Στο Ατελιέ των Φώτων στην Πόλη του φωτός

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Καλησπέρα αγαπητοί Συμφορουμίτες!
Πριν από μερικές βδομάδες επισκέφτηκα μια φίλη μου στο Παρίσι. Κατά τη διαμονή μου πήγαμε στο Atelier des Lumieres το οποίο το είχε πάρει το μάτι μου τυχαία στο facebook.
Η έκθεση αυτή έχει τρεις υποκατηγορίες η μία παρουσιάζει έργα του Klimt, η άλλη του Huntertwasser και η τελευταία ονομάζεται Colours X Colours που να πω την μαύρη αλήθεια δεν κατάλαβα τι ήθελε να πει ο ποιητής!
Δεν ξέρω μέχρι πότε θα προβάλλεται, αλλά αν βρεθείτε στο Παρίσι τους επόμενους μήνες μην το χάσετε , πραγματικά είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από ένα κλασσικό μουσείο (που δεν είμαι και μεγάλη φαν του).
Η ιστοσελίδα τους είναι αυτή : https://www.atelier-lumieres.com/en/home
Εμείς κλείσαμε τα εισιτήρια online και δεν περιμέναμε στην ουρά !
Σας ανεβάζω μόνο μία φωτογραφία γιατί δεν μπορούσε καθόλου το κινητό μου να βγάλει κάτι που να μοιάζει με την πραγματικότητα και απλά έχανα χρόνο από αυτήν την εμπειρία και έτσι περιορίστηκα στις 2-3 φωτογραφίες.
Αγαπητοί αντμιν δεν ήξερα που να το ανοίξω αυτό το θέμα, τοποθετήστε το όπου πιστεύετε :)
parisi.jpg
 
Last edited:

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.504
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Χαίρομαι που υπάρχει ήδη τοπικ γι'αυτον τον εξαιρετικό χώρο. Αυτήν την περίοδο και μέχρι τις 2 Γενάρη του 22 οι οθόνες προβάλουν έργα των Gaudi και Dali. Τα έργα τους κινούνται και συνοδεύονται από μουσικαρες. Συγκεκριμένα ο Dali με Pink Floyd. Τρελή ψυχεδέλεια. Αν σας αρέσει αυτό το χάσιμο το προτείνω με τα χίλια.

IMG_20210802_174054_HHT.jpg


IMG_20210802_172844_HHT.jpg


IMG_20210802_171246_HHT.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.800
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom