Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ναι


Οχι. Ετσι κι αλλιώς για αυτόν είναι σαν είσαι Ελλάδα, αφού έχεις ελληνική σύνδεση.
Πάρε οπωσδήποτε τηλέφωνο την εταιρεία του παρόχου σου γιατί πλεον υπαρχουν υπηρεσίες περιαγωγής με τις οποίες εκμεταλλεύσαι το δωρεάν χρόνο σου με μικρή χρέωση ανα κλήση, να δεις αν σε συμφέρει.
Για τα άλλα που ρωτάς δεν ξέρω.
R u sure? Πρόσφατα έπαιρνα ελληνικό νούμερο στο εξωτερικό και δεν χρεωθηκα (σίγουρα δηλαδή γιατί είχα ελάχιστα λεπτά υπόλοιπο στην καρτα)
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Καλημέρα, πετάω με ryanair και φτάνω στο ciampino 22.25 το λεωφορείο terravision φεύγει 22.30 υπάρχει περίπτωση να το προλάβω? Διαφορετικά τι άλλες επιλογές έχω εκτος απο ταξι? Έχει φτάσει κανείς τέτοια ώρα στο ciampino?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
R u sure? Πρόσφατα έπαιρνα ελληνικό νούμερο στο εξωτερικό και δεν χρεωθηκα (σίγουρα δηλαδή γιατί είχα ελάχιστα λεπτά υπόλοιπο στην καρτα)
Ρώτησε για κάποιον που έχει δωρεάν χρόνο για εξωτερικό. Ηθελα να του πω οτι αυτός που τον καλεί οταν βρισκεται στο εξωτερικο, καλεί Ελλάδα στην πραγματικότητα οποτε ξοδεύει δωρεάν χρονο για εσωτερικό (όπως έγινε με εσενα:))
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ρώτησε για κάποιον που έχει δωρεάν χρόνο για εξωτερικό. Ηθελα να του πω οτι αυτός που τον καλεί οταν βρισκεται στο εξωτερικο, καλεί Ελλάδα στην πραγματικότητα οποτε ξοδεύει δωρεάν χρονο για εσωτερικό (όπως έγινε με εσενα:))
Βασικά έκανα λάθος quotαρισμα. Πήγαινε στο αν χρεώνονται και οι δύο. Από ότι φάνηκε δεν χρεωθηκα εγώ και απλά καταναλωνα λεπτά του χρόνου ομιλίας μου. Τώρα να χρεωθηκα και να μη το κατάλαβα, δεν ξέρω. Πάντως κάτω από ένα ευρώ είχα και κάτω από ένα ευρώ έχω. :D:D
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Επισης, άκουσα μόλις στις ειδήσεις πως στη Ρώμη εχουν επιστρατευτεί 500 στρατιώτες για το φόβο των Τζιχαντιστων. Κυριως στους αρχαιολογικούς χώρους. Λέτε αυτο να επηρεάσει με καποιον τροπο;
Πετάω αύριο για Ρώμη και με έχει προβληματίσει και εμένα αυτή η είδηση. Μην μας βρεθεί ο Τρούλος στο κεφάλι..... Λέτε;;;;;; BTW τέλειο avatar!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Να προλάβεις σε 5 λεπτά να κατέβεις από το αεροπλάνο, να βγεις έξω και να πάρεις το λεωφορείο; Όχι, μόνο αν φτάσεις νωρίτερα.
Αλλά έχει και άλλο λεωφορείο αργότερα όπως και άλλες εταιρείες όπως αυτή http://www.sitbusshuttle.com
Ή λεωφορειο μέχρι τη στάση του μετρό anagnina και από εκεί συνεχίζεις για το κέντρο της πόλης http://www.atral-lazio.com/index.php?option=com_content&view=article&id=145&Itemid=197
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Βασικά έκανα λάθος quotαρισμα. Πήγαινε στο αν χρεώνονται και οι δύο. Από ότι φάνηκε δεν χρεωθηκα εγώ και απλά καταναλωνα λεπτά του χρόνου ομιλίας μου. Τώρα να χρεωθηκα και να μη το κατάλαβα, δεν ξέρω. Πάντως κάτω από ένα ευρώ είχα και κάτω από ένα ευρώ έχω. :D:D
Αν έχεις χρόνο ομιλίας προφανώς και "τρως" απ' αυτόν αφού είναι σαν να καλείς σε κινητό στην Ελλάδα. Αλλιώς χρεώνεσαι, πάλι σαν να καλείς σε κινητό στην Ελλάδα.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Αν δεν επιτεθούν τζιχαντιστές μπορεί να γίνει κανένας σεισμός και να σου βρεθεί ο τρούλος στο κεφάλι. Άστο καλύτερα, πού να τρέχεις τώρα...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Για περιαγωγη εννοούσα. Για τα λεπτά είναι ακριβώς όπως τα λες. ☺
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom