Ταϊλάνδη Ταξίδι Ταιλάνδη σε νεκρή περίοδο...

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Γεια σας, παιδιά με μια γρήγορη έρευνα που έκανα βρήκα κάποια οικονομικά πακέτα για Ταϊλάνδη απο 5 έως 8 ημέρες.


Αλλά θα ήθελα να σας ρωτήσω σχετικά με κάτι που άκουσα πως μπορείς να βρεις πακέτα για Ταϊλάνδη πάνω απο 10-15 ημερών, νεκρή περίοδο, σε πολύ οικονομική τιμή....


Ισχύει κάτι τέτοιο για τους νεκρούς μήνες του χρόνου (Νοέμβριο πχ) ή οι τιμές των πακέτων παραμένουν ίδιες?


:roll: :roll: :roll:
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Και εγώ στο ψάξιμο είμαι. Απο ότι έχω ακούσει πάντως απο φίλους ποθ πάνε Ταυλάνδη συχνά δεν αξίζει να κλέισεις πακέτο απο εδώ. Το μεγαλύτερο έξοδο είναι τα αεροπορικά ενώ διαμονή μπορείς να βρείς πολύ καλή και πολυ πολύ φθηνή εκεί σε όποιο μέρος πάς. Εγώ σκέφτομαι να κλείσω 1-2 μέρες στη Μπανκόγκ και μετά όπου βρούμε επιτόπου αφού σκεφτόμαστε να επισκεφτούμε όσο περισσότερα μέρη προλάβουμε σε διάστημα 2 εβδομάδων. Ακούω πάντως για πολύ χαμηλό κόστος ζωής :)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πολύ καλή ιδέα να ψαχτείτε τώρα για την χώρα αυτή .η εποχή ειναι καλή ,και θα βρείτε πιό ευκολα κατάλυμα οπουδήποτε .αν μεινετε στην bangong,θα ήταν προτιμότερο να έχετε υπ οψη σας μερικά ξενοδοχεία εκ των προτέρων για να μην αναζητάτε τελευταία στιγμή στην μεγαλούπολη ..αυτό μπορείτε να το κάνετε και στην επιστροφή .αναλόγως τι ψάχνετε απο την χώρα θα το βρείτε και εδώ στο site ,και στο internet ψάχνοντας ..μπορείτε να μπείτε και σε φόρουμ επισκεπτών ,ώστε να διαμορφώσετε μια πλήρη εικόνα των δεδομένων της χώρας .
καλό και όμορφο ταξίδι να έχετε ..
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Απο πολλούς έχω ακούσει πως η ζωή εκεί είναι φτηνή, αλλα οπου κι αν έχω κοιτάξει (στο net) για -μόνο- αεροπορικά εισητήρια οι τιμές είναι τσουχτερές....
Γι αυτό το σκέφτομαι για οργανωμένο!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
εξαρτάται που θέλεις να μείνεις ...τα μεγάλα ξενοδοχεία προσφέρουν σίγουρα καλύτερες τιμές στα γκρούπ .ομως για σκέψου τι άλλα θα υποστεις με γκρουπ κλπ .εγώ σου συνιστώ να πάρεις μόνος σου τα εισιτήρια ,και το πολύ πολύ άν ξέρεις τι θέλεις ,να κλεισεις και τα ξενοδοχεία απο εδώ ,απο κάποιο πρακτορείο που εξειδικεύεται στην χώρα .πχ cel tours etc... έτσι θα εισαι ήσυχος ..επίσης και τα εισιτήρια θα στα βγάλουν αυτοί ,οπότε κανεις με την παρέα σου ταξίδι για μεμονωμένους ...ειναι πολύ απλό .όσο για επί μέρους εκδρομές ,τις αγοράζεις εκεί ,και σίγουρα πολύ φτηνά . αρκεί να εισαστε τουλάχιστον δύο άτομα ..
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Πάντως οι τιμές για hotels που βρίσκω είναι τσάααμπααααα!!!!!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Kirmis θα ελεγα να μην πας με οργανωμενο στην Ταυλανδη , ειναι απο τις χωρες που το ανεξαρτητο ταξιδι σχεδον επιβαλλεται!
Ψαξε τις πολλες αεροπορικες που πετανε για Μπανγκοκ παιξε λιγο με τις ημερομηνιες και κινησου μονος σου. Στο σαιτ υπαρχουν πολλες πληροφοριες ειδικα για την Ταυλανδη :D.
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iceland
Καλύτερη εποχή απο θέμα χρημάτων....
Τι προτείνετε?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Πιο οικονομικη εποχη ειναι η low season αλλα δεν ενδεικνυται απο θεμα καιρου.
Γενικα η Ταυλανδη ειναι πολυ οικονομικος προορισμος και δε θα ρισκαριζα τον καλο καιρο για πιο χαμηλες τιμες :D.
Τσεκαρε τις low season αναλογα με την περιοχη (αλλο κλιμα εχει ανατολικα , αλλο δυτικα) που θα κινηθεις και μπορεις να πας αρχη η τελος της - εγω ετσι κανω συνηθως και αποφευγω τις πολλες βροχες αλλα και τον πολυ κοσμο :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom