Στουτγγαρδη

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
θα βρισκομαι για μια δουλεια για 3 μερες Στουτγγαρδη
εκτος του πεζοδρομου κ οσα υπαρχουν εκει γυρω, μπορειτε να μου προτεινετε 3-4 μαγαζακια για φαγητο, καφε-ποτο-μπυρα κλπ;

επισης σιγουρα θα παω ζωολογικο κηπο.
Κατι αλλο να δω;
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Συμφωνω με τον Ταβερ (φιλια στα εργα του Klee και του Kokoschka απο μενα αν πας) και προτεινω και το μουσειο (μοντερνας) τεχνης στο κεντρο.
kunstmuseum-stuttgart
Επισης κοντα στη Στουτγκαρδη ειναι το Ludwigsburg, που αξιζει μια επισκεψη.
Stadt Ludwigsburg

Υγ. Κατι μου λεει οτι θα μας κραξουν οι admins που δινουμε πληροφοριες εδω και οχι στο αναζητηση πληροφοριων :)
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
ωχ λαθος μου...μηπως να το μεταφερουν στην σωστη θεση το θεμα;
δεν σκεφτηκα να το ανοιξω εκει
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Μακρυά από το Metzingen άμα θέλεις να διαφυλάξεις τις πιστωτικές σου
και μακρυά από [FONT=Arial, sans-serif]Gaststätte Mathäser Gastst άμα θέλεις να διαφυλάξεις τα κιλά σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια και δεν το ανέφερε κανείς, πέριξ της πόλης υπάρχουν και 2 ενδιαφέροντα - μαθαίνω - μουσεία αυτοκινήτου, της Porsche και της Mercedes-Benz.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μιας κ μειναν μερικες μερες αλλες προτασεις για φαγητο-ποτο;;;

βασικα υπαρχει πουθενα οδηγος;;;
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
τα μουσεία πόρσε και μερσεντες είναι έξω από τη στουττγκάρδη ή σε κάποιο άλλο χωριό δίπλα;;;
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.730
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το μουσείο της Porsche είναι γύρω στα 10 χιλιόμετρα έξω από τη Στουτγάρδη. Είχα δει το παλιό μουσείο, αλλά το καινούργιο φαίνεται τέλειο!!!
Για όλες τις πληροφορίες και τρόπους πρόσβασης δες εδώ.
 

Zelda

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Γεια σας! Είμαι καινούρια και δεν ξέρω πού θα έπρεπε να κάνω την ερώτηση, αλλά μια που αφορά την Στουτγκάρδη την κάνω εδώ. Επειδή τα Χριστούγεννα είναι να πάμε Στουτγκάρδη από Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε για ιατρικούς λόγους να πάρουμε αεροπλάνο μήπως ξέρει κανείς πώς πηγαίνει με τρένο? Κάποιος χάρτης, διαδρομές οτιδήποτε βοηθήσει καθώς είναι η πρώτη μας φορά στο εξωτερικό και θα έχουμε και μικρό παιδί μαζί μας... Ευχαριστώ!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας! Είμαι καινούρια και δεν ξέρω πού θα έπρεπε να κάνω την ερώτηση, αλλά μια που αφορά την Στουτγκάρδη την κάνω εδώ. Επειδή τα Χριστούγεννα είναι να πάμε Στουτγκάρδη από Θεσσαλονίκη αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε για ιατρικούς λόγους να πάρουμε αεροπλάνο μήπως ξέρει κανείς πώς πηγαίνει με τρένο? Κάποιος χάρτης, διαδρομές οτιδήποτε βοηθήσει καθώς είναι η πρώτη μας φορά στο εξωτερικό και θα έχουμε και μικρό παιδί μαζί μας... Ευχαριστώ!
1. Πλοίο για Ιταλία και αυτοκίνητο (8-9 ώρες από Βενετία).
2. Πλοίο για Βενετία, τρένο (Cisalpino) για Βασιλεία η Ζυρίχη, απευθείας ή μέσω Verona/Milano, κι από κει άλλο τρένο για Στουτγκάρδη (11-12 ώρες σε τρένα και σταθμούς) - ψάξε για τις συνδέσεις που βολεύουν τη μέρα/ώρα που θές στο bahn.de - Ihr Mobilit
3. Αυτοκίνητο από ΠΓΔΜ, Σερβία, Κροατία, Σλοβενία, Αυστρία, Γερμανία. Τουλάχιστον 2 ενδιάμεσες διανυκτερεύσεις.
4. Διαδοχικά τρένα από Αθήνα για Στουτγκάρδη (χωρίς κλινάμαξες). Αλλαγές σε Θεσσαλονίκη, Βελιγράδι, Βουδαπέστη, Βιένη και Μόναχο, συνολικά 40 ώρες περίπου, αν δεν χάσεις κάποια ανταπόκριση λόγω καθυστέρησης στα σύνορα. Δεν το συνιστώ με μικρό παιδί.
5. Όπως το 4, αλλά με κλινάμαξα στο Αθήνα-Θεσσαλονίκη, και διανυκτέρευση στο Βελιγράδι (π.χ. ξενοδοχείο κοντά στο σταθμό). 50 ώρες σύνολο, και αλλαγές μόνο σε Θεσσαλονίκη, Βελιγράδι, Μόναχo. Καλύτερο από το 4, αλλά ούτε αυτό το συνιστώ.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μαλλον το νο1 κ το νο2 ειναι οι καλυτερες λυσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.340
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom