Ιταλία Μετακίνηση από και προς το αεροδρόμιο Fiumicino Ρώμη

xenita

Member
Μηνύματα
19
Likes
3
προλαβαινεις και το προηγουμενο, δεν χρειαζεται να περιμενεις ως τις 17.50. βγαλε ενιαιο εισητηριο. ολα οκ ειναι, κανενα αγχος.
Κοιτάζω το ενιαίο εισιτήριο, στο οποίο υπάρχει απ’ ότι καταλαβαίνω μια αλλαγή τρένου μέσα σε 11 λεπτά. Είναι κοντά δηλαδή ο ένας συρμός με τον άλλο για να πάρω βαλίτσα και να βρω το άλλο τρένο μέσα σε 11’; ευχαριστώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.284
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Κοιτάζω το ενιαίο εισιτήριο, στο οποίο υπάρχει απ’ ότι καταλαβαίνω μια αλλαγή τρένου μέσα σε 11 λεπτά. Είναι κοντά δηλαδή ο ένας συρμός με τον άλλο για να πάρω βαλίτσα και να βρω το άλλο τρένο μέσα σε 11’; ευχαριστώ
δεν ξερω αν ειναι κοντα, σιγουρα το εχουν υπολογισει αφου το πουλανε ετσι. εξαλλου το εισητηριο εχει ισχυ 2 ωρες περιπου, αν το χασεις παιρνεις απλα το επομενο.
 

VasilisTravel

Member
Μηνύματα
30
Likes
34
Καλημέρα σε όλους,

ταξιδεύω σε λίγες ημέρες για Ρώμη και φτάνω στο Fiumicino και θέλω να πάω στο Termini.

Θα πάω με την συγκοινωνία, οπότε βγάζω εισητήριο κάπου μέσα από το αεροδρόμιο και παίρνω το λεωφορείο ή βγάζω το εισητήριο από εδώ που είδα σε προηγούμενες σελίδες;

Είναι η 2η φορά που ταξιδεύω εξωτερικό και έχω αγχωθεί, οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ,
Βασίλης.
 

Mixalis92

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα θα ήθελα να με βοηθήσει οποίος γνώριζει. Διάβαζα και τις προηγούμενες συζητήσεις, έψαξα και μόνος μου και άκρη δε βγάζω. Φτάνουμε στο αεροδρόμιο Fiumicino περίπου 1 ηωρα το βράδυ. Εκτός από ταξί υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος μεταφοράς εκείνη την ώρα πχ με λεωφορείο; Καταλήγω προς την εταιρεία T.A.M. BUS αλλά διαβάζω κακες κριτικές. Το ξενοδοχείο μου πρότεινε με 70 ευρώ αλλά μου φαίνονται πολλά. Ευχαριστώ
 

PrBaAn

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Κάτι ακόμα. Σκοπεύουμε να κλείσουμε shuttle bus από Fiumicino μέχρι Termini μέσω Terravision, πιστεύω δεν αξίζει να πληρώσεις x3 το τρένο. Θα βρούμε εύκολα το σημείο αναχώρησης τους; Επίσης, φτάνουμε με Ryan στις 17:30 και θα έχουμε μόνο χειραποσκευές (backpack & μικρή βαλίτσα) οπότε δεν θα περιμένουμε τις αποσκευές. Αν κλείσουμε στις 18:05 λεωφορείο θα προλάβουμε ή να πάμε για 18:35;
 
Last edited by a moderator:

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
Τέλεια τότε 👍

Κάτι ακόμα. Σκοπεύουμε να κλείσουμε shuttle bus από Fiumicino μέχρι Termini μέσω Terravision, πιστεύω δεν αξίζει να πληρώσεις x3 το τρένο. Θα βρούμε εύκολα το σημείο αναχώρησης τους; Επίσης, φτάνουμε με Ryan στις 17:30 και θα έχουμε μόνο χειραποσκευές (backpack & μικρή βαλίτσα) οπότε δεν θα περιμένουμε τις αποσκευές. Αν κλείσουμε στις 18:05 λεωφορείο θα προλάβουμε ή να πάμε για 18:35;
Η Ryanair στο Τσιαμπινο κατεβαίνει
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η Ryanair στο Τσιαμπινο κατεβαίνει
έχει αλλάξει από πέρυσι και προσγειωνεται Fiumicino. Θα έλεγα να μην κλείσεις, μόλις προσγειωθείτε βγάζεις επι τόπου με όποιο φευγει. Υπάρχουν κ αλλες εταιρείες, το κόστος είναι πάνω κάτω ίδιο.
 

Xaris2999

Member
Μηνύματα
58
Likes
19
έχει αλλάξει από πέρυσι και προσγειωνεται Fiumicino. Θα έλεγα να μην κλείσεις, μόλις προσγειωθείτε βγάζεις επι τόπου με όποιο φευγει. Υπάρχουν κ αλλες εταιρείες, το κόστος είναι πάνω κάτω ίδιο.
Από το Τσιαμπινο δεν έχει φύγει πάντως
 

Eleni_Val

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.. Θελω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τη μεταφορά από το αεροδρόμιο Fiumicino, προς την πολη της Ρώμης. Το ξενοδοχείο, που έχουμε κλείσει, είναι κοντά στο Campo De fiori. Υπάρχει τρένο/λεωφορείο που να πηγαινει απευθείας από το αεροδρόμιο προς τα εκείνη την περιοχη; Ή η μόνη λυση ειναι να παμε στο Τερμινι και από εκεί να πάμε προς Ναβονα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.462
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom