Σύρος Σύρος 2012

xaroumeni_petra

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειαα!

Φέτος τελειώνουμε το σχολείο και αποφασίσαμε να πάμε διακοπές σε κάποιο από τα νησιά του Αιγαίου (κατά προτίμηση, όχι πολύ μεγάλο). Με το ψάξιμο που κάναμε ως τώρα καταλήξαμε στη Σύρο. Ψάχνουμε για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα (είμαστε τέσσερα άτομα) στην Ερμούπολη (η μόνη παροχή που μας ενδιαφέρει πολύ είναι η κουζίνα), με τιμές λογικές. Αν έχετε κάτι, πείτε μας! :)

Ό,τι άλλη πληροφορία έχετε (παραλίες, μέρη για φαγητό, μπαρ, κλπ κλπ), θα χαρούμε επίσης να την ακούσουμε (...διαβάσουμε).
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Και συ για Συρο? :clap:
Ποιο μήνα λες?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Γειαα!

Φέτος τελειώνουμε το σχολείο και αποφασίσαμε να πάμε διακοπές σε κάποιο από τα νησιά του Αιγαίου (κατά προτίμηση, όχι πολύ μεγάλο). Με το ψάξιμο που κάναμε ως τώρα καταλήξαμε στη Σύρο. Ψάχνουμε για ενοικιαζόμενα διαμερίσματα (είμαστε τέσσερα άτομα) στην Ερμούπολη (η μόνη παροχή που μας ενδιαφέρει πολύ είναι η κουζίνα), με τιμές λογικές. Αν έχετε κάτι, πείτε μας! :)

Ό,τι άλλη πληροφορία έχετε (παραλίες, μέρη για φαγητό, μπαρ, κλπ κλπ), θα χαρούμε επίσης να την ακούσουμε (...διαβάσουμε).
ψαχνετε μικρο νησι και επιλεξατε την συρο?η ερμουπολη ειναι η πρωτευουσα των κυκλαδων με 15χιλ κατοικους περιπου..
επισης δεν εχει καθολου καλες παραλιες και ειναι γενικα πολυ οικογενειακο νησι με λιγο τουρισμο..
η ερμουπολη ειναι μια υπεροχη και αρχοντικη πολη και με την καταπληκτικη και γραφικη ανω συρο..αλλα νομιζω θα ειναι πολυ καλυτερα εκει πασχα ας πουμε..

ειδικα για σας που ειστε στα 18 θα προτεινα μια παρο..ειναι οτι πρεπει..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καταρχας το νικ σου ειναι γουστοζικο!
Συμφωνω με τον αποπανω μου ..αν δεν πατε σε βαβουρικα νησια τωρα που ειστε 18 ποτε θα πατε .
Παρος -Σαντορινη..αντε και Σιφνο εγω θα προτεινα ..ειχε κ αυτο αρκετο νεαροκοσμο.
Αμοργος επισης νενανικη φαση .
Να μην πω Μυκονο εεε?αστο μπορει να μας διαβαζει κ η μαμα σας:haha::haha:
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Αργησα λίγο, αλλά οι πληροφορίες, τουλάχιστον, είναι φρέσκιες!
Πήγαινε – έλα Σύρο με Μπλου Σταρ, τιμή 60Ε/άτομο κατάστρωμα! :mad:Τα δρομολόγια όμως είναι τις σωστές ωρες!
Η πολη όμορφη και κάτι διαφορετικό από τυπικές κυκλάδες. Μάρμαρα, αρχοντικά και πλούτος. Η μοναδική πλατεία Μιαούλη, Το δημαρχείο έργο του Τσίλερ το οποίο θα μπορούσε να ήταν και Παλάτι, Το Δημοτικό Θέατρο με είσοδο 2 Ε όπου πετύχαμε και πρόβα της όπερας με διάσημους καλλιτέχνες που ανεβάζει εντός του Ιουλίου, ο Αι Νικόλας ο πλούσιος, όνομα και πράμα, Η συνοικία Βαπόρια με καταπληκτικά κτίρια, Η Εκκλησίες της Ανάστασης και η Μεταμόρφωση με έργο του Ελ-Γκρέκο και κολλητά της το Καζίνο για τους ενδιαφερόμενους με είσοδο 7Ε.
Πάνω από την Πόλη, η Ανω Σύρος με τα στενά της και τα σκαλοπάτια της σε μεταφέρει σε άλλη εποχή. Στην Κορυφή ο Σαν Τζώρτζης που είναι κλειστός λόγω έργων και δεν βλέπω να ανοίγει σύντομα. Επίσης η Εκκλησία των Καπουτσίνων, και το Μουσείο του Βαμβακάρη. Μην σας μπερδέψουν πινακίδες του τύπου <Δημαρχείο>, <Μουσείο> κλπ, γιατί πρόκειται για μπαράκια και ταβέρνες. Μην παραλείψετε να πιάσετε κουβέντα με τους ηλικιωμένους κατοίκους που ρομαντζάρουν στις μικροσκοπικές τους αυλίτσες γιατί το περιμένουν πως και πως!
Εξω από την Πόλη για μπάνιο στο Κίνι, στον Φοίνικα η στον Μέγα Γυαλό. Παραλίες με άμμο, χωρίς κύμα και το κυριότερο με φυσικό ίσκιο από δέντρα.
Επιβάλλεται επίσκεψη στα χωριά Χρούσα, Μπελαγκράτσια και Παρακοπή για να θαυμάσετε τα Αρχοντικά μιας άλλης, ωραίας εποχής.
Επίσης επιβάλλεται επίσκεψη στο Λόφο Σα Μιχάλη με την μοναδική θέα στο Αιγαίο και τις ταβέρνες του με το καλό φαγητό και επίσης καλές τιμές τους!
Για φαγητό έμεινα ευχαριστημένος και στην Ταβέρνα Ταλαράς στο Μέγα Γυαλό.
Για διαμονή θα πρότεινα La maison de Pepie Ενοικιαζόμενα Δωμάτια Σύρος Ερμούπολη Apartments Syros studio Hermoupolis μια αξιοπρεπή επιλογή στο κέντρο της πόλης!
 

APOLLON 3E

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
:haha: μεγαλος καιμος!!!! δεν ξερουμε (εγω και η κοπελια μου ) τι να κανουμε!!!!! να επιλεξουμε τελικα τι συρο για καλοκαιρινο προορισμο ή οχι.... οι παραλιες της πρεπει να ειναι μετριες ( σωστα?) σε συγκριση με της μυκονου!!!!! εχω την εντυπωση οτι αν τελικα παμε συρο θα ειμαστε ολο το νησι μια παρεα δηλ. εγω η κοπελια μου και ο δημητρακης η σουλιστα και η κλαουντια κατω απο ενα δεντρο...μια χαρουμενη παρεα!!! δεν με ενδιαφερει να μεινω στη χωρα αλλα καπου ησυχα δηλ. αζολιμνιο!!! αν κανω καπου λαθοσ παρακαλω πολυ να με διορθώσετε!!!! κυριως για τισ παραλιες!!!!:haha:
 

danev

Member
Μηνύματα
518
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Evia pass!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
:haha: μεγαλος καιμος!!!! δεν ξερουμε (εγω και η κοπελια μου ) τι να κανουμε!!!!! να επιλεξουμε τελικα τι συρο για καλοκαιρινο προορισμο ή οχι.... οι παραλιες της πρεπει να ειναι μετριες ( σωστα?) σε συγκριση με της μυκονου!!!!! εχω την εντυπωση οτι αν τελικα παμε συρο θα ειμαστε ολο το νησι μια παρεα δηλ. εγω η κοπελια μου και ο δημητρακης η σουλιστα και η κλαουντια κατω απο ενα δεντρο...μια χαρουμενη παρεα!!! δεν με ενδιαφερει να μεινω στη χωρα αλλα καπου ησυχα δηλ. αζολιμνιο!!! αν κανω καπου λαθοσ παρακαλω πολυ να με διορθώσετε!!!! κυριως για τισ παραλιες!!!!:haha:
Δεν νομίζω ότι κανείς μπορει να σου δώσει ξεκάθαρη απάντηση, πήγαινε η μην πηγαίνεις, ειναι ωραία η δεν είναι ωραία! Για τις κυκλάδες μιλάμε που μπορεί να έχουν πολλά κοινά αλλά και το καθένα έχει την δικιά του ομορφιά, ανάλογα με το τι αρέσει στην καθένα!
Αν σκέπτεσαι και Μυκονο μεριά, σε ενημερώνω ότι αν θες, μπορείς να κάνεις και ημερήσια από Συρο, με βολικά δρομολόγια.
Πάντως όπου και νας πας τελικά, ωραία θα περάσεις!!!!! :clap::clap::clap:
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
παραλιες κινι , δελφινι , κομιτο , αγκαθωπες γαλησας, κοκκινα!
φαγητο ¨"παλιακό " φονικας ,ερμουπολη ¨οινοπνευματα" " ηλιοβασιλεμα ¨γαλησας. να δεις το θεατρο απολλων , την περιοχη αγ, νικολαου (σπιτια μεσα στη θαλασσα) καφε στα αστερια!!
νυχτερινη ζωη :στη πλατεια πιο boheme μαγαζια , παραλια κλασικα καλοκαιρινα μπαρακια !φοβερα κοκτειλ στο βαβα!αα και μια επισκεψη ανω συρο!
 

APOLLON 3E

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
σασ ευχαριστω πολυ!!!!

λαντρα σε ευχαριστω πολυ!!! τελικα παιδια αποφασισαμε να παμε καπου που μας αρεσει και τους 2 απο την πρωτη στιγμη στη Παρο! το ανεμελια το ειδαμε και εμεις αλλα αν πηγαιναμε συρο,θα πηγαιναμε σε ενα πολυ καλο στουντιο στο θεαλος!!! το κακο ρε παιδια ειναι οτι ενασ ανθρωπος απο τον κυκλο μας δεν βρεθηκε να μας πει μια καλη κουβεντα για τη Συρο!!!! φιλια πολλα σε ολους !!! καλο 15 αυγουστο!!!
:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom