Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα!

Μετα το προσφατο ταξιδι μου στην Κων/πολη και επειτα απο δικη μου χαζομαρα εμεινε κατα λαθος στις τσεπες μου ενα σεβαστο ποσο σε τουρκικες λιρες. Τωρα που γυρισα Θεσ/νικη που θα μπορουσα να ανταλλαξω αυτες τις λιρες για ευρω? και που με συμφερει περισσοτερο?

Ευχαριστω οποιον μπει στο κοπο να απαντησει.
Χρονια πολλα! :)
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
1.587
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Η τουρκική λίρα υπάγεται στα νομίσματα που έχουν μικρή ζήτηση στην εγχώρια αγορά. Η Τράπεζα Ελλάδος θα τις πάρει σίγουρα αλλά με χάλια ισοτιμία : 2,69 λίρες = 1 ευρώ (16/12/2010). Αν θέλεις κάτι καλύτερο ρώτησε στο ανταλλακτήριο του αεροδρομίου ή σε κατάστημα της Εθνικής. Γιά τί ποσόν μιλάμε ;
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
2,69?? Πω.. Δεν το περιμενα τοσο χαλια.... :xmas_confused:
Μιλαμε για 120 λιρες. Κατι λιγοτερο απο 60 ευρω με τις ισοτιμιες στην Κω/πολη.
Στο αεροδρομιο ποσο καλυτερη ισοτιμια μπορω να βρω? Τι ταση εχει αυτο το διαστημα η τουρκικη λιρα?
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Πήγαινε σε ένα ανταλλακτήριο συναλλάγματος. Μπορεί να βρεις καλύτερη τιμή.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Πήγαινε ξανά στην Τουρκία (με ΛΟΚΟ, ρώτα τον Πήτερ), και φάτα εκεί...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μια άλλη επιλογή που μπορεί ίσως να λειτουργήσει είναι να πας το βράδυ στο σταθμό, πριν την αναχώρηση του "Τραίνου Φιλίας" για Κωνσταντινούπολη και να δεις μήπως θέλει κανείς από τους επιβάτες να αλλάξει μερικά χρήματα. Σίγουρα θα είναι ενήμεροι για την τρέχουσα τιμή, οπότε, αν τους κάνεις λίγο καλύτερη προσφορά, μπορεί να γίνει συναλλαγή.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Πήγαινε στην πλατεία Ελευθερίας την ώρα που ξεκινούν τα καραβάνια ρώτα κανέναν οδηγό και κάποιος θα βρεθεί να τα πάρει.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπερα διαβασα εδω και σε αλλα post για βουδαπεστη αλλα δυστυχως διαβαζω αντιφατικες αποψεις. οποτε κατι σιγουρο για συναλλαγμα εκει υπαρχει?? ευχαριστω!!
 
D

Delmem9770

Guest
Επειδη ειμαι πολυ ασχετος οχι απλα ασχετος. Εγω που εχω visa electron της Alpha Bank απο ποιες τραπεζες μπορω να βγαλω λεφτα απο atm στο εξωτερικο ξερει κανεις?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom