Ταξίδι μόνος ή μόνη??

Gloriana

Member
Μηνύματα
151
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία, Σκανδιναβία
Συμφωνώ με όλους.
Μια χαρά θα περάσεις. Θα έχεις χρόνο να σκεφτείς, να χαλαρώσεις, να αναπολήσεις, ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ, να εξερευνήσεις χωρίς να ρωτάς κανέναν.
Συνήθως ταξιδεύω μόνη στο εξωτερικό, αλλά και στα νησιά είναι σούπερ. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο απολαυστικό είναι να μην είσαι αναγκασμένη να μιλάς συνέχεια.
Θα περάσεις τέλεια!!!
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
733
Επόμενο Ταξίδι
??????
Είναι η αγαπημένη μου συνήθεια, κάθε χρόνο κάνω σε νήσι ένα τετραήμερο μόνη μου και περνάω πάντα τέλεια. Είναι ένα δώρο που κάνω στον εαυτό. Τόλμησε το και να δεις ότι θα περάσεις πολύ καλά.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
Καταπιάσου με "μοναχικές" ασχολίες. Διάβασμα, ζωγραφική (μη το φοβάσαι ακόμα κι αν δεν το χεις ξανακάνει ποτέ), μουσική. Φτιάξε πρόγραμμα επισκέψεων σε παραλίες και αξιοθέατα και φούλαρέ το.
Δεν έχω πάει διακοπές μόνη μου (βλακεία μου πραγματικά κάτι καλοκαίρια που είχα ξεμείνει από παρέα αλλά ήμουν μικρή και φοβιτσιάρα) αλλά λόγω έλειψης παρέας στον προηγούμενο τόπο διαμονής μου είχα αναπτύξει όλες τις παραπάνω ασχολίες. Ειδικά τον συνδιασμό βιβλίο+παραλία πλέον δεν τον αλλάζω ακόμα κι όταν έχω παρέα.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Kαι εντός συνόρων και εκτός δεν έχω πρόβλημα. Τα περνάω καλά και με τον εαυτό μου. Αν πας σε νησί πάρε κανένα βιβλιαράκι μαζί σου για τη ποραλία. Εκτός αν είσαι κοινωνικός τύπος και πιάνεις εύκολα γνωριμίες οπότε σίγουρα δεν θα πλήξεις
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
1.997
Likes
2.084
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Mαλλον θα περασεις μονη σου πολυ καλυτερα απ οτι πιστευες.;)
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
να το κανεις!!!!

μια φορα εχω παει μονη σε νησακι..οχι καλοκαιρι βεβαια.λιγες μερες και ηρεμησα απιστευτα!!

προτιμω να εχω παρεα, αλλα δεν θα χασω ευκαιρια αμα δεν κατσει:)

βεβαια εγω θα πηγαινα σε ενα νησι λιγο γνωριμο..
βιβλιο, μουσικη, μπανακι και διαθεση για βολτες..τι αλλο θες;)

το μονο μου προβημα ηταν το φαι...πως τρωτε μονοι σας βρε παιδια;εννοω , δεν μπορω να καθησω μονη σε ταβερνακι με τπτ:/
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Κούβα
να το κανεις!!!!
το μονο μου προβημα ηταν το φαι...πως τρωτε μονοι σας βρε παιδια;εννοω , δεν μπορω να καθησω μονη σε ταβερνακι με τπτ:/
Αντιθέτως, σε ταβερνάκι είναι πολύ πιο εύκολο να κάτσεις μόνος σου. Σε εστιατόριο είναι πιο δύσκολο (κατά την γνώμη μου). Εγώ πάντως όταν ανέπτυσα τα "μοναχικά" σπορ, πήγαινα αρκετές φορές μεσημέρια σε κοντινή ψαροταβέρνα με το βιβλιαράκι μου και έπερνα μία γαύρο ή σαρδέλα και μια σαλάτα και ένα ποτηράκι κρασί. Φίνα.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
:) ωραιο ακουγεται!!!

αχ αντε , ανυπομονω να μυρισω κυκλαδες!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Έχω πάει μόνο για λόγους δουλειάς, μιά χαρά είναι!
Τουλάχιστον ο εαυτός μου, δε μου σπάει τα νεύρα!! (όχι ακόμα τουλάχιστον...)
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Σας ευχαριστω όλους για τις απαντήσεις... Με ξεσηκώσατε!!! Σήμερα με περιμένει πολύυυυυυυυυυ δουλειά!!! Να αποφασίσω που να πάω σαν χαμένο κορμί (κ έχω άπειρους προορισμούς σαν αναποφάσιστο ον που είμαι), να βρω καράβι και ξενοδοχείο, να κάνω ένα τρακ λιστ με τ αγαπημενα εβερ τραγούδια μου (χωρίς παρέα διακοπές πας, χωρίς μουσική ποτέ!), να ψάξω τα βιβλία μου και να πάρω ότι αδιάβαστο έχω, να αφήσω τα πινέλα μου που τα παιδεύω εδώ και ένα χρόνο και να πιάσω κάρβουνο και μπλοκ, να παρατήσω κάθε πικρόχολη σκέψη πίσω μου και επιτέλους να ευχαριστηθώ διακοπές όπου θέλω, όπως θέλω, χωρίς συμβιβασμούς και έννοιες!!! :clap::clap::clap: Δεν θα σας παιδέψω άλλο γιατί απ τον Μάιο σας ρωτάω διάφορα για το που να πάω, τι να κάνω, πως να το κάνω και τελικά ήρθαν όλα τα πάνω κάτω!!! Ευχαριστώ έτσι κι αλλίως και αν περάσω καλά θα σας γράψω εντυπώσεις... :D
 
Last edited by a moderator:

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ονειρεμένο Ταξίδι
οτιδήποτε έχει θάλασσα
να το κανεις!!!!

μια φορα εχω παει μονη σε νησακι..οχι καλοκαιρι βεβαια.λιγες μερες και ηρεμησα απιστευτα!!

προτιμω να εχω παρεα, αλλα δεν θα χασω ευκαιρια αμα δεν κατσει:)

βεβαια εγω θα πηγαινα σε ενα νησι λιγο γνωριμο..
βιβλιο, μουσικη, μπανακι και διαθεση για βολτες..τι αλλο θες;)

το μονο μου προβημα ηταν το φαι...πως τρωτε μονοι σας βρε παιδια;εννοω , δεν μπορω να καθησω μονη σε ταβερνακι με τπτ:/

το πρόβλημα με το φαγητό το έχω και εγώ!! ή θα το ξεπεράσω ή θα γυρίσω με κανένα 3κιλο λιγότερο επάνω μου :bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom