Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Λίγο off topic ερώτηση, ελπίζω να γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω!

Έχω εμβολιαστεί με δύο δόσεις Pfizer το καλοκαίρι Ελλάδα. Θα κάνω την τρίτη δόση Αμερική. Γνωρίζει κάποιος πως θα μπορέσουν να συνδεθούν οι τρεις δόσεις;

Αν αποφασίσουν λήξη του ευρ. πιστοποιητικού μετά από x μήνες, θα έχω πρόβλημα να ταξιδέψω προς Ευρώπη με έγκυρη ουσιαστικά μόνο την τρίτη δόση;
 
D

Delmem38110

Guest
Λίγο off topic ερώτηση, ελπίζω να γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω!

Έχω εμβολιαστεί με δύο δόσεις Pfizer το καλοκαίρι Ελλάδα. Θα κάνω την τρίτη δόση Αμερική. Γνωρίζει κάποιος πως θα μπορέσουν να συνδεθούν οι τρεις δόσεις;

Αν αποφασίσουν λήξη του ευρ. πιστοποιητικού μετά από x μήνες, θα έχω πρόβλημα να ταξιδέψω προς Ευρώπη με έγκυρη ουσιαστικά μόνο την τρίτη δόση;
η Ελλάδα προβλέπει καταχώρηση εμβολιασμού από τρίτες χώρες, και έκδοση πιστοποιητικού με την τρίτη δόση εδώ.
κάτι αντίστοιχο πρέπει να έχουν και εκεί.
μια βόλτα σε ΚΕΠ θα βοηθούσε.
https://emvolio.gov.gr/sites/default/files/attachments/emvoliasmos_sto_exoteriko_04.12.21.pdf
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Τέλος το lockdown για τους εμβολιασμενους, ανοίγουν τα μαγαζιά από αύριο.
Ειναι ανοικτά εμπορικά....αγορές....σπα.... ζωολογικός κήπος???θα έχω ένα 6χρονι κ ένα 8χρονο? Εγώ ενδιαφέρομαι για 1.1....... τι να κάνω...τσάμπα είναι τώρα τα εισιτήρια..κ ψήνομαι τόσο πολύ να τα κλείσω....
 

Manos46

Member
Μηνύματα
582
Likes
2.447
Ονειρεμένο Ταξίδι
???

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Καλημερα!!! Σε ευχαριστώ!! Βρήκα ένα αντίστοιχο άρθρο κ εγώ πρωί πρωί!!!! Τι να πω....σκέφτομαι να τα κλείσω...εμείς είμαστε εμβολιασμενη κ 99% θα έχουμε κάνει κ την 3η δόση(για να ταξιδεύω 25 δόσεις θα κάνω) για τα μικρά δεν ξέρω πως θα κινηθώ...μάλλον με pcr φεύγοντας από εδώ....κ εκεί βλέπουμε..
Εσείς προχωράτε με τα ταξίδια σας ?????
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
εχεις σκεφτει κανεις κατι Ασφαλες και σχετικα οικονομικο για Χριστουγεννα; Βρυξελλες τι λεει;
Μπρατισλάβα....δεν ξέρω αν είναι ασφαλές....αλλά είναι τσάμπα!!!!!! 4 μέλη οικογένεια 172 τα εισιτήρια!!!!!
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
796
Likes
9.990
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
εχεις σκεφτει κανεις κατι Ασφαλες και σχετικα οικονομικο για Χριστουγεννα; Βρυξελλες τι λεει;
Η μάσκα υποχρεωτική και σε εξωτερικούς χώρους σε ορισμένες περιοχές της πόλης, η είσοδος στη Χριστουγεννιάτικη αγορά με βραχιολάκι ημερήσιο που το παίρνεις με την επίδειξη Covid Safe Ticket.Η εστίαση κλείνει στις 11 μμ,μέχρι 6 άτομα σε κάθε τραπέζι.Περισσότερα εδώ

Coronavirus: state of play in Brussels
www.plaisirsdhiver.be/en/pratical-info/health-measures/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom