Αίγυπτος Ταξίδι στην Αίγυπτο χωρίς πρακτορείο

Head_cf

Member
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει....
Πήγα πέρυσι το Πάσχα για 8 μέρες /7 νύχτες. Έκλεισα με ένα αιγυπτιακό πρακτορείο και το πρόγραμμα περιελάμβανε ημερήσια εκδρομή στο Abu Simbel, ημερήσια εκδρομή στην Αλεξάνδρεια , νυχτερινά τρένα, 3 νύχτες/ 4 μέρες κρουαζιέρα στο Νείλο, ξενοδοχεία, εισόδους, και ξεναγούς σε όλα τα τουριστικά αξιοθέατα. Σε κάθε σημείο της Αιγύπτου βρισκόταν και ένας άνθρωπος του γραφείου για να μας βοηθήσει σε ότι χρειαζόμασταν.. από το αεροδρόμιο μέχρι και το σταθμό των τραίνων. Ήταν όλοι πολύ εξυπηρετικοί και πολύ διακριτικοί. Η τιμή που πλήρωσα ήταν 806 usd το άτομο (για δυο άτομα) δηλαδή περίπου 600 ευρω με τη σημερινή ισοτιμία. Αν θέλει κάποιος παραπάνω πληροφορίες είμαι στη διάθεση του

Last edited by a moderator:

fenia42

Member
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πάμε γερά και δυνατά κι ας χάσουμε

τα τρενα της Αιγυπτου δεν εχουν σελίδα στο δικτυο

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Sokratis

Member
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Πριν πιασετε τα τρενα δεν ψαχνετε για αεροπορικα μηπως βρειτε καμια καλη τιμη εστω και μεσω καποιου πρακτορειου? Μιλω για τη διαδρομη Καιρο-Λουξορ ή Καιρο-Ασσουαν

fenia42

Member
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πριν πιασετε τα τρενα δεν ψαχνετε για αεροπορικα μηπως βρειτε καμια καλη τιμη εστω και μεσω καποιου πρακτορειου? Μιλω για τη διαδρομη Καιρο-Λουξορ ή Καιρο-Ασσουαν
Ε σου είπα το ψάξαμε και είναι 150 ευρώ, άσε που δε μας φτάνει ο χρόνος και μάλλον ούτε το φίλο μου τον Καβάφη δε θα πάω να δω :(

aspa

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Πήγα πέρυσι το Πάσχα για 8 μέρες /7 νύχτες. Έκλεισα με ένα αιγυπτιακό πρακτορείο και το πρόγραμμα περιελάμβανε ημερήσια εκδρομή στο Abu Simbel, ημερήσια εκδρομή στην Αλεξάνδρεια , νυχτερινά τρένα, 3 νύχτες/ 4 μέρες κρουαζιέρα στο Νείλο, ξενοδοχεία, εισόδους, και ξεναγούς σε όλα τα τουριστικά αξιοθέατα. Σε κάθε σημείο της Αιγύπτου βρισκόταν και ένας άνθρωπος του γραφείου για να μας βοηθήσει σε ότι χρειαζόμασταν.. από το αεροδρόμιο μέχρι και το σταθμό των τραίνων. Ήταν όλοι πολύ εξυπηρετικοί και πολύ διακριτικοί. Η τιμή που πλήρωσα ήταν 806 usd το άτομο (για δυο άτομα) δηλαδή περίπου 600 ευρω με τη σημερινή ισοτιμία. Αν θέλει κάποιος παραπάνω πληροφορίες είμαι στη διάθεση του
Καλησπέρα είναι πολύ πριν. Μήπως θυμάσαι το όνομα του πρακτορείου?

Konstantinb

Member
@aspa τσέκαρε και το memphis tours, είναι αν όχι το πιο γνωστό από τα πιο γνωστά γραφεία, εγώ με αυτό ταξίδεψα πέρυσι.

aspa

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
@aspa τσέκαρε και το memphis tours, είναι αν όχι το πιο γνωστό από τα πιο γνωστά γραφεία, εγώ με αυτό ταξίδεψα πέρυσι.
Ευχαριστώ πολύ έχω βρει και το Ibis tours που ειναι στην Αιγυπτο με πολύ καλές τιμές και καλές κριτικές.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.941
Μέλη
35.641
Νεότερο μέλος
Δέσποινα Μπρόκου

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom