Σύνδεση Χανίων με Μπέργκεν Νορβηγίας

Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μετά την ανακοίνωση της Norwegian για αυξημένες πτήσεις από το Οσλο πρός την Αθήνα,η νορβηγική εταιρεία χαμηλού κόστους ανακοίνωσε νέες πτήσεις από την" πατρίδα των φιόρδ",το Μπέργκεν πρός τα Χανιά.
Οι πτήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 Απριλίου 2010,θα διαρκέσουν μέχρι τις 30 Οκτωβρίου και θα εκτελούνται κάθε Σάββατο με 737-300. Η πτήση από Χανιά θα αναχωρεί στις 18.55 και από Μπέργκεν στις 13.00.
Η Norwegian ήδη συνδέει κάθε καλοκαίρι το Οσλο με Αθήνα,Χανιά και Ρόδο.Παράλληλα η νορβηγική εταιρεία επεκτείνει τις πτητικές της δραστηριότητες ακόμη περισσότερο από το Μπέργκεν με απευθείας πτήσεις προς Στοκχόλμη,Κοπεγχάγη,Βαρκελώνη,Ρώμη και Αττάλεια.
Η Norwegian αντικαθιστά σταδιακά το στόλο των 737-300με ολοκαίνουγια 737-800 των 186,με 46 αεροσκάφη αυτού του τύπου υπό παραγγελία.

(από άρθρο του ένθετου ταξίδια στην εφημ.Μακεδονία 13-12-09,στη σελ.τα νέα των αεροπ.εταιριών)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Μετά την ανακοίνωση της Norwegian για αυξημένες πτήσεις από το Οσλο πρός την Αθήνα,η νορβηγική εταιρεία χαμηλού κόστους ανακοίνωσε νέες πτήσεις από την" πατρίδα των φιόρδ",το Μπέργκεν πρός τα Χανιά.
Οι πτήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 Απριλίου 2010,θα διαρκέσουν μέχρι τις 30 Οκτωβρίου και θα εκτελούνται κάθε Σάββατο με 737-300. Η πτήση από Χανιά θα αναχωρεί στις 18.55 και από Μπέργκεν στις 13.00.
Η Norwegian ήδη συνδέει κάθε καλοκαίρι το Οσλο με Αθήνα,Χανιά και Ρόδο.Παράλληλα η νορβηγική εταιρεία επεκτείνει τις πτητικές της δραστηριότητες ακόμη περισσότερο από το Μπέργκεν με απευθείας πτήσεις προς Στοκχόλμη,Κοπεγχάγη,Βαρκελώνη,Ρώμη και Αττάλεια.
Η Norwegian αντικαθιστά σταδιακά το στόλο των 737-300με ολοκαίνουγια 737-800 των 186,με 46 αεροσκάφη αυτού του τύπου υπό παραγγελία.

(από άρθρο του ένθετου ταξίδια στην εφημ.Μακεδονία 13-12-09,στη σελ.τα νέα των αεροπ.εταιριών)
Τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα ???? Χανιωτες το πηρατε χαμπαρι ???? Θα το ψαξω πολυ.....ετσι και αλλιως η Νορβηγια παντα μου αρεσε....αραγε θα ειναι απ ευθειας πτηση....???? αλλα και stopover στην Αθηνα ή σε αλλη πολη δεν θα με χαλαγε ....
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα ???? Χανιωτες το πηρατε χαμπαρι ???? Θα το ψαξω πολυ.....ετσι και αλλιως η Νορβηγια παντα μου αρεσε....αραγε θα ειναι απ ευθειας πτηση....???? αλλα και stopover στην Αθηνα ή σε αλλη πολη δεν θα με χαλαγε ....
.. για οργανωσε μια συναντηση κατ΄εκει οκ???:xmas_biggrin:
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα ???? Χανιωτες το πηρατε χαμπαρι ???? Θα το ψαξω πολυ.....ετσι και αλλιως η Νορβηγια παντα μου αρεσε....αραγε θα ειναι απ ευθειας πτηση....???? αλλα και stopover στην Αθηνα ή σε αλλη πολη δεν θα με χαλαγε ....
ναι ειναι απευθειας οι πτησεις, oπως και για Οσλο, Στοκχολμη απο τα Χανια. Απο Ηρακλειο εχει ντιρεκτ για Οσλο, Κοπεγχαγη. Αυτο το καλοκαιρι η σκανδιναβια θα πηξει στους κρητικους και οχι το αντιστροφο :xmas_cheesygrin:
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
.. για οργανωσε μια συναντηση κατ΄εκει οκ???:xmas_biggrin:
Γιατι loulou θα μας κακοπεσει μια συναντηση στο βορρα ή θα βρεθει κανενας να πει οχι.....εκει θα την οργανωσεις εσυ...οχι που με βρηκατε καλο παιδι και με εκμεταλευεστε Ευη εδω....Ευη εκει συνεχεια....:xmas_sad::xmas_sad:


ναι ειναι απευθειας οι πτησεις, oπως και για Οσλο, Στοκχολμη απο τα Χανια. Απο Ηρακλειο εχει ντιρεκτ για Οσλο, Κοπεγχαγη. Αυτο το καλοκαιρι η σκανδιναβια θα πηξει στους κρητικους και οχι το αντιστροφο :xmas_cheesygrin:
Αυτο ειναι σιγουρο μια χαρα μας βολευει....ασε που το σκεφτομαι απο τωρα.....
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Παιδιά άμα πάτε ,6-17 Ιούλη θα βρίσκομαι κι εγώ σ'εκείνα τα μέρη-Στοκχόλμη,Όσλο,Μπέργκεν και Κοπεγχάγη-να οργανωθούμε βρε...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παιδιά άμα πάτε ,6-17 Ιούλη θα βρίσκομαι κι εγώ σ'εκείνα τα μέρη-Στοκχόλμη,Όσλο,Μπέργκεν και Κοπεγχάγη-να οργανωθούμε βρε...
Kατσε λιγο να ερθουν και οι αλλοι στο φορουμ και μας βλεπω να φτιαχνουμε λιστα.....συρε απο εδω συρε απο εκει.....για φαντασου να οργανωθουμε και να το μετανιωσουν οι Βορειοι....να μας αφησουν χωρις γραμμη...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Kατσε λιγο να ερθουν και οι αλλοι στο φορουμ και μας βλεπω να φτιαχνουμε λιστα.....συρε απο εδω συρε απο εκει.....για φαντασου να οργανωθουμε και να το μετανιωσουν οι Βορειοι....να μας αφησουν χωρις γραμμη...
Γράψε με στη λίστα
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παιδιά άμα πάτε ,6-17 Ιούλη θα βρίσκομαι κι εγώ σ'εκείνα τα μέρη-Στοκχόλμη,Όσλο,Μπέργκεν και Κοπεγχάγη-να οργανωθούμε βρε...
sarah το οργανώνεις μονη σου η με την βοηθεια καποιου πρακτορείου...
αν θέλεις πες μου το προγραμμά σου σε pm η εδώ αν δεν υπάρχει πρόβλημα...
εκτός απο την Ελβετία ....σκεφτομαι και αυτές τις χώρες για ενα 15ημερο ταξιδι το καλοκαιρι...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
και γω μεσα στην λιστα για την συναντηση στην νορβηγια!
αφου θα ειναι καλοκαιρι και το κρυο θα ειναι υποφερτο κανενα προβλημα!
φυγαμεεεεεεεε!!!!
 

Kate7

Member
Μηνύματα
122
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Europe roadtrip by moto
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
.... αν ειναι να πάμε οδικώς απο τις 15-30 Αυγούστου, βάλτε κι εμένα στην λίστα!!!! χε χε χε:xmas_lol:
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
λοιπον,επειδη δουλευω "σκληρα" στο γραφειο μπηκα να δω για την προσφορα χανια-οσλο με τις νορβηγικες αερογραμμες.
οι τιμες δεν ειναι καθολου ασχημες και οι πτησεις απευθειας απο χανια χωρις ενδιαμεσους σταθμους.τις τιμες βεβαια μου τις βγαλει σε λιρες αγγλιας γιατι του εβαλα για γλωσσα τα αγγλικα.
αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η εταιρια χρησιμοποιει 2 αεροδρομια στην νορβηγια, το ενα εξω απο το οσλο και το αλλο στο μπεργκεν.
οι τιμες των εισητηριων ειναι διπλασιες αν πας οσλο αντι για μπεργκεν.
και απο μια γρηγορη ερευνα που εκανα θεωρω οτι δεν ειναι μακρια η μια πολη απο την αλλη οποτε μπορει καποιος να παει για ενα διημερο ισως στο οσλο με καποιο τρενο η' λεωφορειο και να του ερθει και πιο οικονομικα το ταξιδι!!!!!
αντε ποτε ειπαμε οτι θα παμε??????
ελα και περιμενει το αφεντικο να του πω ποτε θα παρω την αδεια μου φετος........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom