Ταξίδι μόνος ή μόνη??

christy_li

Member
Μηνύματα
30
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Σόφια
23/12 πάω βερολινο μόνη μου!! Βαρέθηκα να μπλεκω σε συζητήσεις επί συζητήσεων με φίλους λες και θα πάμε ταξίδι στο διάστημα! Το πρώτο ταξιδι που η προετοιμασία δεν μου προξένησε πονοκέφαλο!
 

inw

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Μην ξεχάσετε να μας γράψετε tips και εμπειριες όταν γυρίσετε. Η αλήθεια είναι ότι πιο τολμηρό και πιο δαπανηρό είναι να ταξιδεύεις μόνος εκτός Ευρώπης. Θα ήθελα να διαβάσω εμπειρίες για ατομικά ταξίδια εκτός Ευρώπης.
 

8avos

Member
Μηνύματα
653
Likes
6.421
23/12 πάω βερολινο μόνη μου!! Βαρέθηκα να μπλεκω σε συζητήσεις επί συζητήσεων με φίλους λες και θα πάμε ταξίδι στο διάστημα! Το πρώτο ταξιδι που η προετοιμασία δεν μου προξένησε πονοκέφαλο!
. Μένω Βερολίνο. Αν βαρεθείς, θελήσεις παρέα ή βοήθεια στείλε μου μνμ
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
παιδιά καμιά πρόταση για σόλο ταξίδι μιας που δε βλέπω κάνα φίλο μου να ψήνετε :(
μιας που δεν έχω ξαναπετάξει με αεροπλάνο θα έλεγα κάτι κοντινό(μην πάω κατευθείαν Ιαπωνία:p) και κατά προτίμηση με αρκετά κάστρα κτλ που μ αρέσουν!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μην ξεχάσετε να μας γράψετε tips και εμπειριες όταν γυρίσετε. Η αλήθεια είναι ότι πιο τολμηρό και πιο δαπανηρό είναι να ταξιδεύεις μόνος εκτός Ευρώπης. Θα ήθελα να διαβάσω εμπειρίες για ατομικά ταξίδια εκτός Ευρώπης.
Για το τολμηρό που σχολιάζεις δεν ξέρω, εξαρτάται απο τον προορισμό ίσως αλλα και πάλι δεν είμαι σίγουρη. Για το πιο δαπανηρό όμως δεν συμφωνώ. Μόνο στην διαμονή βγαίνει ακριβότερο αλλα μπορείς να μείνεις σε hostels, και πιο οικονομικά θα βγει και θα κοινωνικοποιηθείς . Κατι αλλο που δεν συμφέρει είναι να νοικιάσεις αυτοκίνητο ή οδηγό με αυτοκίνητο γιατι πάλι πρέπει να επωμιστείς όλο το κόστος αλλά μπορείς να νοικιάςεις μηχανάκι ή οδηγό με μηχανάκι. Άλλα "προβλήματα" δεν έχω αντιμετωπίσει ως ώρας και έχω ήδη δυο solo ταξίδια, ένα εντός και ενα εκτος Ευρώπης και ετοιμάζω ακόμα ενα εκτός.
Μην το φοβάστε, είναι εξαιρετική εμπειρία.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
παιδιά καμιά πρόταση για σόλο ταξίδι μιας που δε βλέπω κάνα φίλο μου να ψήνετε :(
μιας που δεν έχω ξαναπετάξει με αεροπλάνο θα έλεγα κάτι κοντινό(μην πάω κατευθείαν Ιαπωνία:p) και κατά προτίμηση με αρκετά κάστρα κτλ που μ αρέσουν!
Δες για σκανδιναβικες χωρες! Συνηθιζεται πολυ εκει!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
παιδιά καμιά πρόταση για σόλο ταξίδι μιας που δε βλέπω κάνα φίλο μου να ψήνετε :(
μιας που δεν έχω ξαναπετάξει με αεροπλάνο θα έλεγα κάτι κοντινό(μην πάω κατευθείαν Ιαπωνία:p) και κατά προτίμηση με αρκετά κάστρα κτλ που μ αρέσουν!
Έλεγξε αυτο το θέμα http://www.travelstories.gr/community/threads/Κάστρα-και-παλάτια-στην-Ευρώπη.55925/ για να εμπνευστείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom