Στον αέρα οι πτήσεις την Πεμπτη 04/04/2013

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
οι αρχηγοι κρατων γιατι πρεπει να πεταξουν δηλαδη?
καταλαβαινω ολες τις αλλες κατηγοριες αλλα αυτοι εχουν το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης για το οτι συμβαινει στο κρατος τους οποτε ας επωμιστουν μερικες απο τις συνεπειες.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Απίστευτο τη Πέμπτη πετάω.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σε βάζει στην επόμενη πτήση της που θα βρει άδεια θέση. Δηλαδή θα ταξιδέψεις αλλη μέρα. Ή μπορείς να ζητήσεις τα λεφτά σου πίσω. Δεν ακυρώνεται όμως η πτήση επιστροφής. Αυτή ισχύει γιατί δε θεωρείται ενιαίο το εισιτήριο.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Κοινώς τη βάψαμε ελπίζω να γίνει η πτήση ειδάλλως θα πάνε τζάμπα εισιτήρια,άδειες, ξενοδοχεία τα πάντα :(

Πάντως ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο mail από την εταιρεία ή κάτι τέτοιο και στο μπορείς να κλείσεις εισιτήρια.
 

bl4ckwar

Member
Μηνύματα
274
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη ή Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Άντζελες, Νέα Υόρκη
Κοινώς τη βάψαμε ελπίζω να γίνει η πτήση ειδάλλως θα πάνε τζάμπα εισιτήρια,άδειες, ξενοδοχεία τα πάντα :(

Πάντως ακόμα δεν έχει έρθει κάποιο mail από την εταιρεία ή κάτι τέτοιο και στο μπορείς να κλείσεις εισιτήρια.
Επρεπε να βρεις ξενοδοχειο που να σου δινει τη δυνατοτητα να ακυρωνεις μεχρι τελευταια στιγμη, εφοσον πετας με ryanair :/
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Επρεπε να βρεις ξενοδοχειο που να σου δινει τη δυνατοτητα να ακυρωνεις μεχρι τελευταια στιγμη, εφοσον πετας με ryanair :/
Δηλαδή το πρόβλημα εσύ το βλέπεις στο ότι έκλεισε πτήση με την Ryanair? :shock::shock::shock:
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Νομίζω κιόλας ότι σε περιπτώσεις απεργίας δεν προσφέρονται αποζημιώσεις επειδή δεν ευθύνεται ουσιαστικά η εταιρία για την καθυστέρηση αυτή. Θα δούμε ελπίζω να καταφέρουμε να πετάξουμε καθώς ακόμα δεν έχω πάρει κάποιο μήνυμα ακύρωσης.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Νομίζω κιόλας ότι σε περιπτώσεις απεργίας δεν προσφέρονται αποζημιώσεις επειδή δεν ευθύνεται ουσιαστικά η εταιρία για την καθυστέρηση αυτή. Θα δούμε ελπίζω να καταφέρουμε να πετάξουμε καθώς ακόμα δεν έχω πάρει κάποιο μήνυμα ακύρωσης.
Η άποψη μου είναι, να μην περιμένεις μήνυμα ακύρωσης επικοινώνησε από τώρα με την εταιρία για να προγραμματίσεις τις επόμενες κινήσεις σου (π.χ να μεταφερθείς σε άλλη πτήση, να μάθεις αν έχει η εταιρία κάποια ανακοίνωση, αν θα γίνει η απεργία, κ.ά.). Μου είχε συμβεί κάτι παρόμοιο(απεργία ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας) όταν πετούσα με Transavia για Amsterdam τέλη Σεπτέμβρη, επικοινώνησα με την εταιρία και μεταφέρθηκα σε άλλη πτήση.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Δεν μπορώ να βρω πουθενά τηλέφωνο επικοινωνίας για Ελλάδα. Βέβαια είμαι στη δουλειά και δεν τα έχω δει ακόμα καλά οπότε οψόμεθα.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αν δε βγάλεις άκρη με τη εταιρία, επικοινώνησε με τον πράκτορα σου η με το site από το οποίο έκλεισες τα εισιτήρια. Εύχομαι να πάνε όλα καλά...Αυτές οι ακυρώσεις πτήσεων είναι ο μόνιμος εφιάλτης μου όταν πηγαίνω ταξίδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom