Στρατός και θητεία

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
Καλησπέρα φορουμίτες. Μιας και με την επόμενη Εσσό έρχεται και η σειρά μου. Σε ποια στρατόπεδα υπηρετήσατε όσοι μπήκατε στρατό? Υπηρέτησε κανείς στην άκρη της Ελλάδας? Καμιά καλή πρόταση πόλης για τις εξόδους έχουμε?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Γειά σου, φίλε μου! Η Κύπρος μετράει για "άκρη της Ελλάδας"; Τώρα για τις πόλεις, εξαρταται το πού θα σε στείλουν...
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ρε παντού καλά θα περάσεις, άποψή μου να μη φοβάσαι να πας "μακριά" από το σπίτι σου, εξάλλου σε ταξιδιωτικό forum είσαι, τέτοιες προτροπές σου οφείλουμε! :D
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ωραιο θεμα,μπραβο.Το μακρινο 1988 πηγα εγω,6 μηνες Χιο στη Βολισσο και στα Καρδαμυλα,μακρια απο τη Χωρα οποτε αναγκαστικα βγαιναμε στα χωρια. Το δευτερο μερος της θητειας μου ομως ηταν στην Προεδρικη Φρουρα απ οπου απολυθηκα το επισης μακρινο 1989.Καλη θητεια ευχομαι:)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.025
Likes
12.126
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Που παρουσιαζεσαι ρε αρχοντα; Ως προστατης υπηρετησα μονο 9 μηνες (για την ακριβεια 7 γιατι οι 2 τελευταιοι ηταν αδεια) αλλα γυρισα πολλα στρατοπεδα. Κατα μεσο ορο καθε 1,5 μηνα αλλαζα μερος. Εκεινο που καταλαβα ηταν οσο πιο μακρυα απο τα μεγαλα αστικα κεντρα, τοσο καλυτερα.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.910
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καστανιές στον Έβρο.
Χρονολογία δεν αναφέρω. :bleh:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
[QUOTE="greco, post: 613783, member: 17514" Το δευτερο μερος της θητειας μου ομως ηταν στην Προεδρικη Φρουρα απ οπου απολυθηκα το επισης μακρινο 1989.Καλη θητεια ευχομαι:)[/QUOTE]
Δυο χρόνια μετά μπορεί να φόρεσα και τα τσαρούχια σου! 210 σειρά αν θυμάμαι καλά
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Καλησπέρα φορουμίτες. Μιας και με την επόμενη Εσσό έρχεται και η σειρά μου. Σε ποια στρατόπεδα υπηρετήσατε όσοι μπήκατε στρατό? Υπηρέτησε κανείς στην άκρη της Ελλάδας? Καμιά καλή πρόταση πόλης για τις εξόδους έχουμε?

Καλη θητεια να εχεις με ησυχια οπου και να εισαι .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Κόρινθο,Μεγάλο πεύκο,Κιλκίς.Σύνολο 28 μήνες και 18 ημέρες προίκα.
Αμάν εποχές που μου θύμισες !

Πηγαιναν οι γνωστοι μου φαντάροι και ξεχναγαμε τη φάτσα τους . Ηταν και δυσκολες οι μετακινησεις τότε και τα οικονομικα στενεμενα και δεν τους πολυβλέπαμε , σαν μετανάστες ηταν οι φαντάροι.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
168 σειρά ( ο παλιός είναι αλλιώς )
Κόρινθο, Λαμία, 1 χρόνο Χίο στο Πυργί , 1 χρόνο Θεσσαλονίκη
28 μήνες και κάτι μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.331
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom