Ταξίδια στην Ελλάδα και περιορισμοί covid.

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.139
Likes
20.427
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μετακινήσεις ανεμβολίαστων από νομό σε νομό: Μόνο με αρνητικό τεστ σε τρένα, πλοία, αεροπλάνα και ΚΤΕΛ εισηγούνται οι εμπειρογνώμονες
Και όσο περνάμε το λάθος μήνυμα όταν κάνουμε το εμβόλιο και λέμε τι κακό μας βρήκε (εννοώ με τα συμπτώματα που περνάνε σε λίγες ώρες), αντί να λέμε οτι αισθανόμαστε ασφαλείς που το κάναμε, μπας και αυξηθεί ο αριθμός των εμβολιασμένων και ησυχάσουμε επιτέλους, θα βλέπουμε τέτοια "ωραία"....
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Rapid test για τα νησιά από Δευτέρα.

Ρε παιδιά εγώ έκανα το εμβόλιο την επομένη μέρα από όταν άνοιξε η πλατφόρμα για την ηλικία μου αλλά δεν έχω προλάβει να κάνω δεύτερη δόση ακόμα. Δηλαδή θεωρούμαι ανεμβολίαστος; Πως βάζουν κάτι τέτοιο εφόσον οι πλατφόρμα για τους 18+ άνοιξε μόλις πριν 2 εβδομάδες και συνεπώς όλοι οι 18-25 θεωρούνται ακόμα ανεμβολίαστοι;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Rapid test για τα νησιά από Δευτέρα.

Ρε παιδιά εγώ έκανα το εμβόλιο την επομένη μέρα από όταν άνοιξε η πλατφόρμα για την ηλικία μου αλλά δεν έχω προλάβει να κάνω δεύτερη δόση ακόμα. Δηλαδή θεωρούμαι ανεμβολίαστος; Πως βάζουν κάτι τέτοιο εφόσον οι πλατφόρμα για τους 18+ άνοιξε μόλις πριν 2 εβδομάδες και συνεπώς όλοι οι 18-25 θεωρούνται ακόμα ανεμβολίαστοι;
Καλά μπες να δεις πόσοι είναι σαν κι εσένα και είναι στα κάγκελα. Ή δεν το υπολόγισαν καλά ή τόσο δεν τους βγαίνουν τα νούμερα που βιάζονται και δεν το λογαριάζουν καν.

Ετοιμάσου για μεγάλο πανηγύρι, εκτός και αν το καταλάβουν σύντομα και το πάρουν πίσω.
 
Last edited:

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα παιδια!αρα απο την δευτερα για να ταξιδεψεις στο εσωτερικο χρειαζεται pcr η rapid test αν δεν εχεις κανει το εμβολιο...αυτο υσχυει για τα νησια που πηγαινεις με το καραβι?η και με το αεροπλανο?μιας και με το αεροπλανο μπορεις να πας οπου θελεις..π.χ αν θελω να παω απο αθηνα θεσσαλονικη θα κανω pcr η rapid test?
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
καλησπερα παιδια!αρα απο την δευτερα για να ταξιδεψεις στο εσωτερικο χρειαζεται pcr η rapid test αν δεν εχεις κανει το εμβολιο...αυτο υσχυει για τα νησια που πηγαινεις με το καραβι?η και με το αεροπλανο?μιας και με το αεροπλανο μπορεις να πας οπου θελεις..π.χ αν θελω να παω απο αθηνα θεσσαλονικη θα κανω pcr η rapid test?
@Bobcat89 Rapid Test ή PCR 72 ωρών ...
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
σε ευχαριστω πολυ για την διευκρίνηση..καλυτερα να ταξιδεψεις στο εξωτερικο παρα στο εσωτερικο...λιγα και καλα ταξιδια για ακομη μια χρονια μας βλεπω!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
σε ευχαριστω πολυ για την διευκρίνηση..καλυτερα να ταξιδεψεις στο εξωτερικο παρα στο εσωτερικο...λιγα και καλα ταξιδια για ακομη μια χρονια μας βλεπω!
@Bobcat89 Παρακαλώ αν και για εξωτερικό με αυτή τη κατάσταση δεν με βλέπω , δυστυχώς εμένα προσωπικά ... Προγραμμάτιζα κάτι πολύ wow αλλά ήρθε η μετάλλαξη Δ και ... Καταλαβαίνεις ...
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
ναι σε καταλαβαινω απολυτα..εγω εχω ενα ταξιδι κλεισμενο τελος αυγουστου για την ισπανια..ειναι λιγο μακρυα ακομα για να κανω προβλεψεις και πως θα ειναι η κατασταση..αλλα ''ελπιζω''...!
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
ναι σε καταλαβαινω απολυτα..εγω εχω ενα ταξιδι κλεισμενο τελος αυγουστου για την ισπανια..ειναι λιγο μακρυα ακομα για να κανω προβλεψεις και πως θα ειναι η κατασταση..αλλα ''ελπιζω''...!
@Bobcat89 Και εγώ προγραμμάτιζα να πήγαινα Ιταλία αρχές Αυγούστου αλλά , τίποτα δεν είναι σταθερό , δεν μπορώ εγώ να ζω με έναν μόνιμο άγχος και φόβο αν έκανα καλά που έκλεισα συμμετοχή στο γκρουπ ... Ο Γκίκας Μαγιορκίνης ανέφερε πως η μετάλλαξη Δ επιδεινώνεται σημαντικά πέρα από το Ηνωμένο Βασίλειο , την Πορτογαλία και στη Ρωσία και στην Ισπανία ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Καλά μπες να δεις πόσοι είναι σαν κι εσένα και είναι στα κάγκελα. Ή δεν το υπολόγισαν καλά ή τόσο δεν τους βγαίνουν τα νούμερα που βιάζονται και δεν το λογαριάζουν καν.

Ετοιμάσου για μεγάλο πανηγύρι, εκτός και αν το καταλάβουν σύντομα και το πάρουν πίσω.
Ειναι σε απολυτο πανικο γιατι δεν ερχονται Αγγλοι και Γερμανοι.
Θα το παρουν πισω αν δεν μπει η Ελλαδα στις πρασινες λιστες ουτε τον Ιουλη και τα πλοια πηγαινοερχονται αδεια.
Σε συνδυασμο με τη μεταλλαξη θα εχουμε παλι χασμα ασυνεννοησιας και χαζοδιαχειρισης.
Τι αλλο να καναν?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Ειναι σε απολυτο πανικο γιατι δεν ερχονται Αγγλοι και Γερμανοι.
Και όπως φαίνεται και από εδώ και από τα σόσιαλ, φρόντισαν να μην έρχονται ούτε Έλληνες για διακοπές και να εξαγριώσουν και άλλο τους επιχειρηματίες της εστίασης και τους ξενοδόχους.

Ήδη μίλησα με κάποιους που έχουν επιχειρήσεις σε κοντινά νησιά του Σαββατοκύριακου και τέτοια αγανάκτηση δεν έχω ξαναδεί. Αρχίζουν ήδη τα τηλ. για ακυρώσεις από πελάτες που λένε πως προτιμούν να μην πάνε καθόλου αντί να κάνουν τεστ για διακοπές 2-3 ημερών.
Το βρίσιμο των επιχειρηματιών δεν το μεταφέρω καν.:innocent:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom