Σομαλία Σομαλία

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάει κανείς στη Σομαλία και αν ναι θα τον παρακαλούσα να μας περιγράψει το ταξίδι του.:clap::haha:
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
το αλλο με τον τοτο το...ξερεις ?????? :clap:

εχει τοσες πληροφοριες για χιλια κρατη εδω , ( εχουμε ρωμη . παρισι . λονδινο , μπανγκογκ , μπαλι κλπ ) ...τι ψαχνεσαι για σομαλια .:roll::roll:

εκτος εαν βρηκες δουλεια σε ...κανενα πειρατικο ....:haha:.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Θα κάνω μεταπτυχιακό στην πειρατική!!Πλάκα κάνω!Απλά ρωτάω πάντως πιστεύω ότι από το φόρουμ όλο και κάποιος θα έχει πάει.;)
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Θα κάνω μεταπτυχιακό στην πειρατική!!Πλάκα κάνω!Απλά ρωτάω πάντως πιστεύω ότι από το φόρουμ όλο και κάποιος θα έχει πάει.;)
ναι ...ειχα διαβασει μια στατιστικη εδω μεσα που εγραφε ποιος εχει ταξιδεψει σε μη συνηθισμενους προορισμους
ισως καποιος απο αυτους σε .....ενημερωσουν ....
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
έχεις πάει και εσύ δεν είναι έτσι?
:haha:. Καλό. αν είχα τραβήξει εγώ όλες τις φωτογραφίες όλων των portfolios θα με φθονούσε όλο το forum... τι λέω; πιθανότατα θα με είχαν κάνει και ban για ανάρμοστη και προκλητική συμπεριφορά!
όχι. ολ' αυτά τα είδα μέσα από το Google Earth
..................
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..ε ναι εζησα εκει 8 μηνες το πολυ μακρινο 1993-94.. σε πολυ δσκολες συνθηκες..
αν και εχουν περασει αρκετα χρόνια δεν νομιζω πως η κατασταση εχει βελτιωθει απεναντίας ..ακομη και οι οργανωσεις ΜΚΟ,εχουν μεταφερει τη εδρα τους στα συνορα με Κενυα..
δεν γνωριζω για ποιο λογο θες να πας, αλλα σιγουρα δεν μπορει να ειναι τουριστικου ενδιαφεροντος..
..
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.416
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νομίζω ότι και ο soudianos έχει πάει γιατί θυμάμαι μου είχε πει κάποια πράγματα.
Προσωπικά γνωρίζω λίγα πράγματα για τη Σομαλία από το πολύ γνωστό βιβλίο της Γουόρις Ντίρι, "το λουλούδι της ερήμου", το οποίο ενδεχομένως και να αποτέλεσε την αρχή της εισαγωγής μου στο φεμμινισμό :)
http://www.thermopilai.org/content/...lamika-ethima-e-akroteriasmene-sexoualikoteta
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Θα ήθελα να πάω κάποια στιγμή για να δω τις εκεί συνθήκες ζωής και να εκτιμήσω το πως είμαστε εδώ, δύσκολα μεν αλλά ακόμα καλά.Εσύ για δουλειά πήγες?Βίζα πως παίρνεις?¨Ησουν ασφαλής?Έψαχνα και βρήκα ότι η Μογκαντίσου έχει σύνδεση μόνο με 3-4 γειτονικά αεροδρόμια,νομίζω ¨Κένυα,Σουδάν και κάποια άλλη.Μήπως τελικά και μόνο που το σκέφτομαι είναι χαζαμάρα?:rolleyes::rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom