Συνάλλαγμα: πού να αλλάξω χρήματα. Πληρωμές με κάρτες.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σας. 10 Δεκεμβρίου φεύγω για Βαρσοβία και δεν ξέρω τι είναι καλύτερα να κάνω με το θέμα τον χρημάτων. ( συναλλαγές )
Παντού με κάρτα, αν θες μπορείς να σηκώσεις μερικά "ψιλά", σε περίπτωση που χρειαστούν, από κάποια τράπεζα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Ξανα καλησπερα!μιας και εφαγα φολα και η εθνικη τραπεζα δε μου κανει συναλλαγμα σε λει ρουμανιας και αναγκαστικα πρεπει να κανω ενα μικροποσο για να κινηθω την πρωτη μερα,θελοντας να αποφυγω και τα ανταλλακτηρια αεροδρομιου,εχετε να μου προτεινετε κανενα αξιολογο ανταλλακτηριο στη αθηνα(κατα προτιμηση κεντρο)που να μην κλαψω πολυ απο το χαμηλο ρατε που θα χει?ευχαριστω! :p
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Καλημέρα, δεν νομίζω ότι σε συμφέρει να κάνεις συνάλλαγμα εδώ... Σίγουρα λίγα στο αεροδρόμιο του Βουκουρεστίου και τα υπόλοιπα στην πόλη ή πληρωμές με κάρτα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλημέρα, δεν νομίζω ότι σε συμφέρει να κάνεις συνάλλαγμα εδώ... Σίγουρα λίγα στο αεροδρόμιο του Βουκουρεστίου και τα υπόλοιπα στην πόλη ή πληρωμές με κάρτα.
Ξερω γενικα οτι στα ανταλλακτηρια του αεροδρομιου εχουν αισχρο ρατε οποτε γενικα τα αποφευγω..γι αυτο σκεφτομουν να κανω ενα μικροποσο εδω για να μπορω να κινηθω ως την πολη και μετα να κανω τα υπολοιπα εκει
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Ξερω γενικα οτι στα ανταλλακτηρια του αεροδρομιου εχουν αισχρο ρατε οποτε γενικα τα αποφευγω..γι αυτο σκεφτομουν να κανω ενα μικροποσο εδω για να μπορω να κινηθω ως την πολη και μετα να κανω τα υπολοιπα εκει
Γιατί αν κάνεις στην Ελλάδα νομίζεις το rate θα είναι καλύτερο?
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Γιατί αν κάνεις στην Ελλάδα νομίζεις το rate θα είναι καλύτερο?
Σε σχεση με του αεροδρομιου???σαφεστατα!μεχρι και στο συνταγμα τα ανταλλακτηρια που εχουν ελλεινο ρατε γενικα,απο του αεροδρομιου δινουν παραπανω!τωρα για το αεροδρομιο του βουκουρεστιου δε ξερω αλλα δε νομιζω να αποτελει εξαιρεση
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
538
Likes
2.750
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Όπως νομίζεις, δεν το έχω ψάξει για το Βουκουρέστι. Όμως έτσι και αλλιώς,αν μιλάμε για μικροποσα πχ 50-100 ευρώ , σιγά την διαφορά που θα έχεις... Φιλικά, Βασίλης.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Όπως νομίζεις, δεν το έχω ψάξει για το Βουκουρέστι. Όμως έτσι και αλλιώς,αν μιλάμε για μικροποσα πχ 50-100 ευρώ , σιγά την διαφορά που θα έχεις... Φιλικά, Βασίλης.
Θα το χω υποψην μου αλλα πιο πολυ σα λυση αναγκης κιολας..απλα επειδη δε μου χει τυχει να ξανακανω συναλλαγμα σε ανταλλακτηριο αθηνα ελεγα μηπως ειναι κανενα καλυτερο απο τα αλλα
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Στην πλατεία Ομονοίας έχει αρκετά ανταλλακτήρια αλλά δεν ξέρω ποια έχουν καλύτερο rate.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
κανε ενα μικρο ποσο (20-50 ευρω ) στο αεροδρομιο βουκουρεστιου κ μετα θα βρεις αρκετα μεσα στην πολη με καλη ισοτιμια.επισης μπορεις να πληρωνεις με καρτα αν θες!
 

despoinapan

Member
Μηνύματα
72
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα, Νεα Υορκη!
Καλησπερα. Τον αλλο μηνα ταξιδευουμε για Κωνσταντινουπολη. Εχετε να μου προτεινετε καποιο ανταλλακτηριο εκει ή να το κανουμε απο εδω; Για Λονδινο πριν δυο χρονια ειχαμε κανει συναλλαγμα στην Ομονοια με πολυ μικρη προμηθεια. Αλλα για Κων/λη δεν εχουμε εικονα. Τι προτεινετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.315
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom