Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αφου ο κυριος μακης βρε ευαγγελια ειναι μερακλης με τα ξενοδοχεια και τη γυναικα την πηγαινει στα καλυτερα!
Και αυτο που λεει η ευαγγελια παντως πολυ καλο και δοκιμασμενο;)
Απλα τι 500 τι 475, γιαυτο σου εβαλα εγω το αλλο με τα 295.
 

pigili

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
καλησπερα κ απο μενα!!!εχω διαβασει πολλες επιλογες για να πας απο το ciambino στο termini αλλα επειδη ειναι κ η πρωτη φορα που θα βγω στο εξωτερικο κ δεν ειμαι καθολου σχετικη θελω να κανω μια ερωτηση που μπορει να ειναι και χαζη...:haha:απο οτι βλεπω στον χαρτη μπροστα στο ciambino εχει τραινο το οποιο παει μεχρι το termini!!εμεις που θα μεινουμε διπλα στο termini δεν ειναι πιο απλο να παρουμε αυτο το τραινο κ να φτασουμε κατευθειαν απο το αεροδρομιο στο termini,παρα να παρουμε αλλα λεωφορεια metro κ να περιμενουμε στις ουρες?:)ξαναλεω ειμαι ασχετη κ οποιος μπορει ας με βοηθησει....:(:(
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Λίγο μακρυά από το κέντρο, φαντάζομαι με τα ίδια λεφτά θα μπορείς να βρεις κάτι, τουλάχιστον σε κάποια στάση του μετρό ή σε τραμ.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τώρα να δώσει 500 ευρω για 3 βραδια σε ξενοδοχείο 3 αστέρων μόνο και μόνο επειδή ειναι κοντα στη Piazza di Spagna?
Εγώ λοιπόν Μάκη , αν θες να μην είσαι μεσα στη βαβούρα ,θα πρότεινα να κινηθείς λίγο πιο έξω απο τα αξιοθέατα ( όχι πολύ έξω μη φανταστείς ) Στα 475 με πρωινό υπάρχει το 4αστερο Mercure Colosseo ( τιμή που ειδα στο site )
Με φανταστική θέα , πλήρως ανακαινισμένο ( έχω μείνει πριν την ανακαίνιση και ηταν μια χαρά )
Θελει λιγο ψαξιμο και ειναι προσωπικη επιλογη..ε οχι τοσα για Mercure! Boscolo βια Βενετο με 475 (κ κλειστα ματια) , starhotel στα ιδια στο Πρατι κλπ κλπ. Ολα καλα ειναι.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπερα κ απο μενα!!!εχω διαβασει πολλες επιλογες για να πας απο το ciambino στο termini αλλα επειδη ειναι κ η πρωτη φορα που θα βγω στο εξωτερικο κ δεν ειμαι καθολου σχετικη θελω να κανω μια ερωτηση που μπορει να ειναι και χαζη...:haha:απο οτι βλεπω στον χαρτη μπροστα στο ciambino εχει τραινο το οποιο παει μεχρι το termini!!εμεις που θα μεινουμε διπλα στο termini δεν ειναι πιο απλο να παρουμε αυτο το τραινο κ να φτασουμε κατευθειαν απο το αεροδρομιο στο termini,παρα να παρουμε αλλα λεωφορεια metro κ να περιμενουμε στις ουρες?:)ξαναλεω ειμαι ασχετη κ οποιος μπορει ας με βοηθησει....:(:(
Το λεωφορείο που πρέπει να πάρεις για να πας στο χωριό ciampino ώστε να πάρεις το τρένο είναι αυτό το οποίο σε αφήνει και στο σταθμό του μετρό anagnina για πας με αυτό τον τρόπο στο termini. Απλά δεν σταματάνε όλα τα λεωφορεία συνεχώς στο ciampino ώστε να πάρεις το τρένο.
 

themisan

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
EX
Λίγο μακρυά από το κέντρο, φαντάζομαι με τα ίδια λεφτά θα μπορείς να βρεις κάτι, τουλάχιστον σε κάποια στάση του μετρό ή σε τραμ.
έχεις να μου προτείνεις κάτι ; θέλω να ειμαι σχετικά κοντά για πεζοπορία στα αξιοθέατα
 

burtonitsa

Member
Μηνύματα
102
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Ερώτηση 2... Για το Colloseo υπάρχει δυνατότητα να προμηθευτούμε μέσω ιντερνετ εισητήρια ούτως ώστε να μην περιμένουμε στην ουρά??
Γυρίσα την Κυριακή απο Ρώμη. Το ταξίδι ήταν για 48 ώρες. Για να μπούμε χωρίς ουρά στο Κολοσσαίο, αγόρασα εισητήριο για να μπούμε απο το Παλατίνο (Αρχαία Αγορά) οπου μετά μπήκαμε στο Κολοσσαίο με το ίδιο εισητήριο χωρίς να περιμένουμε στην ουρά. Πήραμε απο την είσοδο του Παλατίνο το εισιτήριο (1 εισητήριο, 2 ατόμων για Αρχαία Αγορά και Κολοσσαίο. Τιμή 24€).
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Καλησπέρα,στο site του Βατικανού λέει ότι μειωμένο δικαιούται κάτοχος
International Student Card κάτω των 26 χρόνων .Αν είσαι πάνω από 26 λέτε να υπάρχει πρόβλημα?
 

miss_quality

Member
Μηνύματα
38
Likes
1
Ρωτάω γιατί διαβάζοντας είδα κάποιον να λέει ότι έκλεισε φοιτητικά και δεν του ζήτησαν καν την κάρτα να δείξει. Προφανώς είναι πως θα τύχη.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ρωτάω γιατί διαβάζοντας είδα κάποιον να λέει ότι έκλεισε φοιτητικά και δεν του ζήτησαν καν την κάρτα να δείξει. Προφανώς είναι πως θα τύχη.
Ε τότε η ερώτησή σου έπρεπε να είναι αν ελέγχουν στην είσοδο και αν μπορείς να μπεις στη ζούλα αλλά αυτό είναι δικό σου θέμα και ρίσκο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom