Ταξίδι μόνος ή μόνη??

Lexuss

Member
Μηνύματα
312
Likes
169
στο ντουμπαι μπορεις να πας για σαφαρι με 4χ4 για καμια βολτα με καμια καμηλα , τωρα για παραπανω δεν ξερω ειναι περιεργες χωρες οι αραβικες! Πανε μια Νεα υορκη μονος που εχει και πολλα αξιοθεατα να δεις και θα το ευχαριστιθεις!
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Βαρκελώνη solo δεν νομίζω. Είναι προορισμός που θέλει να έχεις παρέα.
Κι όμως φίλε από αυτά που είδα και μου έτυχαν, την θεωρώ την ιδανική πόλη για να πάει κάποιος μόνος του. Μου φαίνεται δύσκολο να μην μιλήσεις με κάποιον σε αυτή την πόλη και δεν εννοώ να ζητήσεις οδηγίες για κάποιο προορισμό. Εννοώ να πιάσεις κανονικά κουβέντα.
 

Magda2

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
παιδιά καμιά πρόταση για σόλο ταξίδι μιας που δε βλέπω κάνα φίλο μου να ψήνετε :(
μιας που δεν έχω ξαναπετάξει με αεροπλάνο θα έλεγα κάτι κοντινό(μην πάω κατευθείαν Ιαπωνία:p) και κατά προτίμηση με αρκετά κάστρα κτλ που μ αρέσουν!
Παρεμπιπτόντως έχω πάει Ιαπωνία, είναι πραγματικά ονειρεμένο ταξίδι και όχι και τόσο ανέφικτο.. Όταν το αποφασίσεις, ευχαρίστως να σου δώσω ότι πληροφορία χρειάζεσαι.
 
Μηνύματα
26
Likes
79
Ταξίδι-Όνειρο
ταιλανδη,ινδια,περου...
φιλε theodorek να το κανεις το ταξιδακι μονος μην το σκεφτεσε καθολου και πιστεψε με θα περασεις και τουμπανο.το πρωτο ταξιδι μονος το εκανα φετος 20 μερες γεωργια-αρμενια,και υστερα 9 μερες πορτογαλια.ειχα και εγω αρχικα τις αμφιβολιες μου αν θα μαρεσε και πραγματικα στο λεω αν υπηρχαν 5 στιγμες που σκεφτικα οτι θα ηθελα καποιον μαζι μου υπηρχαν αλλες 15 που γουσταρα που ημουν μονος.κανεις οτι γουσταρεις οποτε το γουσταρεις,μιλας με οποιον θελεις,εισαι απλα ελευθερος...σιγουρα το να μενεις σε χοστελ βοηθαει πολυ στο να γνωρισεις κοσμο.οποτε προσπαθησε να το κανεις μια φορα και βλεπεις πως θα παει. υ,γ. δεν πιστευω οτι υπαρχει χωρα που μπορεις να πεις οτι δεν ενδείκνυται για σολο ταξιδι.καλα ταξιδια σε ολους,καλα να ειμαστε να ταξιδευουμε... :)
 
Last edited:

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Δεν ξέρω... μου βγάζει κάτι το παρεϊστικο η όλη φάση της Βαρκελώνης και αν δεν καταφέρεις να βρεις παρέα, νομίζω θα σε πιάσει καταθλιψάρα. Κάτι σαν την Μύκονο το καλοκαίρι... ή την Ντίσνεϊλαντ... θέλεις και άλλον μαζί... αυτή την αίσθηση έχω...
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Γύρισα το Σάββατο από Νέα Υόρκη, και πήγα μόνος, ε θα ξανά πήγαινα μόνος άλλες 100 φορές! Πέρασα πολύ ωραία, είδα όσο πρόλαβα και πήγαινα όπου ήθελα! Ναι οκ, δεν έχεις να μιλήσεις με κάποιον, αλλά πίστεψέ με δεν θα σε νοιάξει και πολύ, δεν με ένοιαξε προσωπικά καθόλου και ήταν η 1η φορά που έκανα υπερατλαντικό και το έκανα μόνος μου!
 

panius

Member
Μηνύματα
664
Likes
2.720
Γύρισα το Σάββατο από Νέα Υόρκη, και πήγα μόνος, ε θα ξανά πήγαινα μόνος άλλες 100 φορές! Πέρασα πολύ ωραία, είδα όσο πρόλαβα και πήγαινα όπου ήθελα! Ναι οκ, δεν έχεις να μιλήσεις με κάποιον, αλλά πίστεψέ με δεν θα σε νοιάξει και πολύ, δεν με ένοιαξε προσωπικά καθόλου και ήταν η 1η φορά που έκανα υπερατλαντικό και το έκανα μόνος μου!
Νέα Υόρκη προσφέρεται!!! Την προτείνω ανεπιφύλακτα για την πρώτη Solo εξόρμηση!
 

Magda2

Member
Μηνύματα
10
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Γύρισα το Σάββατο από Νέα Υόρκη, και πήγα μόνος, ε θα ξανά πήγαινα μόνος άλλες 100 φορές! Πέρασα πολύ ωραία, είδα όσο πρόλαβα και πήγαινα όπου ήθελα! Ναι οκ, δεν έχεις να μιλήσεις με κάποιον, αλλά πίστεψέ με δεν θα σε νοιάξει και πολύ, δεν με ένοιαξε προσωπικά καθόλου και ήταν η 1η φορά που έκανα υπερατλαντικό και το έκανα μόνος μου!
Και εγώ στη Νέα Υόρκη μόνη μου είχα πάει και ήταν σούπερ! Για την ακρίβεια γύρισα μόνη μου την Αμερική σε 20 μέρες και ήταν τέλεια. Τα τελευταία χρόνια (λόγω κρίσης κτλ) γίνεται όλο και πιο δύσκολο να βρίσκεις παρέα, νομίζω όμως οτι είναι πολύ καλύτερα να ταξιδεύει κάποιος μόνος του απο το να μην ταξιδεύει καθόλου.. Το πολύ βασικό της υπόθεσης είναι οτι κάνεις ότι θες, πας όπου θες, χωρίς κανέναν περιορισμό. Παρ' όλο που είναι ωραίο να ταξιδεύεις με παρέα, η αλήθεια είναι οτι αν δεν ταιριάζεις πολύ με τον άλλον, αναγκάζεσαι κάποιες φορές να συμβιβάζεσαι και να περιορίζεσαι. Συμβιβασμός και περιορισμός, είναι δύο έννοιες που δεν πρέπει να ακολουθούν κανένα ταξίδι..
 

Kwstis_26

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Εννοώ ότι τα αγγλικά μου δεν είναι και τόσο καλά για να μπορώ να συννενοηθώ. Κοίταζα μήπως πήγαινα και Ρώμη και τα αεροπορικά ήταν οικονομικά μπορώ να πω σε σχέση με το Λονδίνο.!!!
Τώρα είναι πανάκριβα όλα..... Έλεγα να χειμωνιάσει καλά και να πάω.!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom