Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Καλησπέρα,
17 με 21 Μαρτιου έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει μείνει κανείς στο ξενοδοχείο Argentina κοντά στο termini. Ως περιοχή ειναι καλη; Αν έχετε να μου προτείνετε και κάτι άλλο;...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα,
17 με 21 Μαρτιου έχω κλείσει εισιτήρια για Ρώμη. Ήθελα να ρωτήσω αν έχει μείνει κανείς στο ξενοδοχείο Argentina κοντά στο termini. Ως περιοχή ειναι καλη; Αν έχετε να μου προτείνετε και κάτι άλλο;...
Αμα διαβάσεις πίσω θα δεις τι λένε για την περιοχή. Δεν είναι η καλύτερη επιλογή. Άλλοι την προτιμούν και άλλοι όχι. Κάτι σαν ομόνοια και πάει λέγοντας. Εμείς όταν περάσαμε δεν είδαμε κάτι κακό απλά δεν θα την επιλέγαμε. Δεν μπορεί κανείς να σου προτείνει κάτι όταν δεν λες μέχρι πόσα λεφτά θες.
 

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο μου το δίνει 300 ευρώ για 4 νύχτες... σε αυτά τα λεφτά περιποπ ψάχνω...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το συγκεκριμένο ξενοδοχείο μου το δίνει 300 ευρώ για 4 νύχτες... σε αυτά τα λεφτά περιποπ ψάχνω...
360€ μείναμε εμείς για 5 βράδια δίπλα στην Via Vaneto. Γενικά μιλάς πολύ αόριστα. Ψαξου λίγο μέσα στο φόρουμ για το θέμα της Ρωμης και θα καλύψεις πολλές απορίες που έχεις και αν ακόμα έχεις εδώ είμαστε να βοηθήσουμε. Εξάλλου υπάρχουν και πιο έμπειροι από εμένα για το θέμα Ρωμης.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Καλησπέρα σας την βοήθειά σας.
Θα πάμε ρώμη για 2 βράδια και λέω τα παρακάτω
1) το πρώτο βράδυ να φάμε κάπου στην περιοχή trastevere έχει να προτείνει κάποιος για φαγητό και κρασάκι;
2) Την δεύτερη μέρα για μεσημέρι κάπου στο κέντρο.... το μεσημέρι υπολογίζω να είμαστε εκεί κοντά στο Pantheon- Trevi κτλ;
3) το Βραδυ της τελευταίας βραδιάς;

Σας Ευχαριστώ
 

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Καλησπέρα σας την βοήθειά σας.
Θα πάμε ρώμη για 2 βράδια και λέω τα παρακάτω
1) το πρώτο βράδυ να φάμε κάπου στην περιοχή trastevere έχει να προτείνει κάποιος για φαγητό και κρασάκι;
2) Την δεύτερη μέρα για μεσημέρι κάπου στο κέντρο.... το μεσημέρι υπολογίζω να είμαστε εκεί κοντά στο Pantheon- Trevi κτλ;
3) το Βραδυ της τελευταίας βραδιάς;

Σας Ευχαριστώ
Καλημερα!!! Τσεκαρε στην trastevere το grazia e graziella η καπως ετσι!! Εμενα μου αρεσε πολυ!!! Για το βραδυ της τελευταιας μερας προτεινω campo de fiori!! Ετσι νομιζω λεγεται η πλατεια!!! Ειναι πολυ ατμοσφαιρικα!!! Καλα να περασετε!!!!
 

Myrsini

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
ενδιαφέρεται καποιος για ξενάγηση Βατικανο ωστε να μοιραστούμε τα έξοδα της ξενάγησης ; Εχω μιλήσει ηδη με την ξεναγό και ειναι διαθέσιμη για 22/02! Ευχαριστω πολυ!
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Να κάνω μία ερώτηση...
Εάν πάρουμε για είσιτήρια για την είσοδο για το βατικανό απο ποιά πλευρά είναι η είσοδος;
Επίσης στην περίπτωση που δεν πάρουμε κάποιον ξεναγό υπάρχει κάποιο βιβλιαράκι με οδηγό για τα έργα του μουσείου κτλ;
Ευχαριστώ
 

meniaaa

Member
Μηνύματα
81
Likes
14
Καλησπέρααααα παιδιάαααα!

έχω κλείσει εισητήρια για ρώμη 5-8 Απριλίου αλλά κοιτάω booking και τα περισσότερα είναι κάπως ακριβούτσικα. Τότε μας ήρθε η ιδέα για airbnb , έχω βρει 2-3 απλά θα ήθελα να κάνω 2-3 ερωτήσεις.

1)είναι ασφαλές να κλέισω μέσω airbnb ?
2)έχω βρει 2-3 σπιτάκια στη περιοχή san lorenzo και pigmento? τι γνώμη έχετε γι αυτές από θέμα ασφάλειας και σχέση με κέντρο?
και 3) με συμφέρει να κλείσω προς travestere ή έστω προς Βατικανό;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Υπαρχει θεμα : φαγητό στη ρωμη, οπως κ πολλλα αλλα. . Βρες το απο την αναζητηση, διαβασε το κ μετα κανε την ερωτηση σου, αν θα εχεις ακομα. Βαζοντας παντα το μπατζετ σου. Αν δεν υπαρχει θεμα με αυτο κλεισε αμεσα pergola, αν βρεις ποτε θεση, θα ειναι ευκαιρια, στα 400€+.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom