Ταξίδι με παιδί εκτός Ευρώπης

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
Προορισμοί, ιδέες και συμβουλές για ταξίδια εκτός Ευρώπης είτε για μέρη που δεν έχουμε επισκεφθεί ακόμη είτε για μέρη που έχουμε επισκεφθεί με παιδί ή χωρίς και τα θεωρούμε κατάλληλα.
 

eliza80

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Γεια σας,
Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο ταξίδι εκτός Ευρώπης για το καλοκαίρι με παιδί 2,5 χρονών, χωρίς πολλές διακινήσεις. Αμερική ή Ασία. Απο προσωπικές εμπειρίες.
Ευχαριστώ πολύ
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Γεια σας,
Μπορείτε να μου συστήσετε κάποιο ταξίδι εκτός Ευρώπης για το καλοκαίρι με παιδί 2,5 χρονών, χωρίς πολλές διακινήσεις. Αμερική ή Ασία. Απο προσωπικές εμπειρίες.
Ευχαριστώ πολύ
Προτεινω Καναδα. Εχει απευθείας πτηση για Τοροντο οπου εχει παρα πολλα πραγματα να κανεις με το παιδι. Τωρα δεν ξερω τι ακριβώς εχεις στο μυαλο σου.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.429
Likes
4.414
Δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω.
Σχεδόν παντού μπορείς να πας, το μεγαλύτερο ρόλο παίζουν οι διαθέσιμες μέρες, το budget, σε ποιες χώρες έχετε πάει ως τώρα και τί θα σας ενδιέφερε περισσότερο (π.χ. παραλίες κλπ.)
 

eliza80

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Θα ταξιδέψουμε απο Κύπρο οπότε ξέρω πως όπου και αν παω εχω ενδιάμεση πτήση. Έχω πάει ήδη Νεα Υόρκη . Δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση η παραλία. Θα είναι Ιούλη ή Αύγουστο για 10-12 μέρες περίπου.
 

eliza80

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Προτεινω Καναδα. Εχει απευθείας πτηση για Τοροντο οπου εχει παρα πολλα πραγματα να κανεις με το παιδι. Τωρα δεν ξερω τι ακριβώς εχεις στο μυαλο σου.
Μπορείς να μου προτίνεις κάποια πράγματα που μπορούμε να κάνουμε στο Τορόντο με το παιδί;
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Υπαρχει επισης κ το.
http://ontarioplace.com/en/home/
Αλλα δεν εχω παει μετα την "ανακαινιση" του. Επισης ενα μερος που δεν καταφερα να παω, ειναι
https://visit1000islands.com
Θα ειναι προτιμότερο να το συνδυασετε με διαμονη, γιατι ειναι περιπου 3 ωρες απο το Τοροντο. Ξερω ομως με σιγουριά οτι ειναι πανεμορφα, κ πρωτο στη λιστα μου για την επόμενη φορά, που ελπιζω καλως εχοντων των πραγματων να ειναι φετος.
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
Καλησπέρα, θα θελαμε να παμε ενα ταξιδι τον Αυγουστο με τα παιδια 7 και 9 χρονων στο εξωτερικο με φαναστικες παραλιες και μεχρι 3000 σύνολο για ολα μεσα.
Οποιαδηποτε προταση δεκτη.....έχουμε παει Πουκετ οποτε δεν θελουμε παλι.......Ευχαριστω!!!!!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τι εννοεις φανταστικες παραλιες? που.χ. αυτες στου πουκετ σου αρεσανε?
αν παντως θες να πας εξωτερικο ΜΟΝΟ για παραλιες....δεν ξερω...

σε 1η σκεψη μου ηρθε η το Μεξικο απο την πλευρα της καραιβικης...εχει πολλα να κανεις και ωραιες παραλιες...αλλα δνε ξερω ποσο βγαινει
 

eleni79

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΒΡΑΖΙΛΙΑ
στο Πουκετ.ναι μας αρεσαν οι παραλίες πολυ .....θα θελαμε κατι παρομοιο στο οποιο να μπορουν κ τα παιδια να περασουν ομορφα.......δεν θελω μονο παραλίες απλα να εχει και παραλιες καλες........Θα κοιταξω Μεξικο να δω.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom