Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάπρι, Ντουμπάϊ
Καλησπέρα! Έχει πάρει κανείς το roma city-tour bus http://roma.city-tour.com/en?gclid=CKfA-LCM7dECFQkq0wodD-8EXQ ? Αξίζει; Μήπως μέσα στις 13 γλώσσες που γίνεται η ξενάγηση υπάρχουν και τα ελληνικά;(μάλλον πολλά ζητάω ε;)
 

annian

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Kάπου είχε αναφερθεί πως το εισιτήριο για galleria borghese μπορεί να είναι 11 ευρώ αντί 20( η διαφορά είναι η προμήθεεια). Με ποιό τρόπο οέο..?? :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Kάπου είχε αναφερθεί πως το εισιτήριο για galleria borghese μπορεί να είναι 11 ευρώ αντί 20( η διαφορά είναι η προμήθεεια). Με ποιό τρόπο οέο..?? :)
μονο ο Κοπερφιλντ θα το κανει. ριξε μια ματια στο σαιτ του.
εκτος μαγειας το εισητηριο κανει 20Ε.
http://www.gebart.it/
 

zoi1993

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
παιδια σκεφτομαι να κανω μονοημερο ταξιδι εκπληξη για Αγιο Βαλεντινο στο αγορι μου.Πιστευετε αξιζει; 8 το πρωι φτανουμε Ρωμη και εξι το απογευμα ειναι η πτηση επιστροφης. διαββασα οτι μπορεις να δεις μεσα σε εξι ωρες τα βασικα μνημεια π.χ. ντι τρεβι,πανθεον,κολοσσαιο, τη βασιλικη του αγιου πετρου και καποιο μουσειο στο βατικανο
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
παιδια σκεφτομαι να κανω μονοημερο ταξιδι εκπληξη για Αγιο Βαλεντινο στο αγορι μου.Πιστευετε αξιζει; 8 το πρωι φτανουμε Ρωμη και εξι το απογευμα ειναι η πτηση επιστροφης.
Αν η τιμή είναι κάτω από 50 ευρώ και πάτε για να πιείτε καφεδάκι και να δείτε 3-4 βασικά αξιοθεάτα στο κέντρο ναι, αν πάτε για να δείτε όσο πιο πολλα μπορείτε δεν αξίζει.....Αν ας πούμε φας 1 ώρα σε ουρές σε Βατικανό ή Κολοσσαίο και πόση ώρα ακόμα μέσα στο τέλος θα έχεις ταλαιπωρηθεί και δεν θα έχεις προλάβει να δεις τίποτα..Αν πας χαλαρά να δεις κάποια βασικά πράγματα στο κέντρο και να μην τρέχεις σαν τον παλαβό νομίζω αξίζει. Υπάρχει και η λύση του να πάρεις το χοπ ον λεοφωρειο να σε πάει σε όλα και να κατέβεις μόνο στα 2-3 που θες..Επτά ώρες στην ουσία έχετε στη διάθεση σας αν βάλεις και ότι πρέπει να είστε στις 17:00 στο αεροδρόμιο...
 
Last edited:

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
παιδια σκεφτομαι να κανω μονοημερο ταξιδι εκπληξη για Αγιο Βαλεντινο στο αγορι μου.Πιστευετε αξιζει; 8 το πρωι φτανουμε Ρωμη και εξι το απογευμα ειναι η πτηση επιστροφης. διαββασα οτι μπορεις να δεις μεσα σε εξι ωρες τα βασικα μνημεια π.χ. ντι τρεβι,πανθεον,κολοσσαιο, τη βασιλικη του αγιου πετρου και καποιο μουσειο στο βατικανο
Μονοήμερη στη Ρώμη του Αγίου Βαλεντίνου!! That's amore!
Να πάτε! Εγώ δε θα πήγαινα καθόλου Βατικανό, θες 1 ώρα να μπεις στο Μουσείο και 4 τουλάχιστον να το γυρίσεις.
Θα πήγαινα μια βόλτα Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi να ρίξουμε και ένα νόμισμα για να ξαναπάμε, Piazza di Spagna και θα επέστρεφα!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μονοήμερη στη Ρώμη του Αγίου Βαλεντίνου!! That's amore!
Να πάτε! Εγώ δε θα πήγαινα καθόλου Βατικανό, θες 1 ώρα να μπεις στο Μουσείο και 4 τουλάχιστον να το γυρίσεις.
Θα πήγαινα μια βόλτα Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi να ρίξουμε και ένα νόμισμα για να ξαναπάμε, Piazza di Spagna και θα επέστρεφα!
Μέχρι πόσα λεφτά θα έδινες για 7 ώρες καθαρές ; Τα 46 ευρώ που είδα τώρα πιστεύω είναι το ταβάνι για τόσο λίγο.....Αν κάποιος έχει πάει ξανά ακόμα καλύτερα ..Ωραία έκπληξη και καφεδάρα και βολτάρες και ψώνια χωρίς να τρέχεις να δεις αξιοθέατα....
 

emm

Member
Μηνύματα
36
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
όπου μας βγάλει!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μέχρι πόσα λεφτά θα έδινες για 7 ώρες καθαρές ; Τα 46 ευρώ που είδα τώρα πιστεύω είναι το ταβάνι για τόσο λίγο.....Αν κάποιος έχει πάει ξανά ακόμα καλύτερα ..Ωραία έκπληξη και καφεδάρα και βολτάρες και ψώνια χωρίς να τρέχεις να δεις αξιοθέατα....
Συμφωνώ είναι ταβάνι για μονοήμερη! Γιατί είναι και τα πήγαινε έλα για αεροδρόμιο και εδώ αλλά και εκεί. Με καφεδάκια και κάτι να φας, θα βγει 100 το άτομο!
Θα είναι όμορφη έκπληξη πάντως!
Με μία νύχτα διανυκτέρευση, θα ήταν ιδανικό!
 

zoi1993

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Μέχρι πόσα λεφτά θα έδινες για 7 ώρες καθαρές ; Τα 46 ευρώ που είδα τώρα πιστεύω είναι το ταβάνι για τόσο λίγο.....Αν κάποιος έχει πάει ξανά ακόμα καλύτερα ..Ωραία έκπληξη και καφεδάρα και βολτάρες και ψώνια χωρίς να τρέχεις να δεις αξιοθέατα....
βρηκα 44 ευρω το ατομο τα εισιτηρια. και σκεφτηκα οτι 40 ειναι και για θεσσαλονικη για παραδειγμα τα εισιτηρια,οποτε σκεφτηκα οτι θα αξιζει για μια βολτα.Ετσι να δουμε τα βασικα αξιοθεατα και να φαμε και μια πιτσα που λεει ο λογος

Μονοήμερη στη Ρώμη του Αγίου Βαλεντίνου!! That's amore!
Να πάτε! Εγώ δε θα πήγαινα καθόλου Βατικανό, θες 1 ώρα να μπεις στο Μουσείο και 4 τουλάχιστον να το γυρίσεις.
Θα πήγαινα μια βόλτα Piazza Navona, Pantheon, Fontana di Trevi να ρίξουμε και ένα νόμισμα για να ξαναπάμε, Piazza di Spagna και θα επέστρεφα!
αν εχω αγορασει ον λαιν τα εισιτηρια, παλι λες να φαω μια ωρα στις ουρες;
 
Last edited by a moderator:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αν εχω αγορασει ον λαιν τα εισιτηρια, παλι λες να φαω μια ωρα στις ουρες;
Ασε το βατικανο(θες τουλαχιστον 3-4 ωρες μεσα) για αλλη φορα κ κινησου μονο κεντρο,πλατειες κλπ.πιες καφεδακι,απολαυσε ενα παγωτο στο χερι,φαε σε μια τραττορια (στα γρηγορα) κ 5 παρα να εισαι αεροδρομιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom