Ταξίδι με διαφορετικές εταιρίες

michalis87

Member
Μηνύματα
87
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γεια σας. Σκοπεύω να ταξιδεψω στην Αμερική κοντα στα χριστούγεννα. έχω βρει καποιες πτήσεις που με βολεύουν αλλα ειναι από Λονδίνο, και αυτό που σκέφτομαι είναι οι καθηστερήσεις και οι ακυρώσεις λόγο καιρικών συνθηκών. Συγκεκριμένα σκοπεύω να πάω Λονδίνο με Aegean και μετα απο 3 ώρες με air new zealand για Los Angeles. Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν φτάσει το αεροπλάνο της aegean στην ώρα του? Και οι 2 εταιρίες είναι μέλη της star alliance!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Tίποτε... μένεις με τον μουτζούρη στο χέρι... αν έχεις αγοράσει ξεχωριστά εισιτήρια η εταιρία δεν σε καλύπτει σε καμία περίπτωση...
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Αν η σχέση χρόνου (που χανεις) και χρήματος (που κερδίζεις) είναι καλή μπορέις να μείνεις ένα βράδυ στο λονδίνο.
Πάντως εγώ την πάτησα 2 φορές έτσι και τελικά μου βγήκε ακριβότερο το εισιτήριο.
 

michalis87

Member
Μηνύματα
87
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας! το ότι ειναι και οι 2 εταιρίες μέλη της Star alliance δεν παίζει ρόλο??
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Συγκεκριμένα σκοπεύω να πάω Λονδίνο με Aegean και μετα απο 3 ώρες με air new zealand για Los Angeles.
H μόνη περίπτωση που είσαι καλυμμένος είναι να κάνεις κράτηση μέσω της μηχανής της Air NZ και έτσι θα έχεις ένα κοινό εισιτήριο... το θέμα είναι ότι για την περίοδο που το θες κοστίζει EUR 1200 r/t.

Cheap Flights, Airfares & Holidays - Air*New*Zealand Official Site - Continental Europe
 

michalis87

Member
Μηνύματα
87
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
τις ημερομηνίες που με ενδιαφερουν ειναι στα 550ευρω! 25 δεκεμβριου με 11 ιανουαριου! δηλ αμα το κλέισω από το σαιτ της εταιρίας τι γίνεται???
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Kλείνεις ένα ενιαίο εισιτήριο ATH-LHR-LAX-LHR-ATH και ακόμα και αν χάσεις κάποια πτήση, η Air NZ θα φροντίσει να φτάσεις στον προορισμό σου με επόμενη.

Y.Γ. Για τις ημερομηνίες που θες το πιο φτηνό ενιαίο εισιτήριο για LAX είναι με Delta στα EUR 800.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Mάλλον δεν καταλαβαίνεις τι σου γράφει ο North66... αυτό που σου είπα κι εγώ... άμα κλείσεις ένα εισιτήριο ΑΤΗ-LAX από το site είσαι οκ... αλλιώς έτσι και κάτσει η στραβή το εισιτήριο το κάνεις ταπετσαρία... απλά το εισιτήριο τότε κάνει 1200? περίπου...

Στο φινάλε δώσε 835? πέτα με Delta και άσε τα πειράματα για μια άλλη φορά...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom