 βαλίτσες, φαγητό από μενού που επιλέγεις τι σου αρέσει, ευγενικό προσωπικό κλπ).
 

teokyv

Member
Μηνύματα
29
Likes
21
Σκεφτομαι να τα κλεισω απευθειας απο την ethad και οχι μεσω αλλων σαιτ. Υπαρχει καποιο ουσιαστικο οφελος με καποιον τροπο κρατησης;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Σκεφτομαι να τα κλεισω απευθειας απο την ethad και οχι μεσω αλλων σαιτ. Υπαρχει καποιο ουσιαστικο οφελος με καποιον τροπο κρατησης;
Υπάρχει το ενδεχόμενο από τρίτο site να βρεις χαμηλότερη τιμή ή να σου έχει συμπεριλάβει βαλίτσες κλπ. Δεδομένης της αβεβαιότητας ακόμα, εγώ θα έκλεινα από την αεροπορική για καλό και για κακό. Αφενός για να μην μπλέκω με μεσάζοντες, αφετέρου αν κάτι αλλάξει ενώ είμαι εκεί να μπορώ να πάω στο αεροδρόμιο στην αεροπορική και να βγάλω άκρη καλύτερα απ'ότι στο τηλέφωνο με ένα γραφείο/site στην άλλη άκρη του κόσμου (με ό,τι συνεπάγεται αυτό).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom