Κένυα Τανζανία Τανζανια η Κενυα?

avelon196

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
Γεια σας,σκεφτομαι για Πασχα να παω η Τανζανια η Κενυα, δεν ξερω ομως που ειναι καλυτερα, σιγουρα στην Κενυα ειναι πιο οικονομικα.Αν καποιος ξερει να μου πει που πραγματικα αξιζει και αν ξερει ποια γραφεια κανουν αυτα τα ταξιδια.
 

Maria_Maz

Member
Μηνύματα
59
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ-Γκαλαπαγκος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Βολιβια
δε μπορω να σε βοηθησω στο διλημα σου γιατι την κενυα εχω δει.
αν ηταν καλοκαιρι θα σου ελεγα με τρελα κενυα για να δεις την μεταναστευση των ζωων, ειναι κατι το φοβερο!
αν διαλεξεις μπορω να σου πω την διαδρομη που εκανα και σε πιο camp εμεινα στο masai mara.:D
 

avelon196

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
a

Σκεφτομαι να παω με καποιο γραφειο, απ'οτι διαβασα θα πρεπει η Τανζανια να ειναι πιο εντυπωσιακη! Πολυ πιο ακριβη ομως! Εσυ εχεις παει μονη η με γκρουπ? Δηλαδη το καλοκαιρι ειναι η καλυτερη περιοδος για αυτες τις χωρες? Χρειαζεται εμβολιο?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εγώ μόνο Κένυα έχω πάει και μου άρεσε πάρα πολύ. Μολαταύτα είχα γνωρίσει στον ενδιάμεσο σταθμό της πτήσης ένα ζευγάρι που πηγαίνει κάθε χρόνο για σαφάρι (γούστα είναι αυτά! :D) και μου είχαν πει ότι η Τανζανία είναι μακράν καλύτερη (για σαφάρι πάντα) και με περισσότερες εναλλαγές. Εν συνεχεία άκουσα και από άλλους το ίδιο και η αλήθεια είναι ότι ψήνομαι πολύ να πάω!
 

Maria_Maz

Member
Μηνύματα
59
Likes
49
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ-Γκαλαπαγκος
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Βολιβια
Σκεφτομαι να παω με καποιο γραφειο, απ'οτι διαβασα θα πρεπει η Τανζανια να ειναι πιο εντυπωσιακη! Πολυ πιο ακριβη ομως! Εσυ εχεις παει μονη η με γκρουπ? Δηλαδη το καλοκαιρι ειναι η καλυτερη περιοδος για αυτες τις χωρες? Χρειαζεται εμβολιο?
μονοι πηγαμε. εκλεισα τα εισιτηρια μονη, 4 μερες σαφαρι σε ενα καμπ απο ιντερνετ και στη συνεχεια παλι μονοι μας για αλλες 11 μερες στην ακτογραμμη της κενυα. το καλοκαιρι ιουλιο και αυγουστο γινεται η μεγαλυτερη μεταναστευση των ζωων απο τη ξηρη τανζανια στην κενυα και ειναι ενα θεαμα φανταστικο. ειναι η high season της περιοχης. τοσα πολλα ζωα ειναι ακριβως διπλα σου και το τοπ ειναι να δεις τα ζωα να διασχιζουν τον ποταμο μασαι μαρα....εγω δεν εκανα κανενα εμβολιο αλλα υπαρχει κινδυνος για μαλαρια. οχι στο σαφαρι γιατι ειναι αρκετο το υψομετρο και δεν εχει κουνουπια αλλα αν κατεβεις παραλια χρειαζονται χαπια για ελονοσια. ο αντρας μου δεν πηρε χαπια και δεν επαθε τιποτα....:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom