Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα, εγώ την τελευταία φορά που πήγα Ρώμη είχα μείνει εδώ:
Αξιοπρεπές πρωινό, ensuite μπάνιο, καθαρό δωμάτιο.... 5-10 λεπτά περπάτημα από την Fontanta di Trevi και δίπλα στο σταθμό του μετρό Repubblica. Θα το πρότεινα...

Τώρα σκέφτομαι να ξανά πάω με τον άντρα μου τον Μάιο...
Σκεφτόμουν την περιοχή του Colosseo είναι καλή?
Η περιοχή του Βατικανού μου φαίνεται λίγο μακριά από το κέντρο, αλλά για όσους μείνατε είναι όντως βολικά? Μήπως να κοιτάξω τελικά κάτι προς τα εκεί ? Είμαι σε δίλημμα...Εσείς τι προτείνετε?
Ο άντρας μου πάει πρώτη φορά οπότε θέλω σίγουρα να τον γυρίσω στο κέντρο να δει τα βασικά και εννοείται 1 μέρα που θα φάμε για το Βατικανό....
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Αν περπατάς είναι αρκετή. Εγώ την 1η φορά την είχα δει σε 24 ώρες............
Συνεχούς περπατήματος :p
το θεμα ειναι και τι αφομοιωνεις σε ενα 24ωρο απο ενα τετοιο μερος
 

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Καλησπέρα,
στο τέλος Φεβρουαρίου έχω προγραμματίσει ένα ταξίδι στην Ρώμη. Η πτήση είναι με Aegean συνεπώς η άφιξη θα είναι στο fiumincino. Απ' ότι έχω δει, με βολεύει να πάρω λεωφορείο απευθείας για Βατικανό όπου θα μένω. Έχω βρει το παρακάτω..
https://www.getyourguide.com/rome-l33/vatican-to-fiumicino-airport-t112684/Έχετε να μου προτείνετε κάτι διαφορετικό?
Να κάνω κράτηση on line ή όταν φτάσω στο αεροδρόμιο κλείνω εκείνη την ώρα τα εισιτήρια?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Natalie_

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Πολύ καλή τιμή. Και σε πάει απ'ευθείας.

Εγώ προτιμώ να τα κλείνω από πριν τα εισιτήρια. Μπορεί να έχει ουρά ή να είναι γεμάτο.
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Το 2007 ήθελα να πάω από Ρώμη Πομπηία, αλλά ήταν τόσο ακριβά τα εισιτήρια που τελικά πήγα Ασίζη, οπότε Νάπολη και Πομπηία μου έχουν μείνει απωθημένα.
 

L ALALA

Member
Μηνύματα
15
Likes
6
Νεάπολη, οπωσδήποτε. Μοναδικά υπέροχη, με ιδιαιτερότητες και (μακράν) το καλύτερο φαγητό στην Ιταλία. Οι pizza lovers θα ενθουσιαστούν
Για μονοημερη αρα θεωρεις οτι Ναπολη ειναι καλυτερη Τιβολι εχεις παει;
 

zafirenia_83

Member
Μηνύματα
74
Likes
103
Έχει να κάνει με το τι ψάχνεις. Ωραίο είναι το Τίβολι, μαζεμένο. Η Νάπολη είναι μεγάλη πόλη. Διάλεξε εσύ τι προτιμάς. Αρχαιολογικό ενδιαφέρον μάλλον το Τίβολι έχει περισσότερο ενδιαφέρον. Πολιτιστικό ενδιαφέρον, μακράν, η Νάπολη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.765
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom