Ιταλία Πληροφορίες για Νάπολη

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.837
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Εμενα προσωπικα με αρεσε, ειναι πολυ μικρο, αξιζει η Chiaiolella λογω του εργου Il Postino.
@connosp Θα την έχω στα υπόψη , σας ευχαριστώ για τις προτάσεις & τις πληροφορίες ...
 

Georgethym

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Καλησπέρα , θα είμαστε Νάπολη 4 μέρες μέσα Οκτωβρίου και θέλω να νοικιάσω αμάξι για μια μέρα για amalfi coast , έχει να προτείνει κάποιος κάποια εταιρεία που να είχε κάποια εμπειρία και εμπιστεύεται και δεν είχε κάποιο θέμα? Γιατί έχω ακούσει διάφορα η να μου πείτε ποια εταιρεία να αποφύγω , μήπως πιστεύετε - προτείνετε να πάμε καλύτερα με τα μέσα?
 

Robert

Member
Μηνύματα
114
Likes
256
Αν έχεις μόνο 2 μέρες στη Νάπολη,τις αφιερώνεις και τις δυο στην πόλη ή βάζεις και 1 μέρα Πομπηία;Ενδέχεται να παω κι έχω αυτό το δίλημμα.Από τη μια η άποψη ότι δεν γίνεται να μην πας Πομπηία και Βεζούβιο,κι από την άλλη ότι σε 1 μέρα και ένα βράδυ,δεν θα δεις και πολύ απο Νάπολη.
 

wanderwoman

Member
Μηνύματα
51
Likes
117
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αν έχεις μόνο 2 μέρες στη Νάπολη,τις αφιερώνεις και τις δυο στην πόλη ή βάζεις και 1 μέρα Πομπηία;Ενδέχεται να παω κι έχω αυτό το δίλημμα.Από τη μια η άποψη ότι δεν γίνεται να μην πας Πομπηία και Βεζούβιο,κι από την άλλη ότι σε 1 μέρα και ένα βράδυ,δεν θα δεις και πολύ απο Νάπολη.
Είναι θέμα προσωπικής προτίμησης. Άλλος θα σου πει πού να τρέχεις σε τόσο λίγο χρόνο,κάτσε να απολαύσεις όσο μπορείς την πόλη κι άλλος θα σου πει δε γίνεται να χάσεις την Πομπηία. Λες πάντως για Πομπηία και Βεζούβιο,σ' αυτήν την περίπτωση το παίρνεις απόφαση ότι μια μέρα θα πάει εκει.Αν πάλι θες να δεις απλά λίγο Πομπηία έτσι για να έχεις μια εικόνα, γίνεται σε λίγες ώρες να πας και να γυρίσεις και μετά να κάνεις και δυο βόλτες στην πόλη.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Αν έχεις μόνο 2 μέρες στη Νάπολη,τις αφιερώνεις και τις δυο στην πόλη ή βάζεις και 1 μέρα Πομπηία;Ενδέχεται να παω κι έχω αυτό το δίλημμα.Από τη μια η άποψη ότι δεν γίνεται να μην πας Πομπηία και Βεζούβιο,κι από την άλλη ότι σε 1 μέρα και ένα βράδυ,δεν θα δεις και πολύ απο Νάπολη.
Κατά την άποψη μου γίνεται και παραγίνεται να πας πρώτη φορά στη Ναπολι και να μην επισκεφτείς την Πομπηία, η πόλη είναι μαγική. Από την άλλη μπορείτε να αφιερώσετε τη πρώτη μέρα στη πόλη και βλέπετε τι θέλετε να κάνετε τη δεύτερη.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.540
Likes
8.510
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Από τη μια η άποψη ότι δεν γίνεται να μην πας Πομπηία και Βεζούβιο
Κατά την άποψή μου και η Πομπηία και ο βεζουβιος είναι κουραστικες εκδρομές. Το βρίσκω δύσκολο να συνδυαστούν. Εξαρτάται κι απ'τους ρυθμούς που έχει ο καθένας βέβαια.
 

beatshooter

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Βεζούβιο θες μια μέρα γιατί είναι όντως κουραστική εκδρομή ειδικά στην ανάβαση θες αρκετή ώρα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Αν έχεις μόνο 2 μέρες στη Νάπολη,τις αφιερώνεις και τις δυο στην πόλη ή βάζεις και 1 μέρα Πομπηία;Ενδέχεται να παω κι έχω αυτό το δίλημμα.Από τη μια η άποψη ότι δεν γίνεται να μην πας Πομπηία και Βεζούβιο,κι από την άλλη ότι σε 1 μέρα και ένα βράδυ,δεν θα δεις και πολύ απο Νάπολη.
Πας 1 μερα Πομπηια και την αλλη στη πολη οπου να πω την αληθεια μου δε με ξετρελανε απο τα οσα προλαβα να δω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.177
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom