Στην Αθήνα μετά από 10 χρόνια!

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Για σας παιδια!

Ερχόμαστε στην Αθήνα για το 3ήμερο της Καθαράς Δευτέρας! Φυσικα και θα θέλαμε λίγη βοήθεια στο planning, αλλά πρώτα θα αρχίσω με την σημαντική ερώτηση για το ξενοδοχείο.

Εμάς δεν μας νοιάζει τόσο πολύ το ξενοδοχείο και έτσι θα διαλέξουμε πιο πιθανό το πιο φθηνό από τις επιλογές που έχουμε απο το πακέτο.

Αλλά το πιο φθηνό είναι το Alasia στην Ομόνοια. Από φωτογραφίες είναι οκ, αλλά είναι μεγάλο ρίσκο να μείνουμε στην Ομόνοια; Τόσο χάλια και επικίνδυνη περιοχή είναι;

Thanks! ;)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Να μείνετε Ομόνοια;!
Όχι φίλε μου, όχι. Υπάρχει λόγος που είναι το πιο φτηνό.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Ευχαριστω, βασικα αεροπορικο εισητηρια ειναι πανακριβα απο κυπρο εκεινο το 3ημερο, ετσι μονο πακετο μπορουμε να πιασουμε. Οι φθηνες θεσεις παντα ειναι κρατημενες απο τους πρακτορες σε τετοιες μερες.

Αρα Ομονοια ειναι τοσο ασχημα που δεν πρεπει καν να σκεφτουμε να μεινουμε εκει?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ευχαριστω, βασικα αεροπορικο εισητηρια ειναι πανακριβα απο κυπρο εκεινο το 3ημερο, ετσι μονο πακετο μπορουμε να πιασουμε. Οι φθηνες θεσεις παντα ειναι κρατημενες απο τους πρακτορες σε τετοιες μερες.

Αρα Ομονοια ειναι τοσο ασχημα που δεν πρεπει καν να σκεφτουμε να μεινουμε εκει?
Σου τα είπε και η battered suit.πιο πάνω.Ξέχνα την Ομόνοια,κάποτε:roll:μέχρι πριν 4,5 χρόνια ήταν μιά χαρά.Τώρα άστα να πάνε,ούτε να περάσεις από κεί όταν θα επισκεφθείς την Αθήνα,
καλύτερα κύτταξε προς Σύνταγμα η και πιό πάνω ακόμα η τέλος πάντων οπουδήποτε αλλού εκτός από Ομόνοια και τα πέριξ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Αφήνουμε την Ομόνοια οπωσδήποτε.΄Αλλες επιλογές δίνει το πακέτο??

Διαπραγματευτείτε με το πρακτορείο.
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
Οκ τωρα να κοιταξω τι αλλο δινουν τοτε...

Για 3 μερες θα στοιχησει περιπου 80 ευρω τουλαχιστο το επομενο ξενοδοχειο.

Μπορει και να συμφερει να διαλεξουμε Αλασια και απλα να περνουμε ταξι απο και προς ξενοδοχειο? :)
Ειναι οπως πιο παλια - πολυ φθηνα τα ταξι στην Αθηνα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Οκ τωρα να κοιταξω τι αλλο δινουν τοτε...

Για 3 μερες θα στοιχησει περιπου 80 ευρω τουλαχιστο το επομενο ξενοδοχειο.

Μπορει και να συμφερει να διαλεξουμε Αλασια και απλα να περνουμε ταξι απο και προς ξενοδοχειο? :)
Ειναι οπως πιο παλια - πολυ φθηνα τα ταξι στην Αθηνα;
Πάρε μια ιδεά για το πόσο κοστίζει το τσξί:

http://www.letsgo.gr/
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Λόγω κρίσης βρίσκεις πλεον πολύ πιο εύκολα ταξί(υπάρχουν ολόκληρες ουρές στις πιάτσες) και επίσης έχει μειωθεί αρκετά η κίνηση στους δρόμους(μποτιλιάρισμα).
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Συμφωνώ με τους παραπάνω. fekish μάλλον είσαι Κυπραίος, έτσι; το γνωρίζω πολύ καλά ότι έχεις ακούσει από αρκετούς συντοπίτες σου να προτιμήσεις την Ομόνοια. Οι περισσότεροι Κυπραίοι που γνωρίζω, εκεί γύρω διαμένουν όταν έρχονται Ελλάδα. Τα πράγματα δεν ξέρω πόσο έχουν αλλάξει γιατί η Ομόνοια ποτέ δεν ήταν απολύτως ασφαλείς αλλά απλώς δεν αξίζει. Δες το kimon στην Πλάκα ή εν ανάγκη κοντά σε μια στάση μετρό.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μα δε μιλάμε για αισθητική για να λέμε δεν αξίζει...Είναι επικίνδυνα...
 

fekish

Member
Μηνύματα
215
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαλί και Μπόρα Μπόρα
ναι απο Κύπρο ειμαι :)
τόσο πολύ χαλια ρε παιδια? Μπραβο μας, δεν το πιστευω οτι θα ακουγα στο κεντρο της αθηνας οτι ειναι επικυνδυνα και το κρατος να μην κανει τιποτε...
Και μου ελεγαν φιλοι ιρλανδοι οτι φοβουνταν να ερθουν ελλαδα, και ακυρωσαν τα ταξιδια τους. Και γω του ελεγα ότι δεν τιθεται θεμα ασφαλειας!

Οπως σας ειπα εγω και 4 τοιχους να εχω ειμαι οκ, απλα θεμα ασφαλειας να ειμαι οκ. Δεν με νοιαζει να παιρνω ταξι συνεχως για 3 μερες. Γιατι σε μια μερα το πολλη 4 φορες να παω και να ερθω πισω στην ομονοια με ταξι.

Αλλά τώρα εκτός από την ερώτηση μου: πραγματικά ακούσατε να γίνονται ληστειες στην ομονοια ή φόνοι/μαχαιρώματα; Σε τέτοια κατάσταση ήμαστε πλέον;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.274
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom