Ταξίδια και οικονομική κρίση...

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Τώρα που η ανεργία καλπάζει, οι οικονομικοί δείκτες πέφτουν και η ανασφάλεια μας έχει ζώσει για τα καλά (σταματώ εδώ γιατί θα σας μαυρίσω τη ψυχή :bleh::bleh: ) ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό φόρουμ τι κάνει με τα ταξίδια;

Σίγουρα κάποιοι δεν έχουν, ευτυχώς, αλλάξει κάτι στην καθημερινότητά τους.. Ωστόσο, αναμφίβολα αυτό που βιώνουμε μας επηρεάζει όλους. Τι κάνετε λοιπόν; Περιορίζετε τις εξορμήσεις; Επιλέγετε πιο κοντινούς προορισμούς ή πιο low-budget προτάσεις; Κυνηγάτε προσφορές; Απλά ονειρεύεστε;; :clap::clap:
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Τώρα που η ανεργία καλπάζει, οι οικονομικοί δείκτες πέφτουν και η ανασφάλεια μας έχει ζώσει για τα καλά (σταματώ εδώ γιατί θα σας μαυρίσω τη ψυχή :bleh::bleh: ) ήθελα να ρωτήσω το αγαπητό φόρουμ τι κάνει με τα ταξίδια;

Σίγουρα κάποιοι δεν έχουν, ευτυχώς, αλλάξει κάτι στην καθημερινότητά τους.. Ωστόσο, αναμφίβολα αυτό που βιώνουμε μας επηρεάζει όλους. Τι κάνετε λοιπόν; Περιορίζετε τις εξορμήσεις; Επιλέγετε πιο κοντινούς προορισμούς ή πιο low-budget προτάσεις; Κυνηγάτε προσφορές; Απλά ονειρεύεστε;; :clap::clap:
Εχεις δει ποσοι ταξιδευαν ή σκοπευαν να κανουν ακριβα ταξιδια πχ Ν Αμερικη κλπ πριν και μετα την κριση?
Τωρα η Ευρωπη παει συννεφο, τα μακρινα πλην Ασιας σπανιζουν, το offtopic I II III IV (λες και ειναι βαπορια της superfast) σκιζουν σε αναγνωσιμοτητα, λειπουν μονο οι συνταγες της Βεφας για παραδοσιακα λουκανικα φρανκφουρτης αλλα οπου ναναι θα σκάσουν μύτη και αυτες.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
το offtopic I II III IV (λες και ειναι βαπορια της superfast) σκιζουν σε αναγνωσιμοτητα,

εεε δεν παίζεσαι με τίποτε :clap::clap::clap: :haha::haha::haha::haha::haha::haha:


Και στο θέμα μας :

εγώ το ρίσκαρω για φέτος, παρότι έχω φάει τις μειώσεις μου, αλλά για
καλή μου τύχη δεν έχω υποχρεώσεις βαριές (φροντιστήρια παιδιών, δάνεια κλπ)
και θα την κάνω την κουτσουκέλα μου (καλώς εχόντων των πραγμάτων) ....

μετά ? ... μάλλον θα μειώσω και γω τους μακρινούς προορισμούς :roll::(....
οπότε εκείνο το Περού το βλέπω να κατοικοεδρεύει στο "Ταξίδι-ονειρο":(
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τον Απρίλη πάντως μας δώσανε τα μέλη μια ένδειξη, από τη μεγάλη έρευνα που τρέξαμε. Θυμίζω τα αποτελέσματα εδώ:

http://www.travelstories.gr/%F0%E5%...011-%E1%F0%EF%F4%E5%EB%DD%F3%EC%E1%F4%E1.html

όπου υπήρχε επίτηδες ερώτηση για το πόσα ταξίδια σκοπεύετε να κάνετε φέτος συγκεκριμένα.

:)
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Πάντως κάτι τριημεράκια που πεταγόμουν εκτός Αθηνών για το τίποτα και μου φεύγαν κάτι 300άρια στο έτσι δεν τα βλέπω για φέτος.. :(
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ μάλλον έκλεισα τα εξωτερικά μου για φέτος.Θα πεταχτώ να δω λίγη Ελλαδίτσα το χειμώνα γιατί την παραέχω παραμελήσει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παλι που δεν θελω να δω αλλη Ελλαδιτσα ,αλλα μαλλον ακριβως λογω της κρισης θα τη δω, τι να κανω?
Μου φαινεται θα αρχισουμε να αναζητουμε φιλους και συγγενεις στα εξωτερικα και να τους κατσικωνομαστε να μας φιλοξενησουν:D
Για να δω τωρα για το 3ημερο 28ης θα αρχισω το στενο μαρκαρισμα στη Μαδριλενα φιλη μου.:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.116
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom