Ταξίδι μόνος ή μόνη??

Kwstis_26

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ελααα ρε αρχηγέ.. Λέω να πάω 10-14 δεκεμβρη και βρισκω με aegean απευθειας στο Σαρλ ντε Γκωλ.... Αγγλικά ξέρω να διαβάζω και κάτι ξέρω να μεταφράζω..λιγα πράγματα βέβαια..! Έχω το lg k10. Δεν γνωριζω τι λειτουργικο εχει...
Τι εφαρμογη μπορω να κατεβασω?
Κατσε ρε αρχηγε να τα βαλουμε τα πραγματα στη σειρα. Ποτε θες να ρθεις και για ποσες μερες; Υποθετω πως αφου λες πως πετας απο Αθηνα φθηνα θα ειναι με easyjet ή transavia και στο αεροδρομιο του ORLY. Αν ειναι αλλο το αεροδρομιο, ποιο ειναι;
Σιγα σιγα θα τα βρεις ολα. Αγγλικα ξερεις να διαβαζεις (οχι να μιλας) ; Τι λειτουργικο εχει το smartphone σου. Κατεβασε καμια εφαρμογη για Παρισι. Πχ το Next Stop Paris θα σε βοηθησει πολυ για τις μετακινησεις αν εστω και λιγα μπορεις να χειριστεις τα αγγλικα. Θα βρεις ολα τα βασικα αξιοθεατα και πως θα πας εκει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.107
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ελααα ρε αρχηγέ.. Λέω να πάω 10-14 δεκεμβρη και βρισκω με aegean απευθειας στο Σαρλ ντε Γκωλ.... Αγγλικά ξέρω να διαβάζω και κάτι ξέρω να μεταφράζω..λιγα πράγματα βέβαια..! Έχω το lg k10. Δεν γνωριζω τι λειτουργικο εχει...
Τι εφαρμογη μπορω να κατεβασω?
Λογικα Android εχεις. Πηγαινε στο Google play και κατεβασε την Next Stop Paris και πειραματησου αν βγαζεις ακρη.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μια και λέμε για εφαρμογές, πάντως, τo citymapper πάντως έχει βελτιωθεί πολύ για το Παρίσι - εκεί παλιά με έστελνε αλλού γι αλλού, το ΣαββατοΚύριακο αυτό έπεσε 100% μέσα σε όλες τις προτάσεις του (including extreme συνδιασμούς Uber -> Μετρό -> bus) (και είδα και αρκετό κόσμο στο μετρό να το χρησιμοποιεί).
 

8avos

Member
Μηνύματα
651
Likes
6.359
Για όλα αυτά τα άγνωστα κ αναπάντητα (στο μυαλό μας) ερωτήματα, ταξιδεύει πολύς κόσμος, θεματοθετη.
 

Kwstis_26

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ναι ρε συ Θάνο....Απλά έχω αυτα τα ερωτήματα για να ξέρω τι να αντιμετωπίσω και που είναι καλύτερα να πάω... Δεν πας εντός Ελλάδας..
 

Kwstis_26

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Μπράβο Ντίνα,... Και εγώ ετοιμάζομαι πρώτα ο Θεός να πάω Λονδίνο μόνος μου..Ακόμα το αποφασίζω βέβαια.. Μου το προτείνεις σαν μόνος να πάω?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μπράβο Ντίνα,... Και εγώ ετοιμάζομαι πρώτα ο Θεός να πάω Λονδίνο μόνος μου..Ακόμα το αποφασίζω βέβαια.. Μου το προτείνεις σαν μόνος να πάω?
Φυσικά και το προτείνω :)
Καταλαβαίνω βέβαια το δισταγμό σου. Ομολογώ πως κι εγώ ταλαντευόμουν σχεδόν μέχρι τις τελευταίες ημέρες.
Αλλά ακόμα κι αν δεν περάσεις τόσο καλά όσο θα ήθελες, είμαι βέβαιη πως η εμπειρία έχει μόνο θετικά να σου προσφέρει (όπως κάθε εμπειρία άλλωστε) :)
Βουρ λοιπόν και περιμένουμε εντυπώσεις :D
 

Kwstis_26

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Χαχαχαχα......Εννοείται...Έφυγα..!!!! Να σε ρωτησω και κατι άλλο βρε Ντίνα...Όσον αφορά την αγγλική ορολογία που δυσκολεύομαι τι θα κανω?? λεξικό ?? και κανα χαρτη για να μην χαθώ??
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Χαχαχαχα......Εννοείται...Έφυγα..!!!! Να σε ρωτησω και κατι άλλο βρε Ντίνα...Όσον αφορά την αγγλική ορολογία που δυσκολεύομαι τι θα κανω?? λεξικό ?? και κανα χαρτη για να μην χαθώ??
Τι εννοείς λέγοντας αγγλική ορολογία;
Σχετικά με το χάρτη: αν δεν είσαι εξοικειωμένος με το googlemaps και με έναν απλό κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου. Το ιστορικό κέντρο είναι μαζεμένο αλλά και να χαθείς εύκολα θα ξαναβρεις την άκρη.
 

Theodorek

New Member
Μηνύματα
2
Likes
3
Καλησπερα φιλε μου..ειμαι και γω στην ιδια κατασταση οποτε λεω σε κανα γνωστο να παμε καπου με κοιτανε λες και ζω σε αλλη χωρα..Εγω προσωπικα μονος μου θα μου ειναι λιγο δυσκολο παρολο που καποιοι λενε οτι περασαν τελεια..Εχω παει λονδινο ,λουξεμβουργο με παρεα την αδερφη μου αλλα και παλι δε μπορω να πω οτι περασα τελεια.. και ελεγα τωρα τη πρωτοχρονια να πηγαινα ντουμπαι...Φαντασου δηλαδη..Εχω τα χρηματα να φυγω αυριο το πρωι αλλα δεν εχω παρεα..δυστηχως..Και γω ελεγα να πηγαινα μονος μου αλλα τι ακριβως να κανω μονος μου στο ντουμπαι??Με το που κατεβω στο αεροδρομιο θα ξενερωσω...Ειναι λιγο καπως σαν τη καλαμια στο καμπο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.740
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom