Ταξίδι μόνος ή μόνη??

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στα χρονια της κρισης στην ελλαδα θα μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο?δεν ξερω ποιος ειναι ευσεβης ποθος το να πας κινα ή το να μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο;:haha:
ενας φιλος ο Παναγιωτης εγραψε μια υπεροχη ιστορια οταν εγκλιματιστεις ψαξτην να δεις οτι μπορει κανεις να ταξιδεψει low budget :clap:
 

mariza97

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Αχ Λονδίνο. :minion please:
Είχα πάει με το φροντ αγγλικών πριν 6 χρόνια, πόσο ήθελα να ξανά πάω.

nena μην της κόβεις τα φτερά :p
 
Last edited:

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
στα χρονια της κρισης στην ελλαδα θα μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο?δεν ξερω ποιος ειναι ευσεβης ποθος το να πας κινα ή το να μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο;:haha:
ενας φιλος ο Παναγιωτης εγραψε μια υπεροχη ιστορια οταν εγκλιματιστεις ψαξτην να δεις οτι μπορει κανεις να ταξιδεψει low budget :clap:
Ποια ιστορία;
 

N.D.

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
στα χρονια της κρισης στην ελλαδα θα μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο?δεν ξερω ποιος ειναι ευσεβης ποθος το να πας κινα ή το να μαζεψεις ικανοποιητικο ποσο;:haha:
ενας φιλος ο Παναγιωτης εγραψε μια υπεροχη ιστορια οταν εγκλιματιστεις ψαξτην να δεις οτι μπορει κανεις να ταξιδεψει low budget :clap:
Χαχαχα! Οκ θα την διαβάσω!
 

N.D.

Member
Μηνύματα
15
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Εντάξει φοβερός! Εκεί που λέει "αφού είδα κι απόειδα να πείσω φίλους, γνωστούς μέχρι και λιγότερο γνωστούς, έσφιξα τα δόντια"... Εντάξει ταυτίζομαι απόλυτα, πόσο οικείο μου φάνηκε :lol::lol:
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Εγώ παιδιά τόν Σεπτέβριο έκλεισα ένα τριημεράκη γιά μπολόνια στήν ιταλία!!Και θά πάω μόνος,βρήκα φθήνο εισιτήριο με την Ryanair από θεσσαλονίκη,θα μείνω σε χοτέλ καλό,απλά τά μονοκλινα τα πληρώνεις δυστηχώς σε τιμή δίκλινου,αρχικά είχα κλείσει σε χόστελ σε πολύ καλή τιμή με πρωινο,αλλά τακύρωσα.Ειχά εμπειρία σε χόστελ φέτος στήν ρωμη πού πήγα μένα φίλο,βρήκα πολλά θετικά,αλλά ήταν ολοκαίνουριο!!τώρα γιά την μπολόνια εφοσόν δέν υπάρχει διαθέσιμη παρέα,ωραίος καί μοναχος!!:photographer:

Εντάξει φοβερός! Εκεί που λέει "αφού είδα κι απόειδα να πείσω φίλους, γνωστούς μέχρι και λιγότερο γνωστούς, έσφιξα τα δόντια"... Εντάξει ταυτίζομαι απόλυτα, πόσο οικείο μου φάνηκε :lol::lol:
Χαχα και γω τα ιδια περναω!Και ειμαι και ταξιδιαρης!
 
Last edited by a moderator:

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Λες ε? Πραγματικά είμαι πολύ κοντά στο να το κάνω. Αλλά διστάζω κάπως.
Μη διστάζεις καθόλου! Κλείσε εισιτήρια στην πρώτη ευκαιρία που θα βγει και πήγαινε! Και δεν θα βαρεθείς καθόλου, στο εγγυώμαι! Στο Αμβούργο που πήγες, αφού βαρέθηκες απλά, πάλι καλά. Θα μπορούσες να είχες κόψει και φλέβες. Για μένα προσωπικά οι πιο μονότονες, μουντές, flat, ολόιδιες πόλεις σε όλη την Ευρώπη είναι οι γερμανικές. Απαπαπα!

δεν την τελειωσε για να μας κρατα σε αγωνια ο ατιμος ο @panius :clap:
Οσονούπω, οσονούπω! :)
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Μη διστάζεις καθόλου! Κλείσε εισιτήρια στην πρώτη ευκαιρία που θα βγει και πήγαινε! Και δεν θα βαρεθείς καθόλου, στο εγγυώμαι! Στο Αμβούργο που πήγες, αφού βαρέθηκες απλά, πάλι καλά. Θα μπορούσες να είχες κόψει και φλέβες. Για μένα προσωπικά οι πιο μονότονες, μουντές, flat, ολόιδιες πόλεις σε όλη την Ευρώπη είναι οι γερμανικές. Απαπαπα!

Οσονούπω, οσονούπω! :)
Φέτος είχα τήν ευκαιρία να πάω 1 εβδομάδα λονδίνο πού είναι από ταγαπημένα μου ταξίδια,και μετά πήγα βερολίνο 1 βδομάδα πού με φιλοξένησε ένας καλος μου φίλος,με έλεγε όταν ήμουν λονδίνο όταν έρθεις εδώ μή μου αρχίσεις τις συγκρίσεις ότι δε σαρέσει κτλ!!!Τελικά ναι,την έκανα τη σύγκριση και πέρα από κάποιους εμπορικούς δρόμους πού μάρεσαν και κάποια εμπορικά κέντρα,δε τρελλάθηκα,πολυ μεθυσμένοι στα μετρό και τα τράμ,φτώχια,και μουντίλα!!Ανεβήκαμε αμβούργο για 2 μέρες,βαρετό δε το λές,εχεί καλό φαί,το απίστευτο ζωντανό μουσείο μινιατούρας,τη πονηρή ριπερμπάν,είναι ωραίο λιμάνι,και αρχιτεκτονικά ήταν ενδιαφέρον,καί αλλα αξιοθέατα,αλλα για λίγο.
 

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ενταξει δεν ειναι και σαν τον λαγκαδα αλλα κατι λεει και το Βερολινακι
Ενταξει δεν ειναι και σαν τον λαγκαδα αλλα κατι λεει και το Βερολινακι[/QU
Ενταξει δεν ειναι και σαν τον λαγκαδα αλλα κατι λεει και το Βερολινακι
Δέν είπα ότι δεν με άρεσε,αλλά σάν πρωτεύουσα δέν μέ εντυπωσίασε!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
μια φίλη που πάει μόνη μένει σε χόστελ, και φτηνά της βγαίνει και άτομα γνωρίζει. τώρα άλλα χόστελ είναι περιποιημένα, σε άλλα απο μακριά.
άλλη φίλη κάνει couchsurfing, οπότε κάνει παρέα και με ντόπιους. Γενικά είναι στον άνθρωπο αν θα περάσει καλά μόνος του και αν μπορεί να κάνει παρέα με ανθρώπους που μόλις έχει γνωρίσει (και να περναει καλα).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom