Ισραήλ Παλαιστίνη Ταξίδι στους Αγίους Τόπους

Australia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Kalispera se olous tous travellers. skeftomai na taxidepso stous Agious Topous to Pasxa. Einai kati pou thelo poli kairo na kano. Mipos mboreite na mou sistisete kapio kalo praktoreio. Auto to taxidi thelo na to kano gia pneymatikous logous alla den thelo na kataleixo na taxidevo me "giagiades" oxi oti kati exoun oi giagiades mas.
tha ithela na vretho me neous anthropous pou psaxnondai pneymatika opos kai ego. Sygnomi gia ta Ellinika mou alla
eimai Ellinida apo Australia kai kapia lathakia ta kano.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Εγώ θα σου πρότεινα το Μυστακίδη http://www.mistakidistours.com/ με κόστος περίπου 700 για 4 μέρες(τόσο μου είχαν πει πριν κάποιους μήνες που ρώτησα).Εξειδικεύεται στους Αγίους Τόπους.Πάντως ταπεινή μου συμβουλή είναι ότι μπορείς να πας και χωρίς γκρουπ στους Αγίους Τόπους (εγώ προχθές γύρισα με τη σύζυγο από Ιεροσόλυμα).Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και θα σου στοιχίσει πιο φθηνά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.483
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αφού τα' χεις φρέσκα δεν έχεις να μας πεις κανένα tip; Γενικώς, ό,τι σου' ρχεται, κάτι που είδες και θες να συστήσεις, κάπου που έφαγες, κάτι που θα απέφευγες;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
495 to άτομο 5 μέρες στις 13/3 όλα πληρωμένα . με το ATHolidays. έχει και το Π'ασχα.
drakfireman πόσο σου στοίχισαν τα αεροπορικά, γιατί τα βρίσκω 380 δυο άτομα σε ώρες λογικές, κάτι φτηνά έχδει μέσω Κων/λης και με διανυχτέρευση.
λοιπόν 380 βάλε και 5χ80 ένα μέτριο χοτέλ κάνουν 780 σύνολο μόνο να πας και να μείνεις. αν έχεις άλλες ινφος πεσ μας
 

Australia

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Εγώ θα σου πρότεινα το Μυστακίδη http://www.mistakidistours.com/ με κόστος περίπου 700 για 4 μέρες(τόσο μου είχαν πει πριν κάποιους μήνες που ρώτησα).Εξειδικεύεται στους Αγίους Τόπους.Πάντως ταπεινή μου συμβουλή είναι ότι μπορείς να πας και χωρίς γκρουπ στους Αγίους Τόπους (εγώ προχθές γύρισα με τη σύζυγο από Ιεροσόλυμα).Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και θα σου στοιχίσει πιο φθηνά.
Drakfireman se eyxaristo. Eixate kapio xenago na sas voithisei kai gnorizete kapio kalo xenodoxeio pou minate?
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
soudianos εμείς τα κλείσαμε τέλος Δεκέμβρη για 22-27 Γενάρη με Aigean 350 ευρώ.Εμείς (2) άτομα δώσαμε 365 ευρώ (5 διανυκτερεύσεις) στο Rivoli hotel και χαλάσαμε 250 ευρώ για 4 μέρες.Η aigean έχει βάρβαρες ώρες στα δρομολόγια αλλά είναι απευθείας πτήσεις.Δεν είναι δύσκολο να πας μόνος σου στο Ισραήλ απλά πρέπει το διαβατήριο να ισχύει 6 μήνες ακόμα.Το διαβατήριο δεν στο σφραγίζουν πλέον αλλά σου βγάζουν μια κάρτα εισόδου.Στο αεροδρόμιο περάσαμε κάτι σαν συνέντευξη πριν επιστρέψουμε.¨οταν επιστρέψαμε από Βηθλεέμ στα Ιεροσόλυμα(είχαμε πάει μα παλαιστινιακό λεωφορείο) ανέβηκαν 2 στρατιώτες Ισραηλινοί με τα όπλα ανα χείρας και μας τσέκαραν όλους.Δεν νοιώσαμε να κινδυνεύουμε πουθενά.Συνολικά χαλάσαμε 2 άτομα για όλα (4 γεμάτες μέρες) 1050 ευρώ.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Anny gia sou, Ean eides to post mou zitisa sygnomi. Den to kano epitides grafontas Greeklish all tha mou kanei poli ora na to grapso sta Ellinika. Ean pali ayto enoxlei kai pali zitao sygnomi.
Καταλαβαίνω ότι δυσκολεύεσαι, όμως δυστυχώς εξαιρέσεις δεν μπορούν να γίνουν. Οι όροι χρήσης θα πρέπει να τηρούνται από όλους.
Επόμενο μήνυμα σε greeklish θα διαγράφεται.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
Drakfireman se eyxaristo. Eixate kapio xenago na sas voithisei kai gnorizete kapio kalo xenodoxeio pou minate?
Δεν είχαμε ξεναγό, είχαμε χάρτη της πόλης, ταξιδιωτικό οδηγό και πολύ ψάξιμο από το ίντερνετ.Μείναμε στο rivoli hotel (73 ευρώ τη βραδυά με πρωινο)στην οδό Salah ad din απέναντι από την πύλη του Ηρώδη.Σε αυτή την οδό έχει αρκετά (παλαιστινιακά) ξενοδοχεία από 70-80 ευρώ.Είναι παλαιστινιακή γειτονιά και πολύ ασφαλής.
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
495 to άτομο 5 μέρες στις 13/3 όλα πληρωμένα . με το ATHolidays. έχει και το Π'ασχα.
drakfireman πόσο σου στοίχισαν τα αεροπορικά, γιατί τα βρίσκω 380 δυο άτομα σε ώρες λογικές, κάτι φτηνά έχδει μέσω Κων/λης και με διανυχτέρευση.
λοιπόν 380 βάλε και 5χ80 ένα μέτριο χοτέλ κάνουν 780 σύνολο μόνο να πας και να μείνεις. αν έχεις άλλες ινφος πεσ μας
από Αεροδρόμιο ben gurion όπου φτάσασε στις 00:10 πήραμε ταξί (private taxi) για Ιεροσόλυμα 65 ευρώ.Υπάρχει και sherut με περίπου 12-13 ευρώ αλλά είχε γεμίσει και έτσι πληρώσαμε ταξι.Στην επιστροφή από Ιεροσόλυμα για ben gurion μας κάλεσαν ταξί από το ξενοδοχείο (ώρα 01:00 γιατί πετάγαμε 06:οο το πρωί και έπρεπε να είμαστε 3 ώρες πριν στο αεροδρόμιο) και κόστισε 70 ευρώ.Το λεωφορείο από Ιεροσόλυμα για Βηθλεέμ κόστισε 6 ευρώ πήγαινε έλα ενώ το ταξί για την ίδια απόσταση ζήταγε 30 ευρώ.Είσοδο δεν πληρώσαμε ούτε στο ναό της Αναστάσεως στα Ιεροσόλυμα ούτε στο Ναό της Γέννησης στη Βηθλεέμ ούτε στο τείχος των δακρύων ούτε στο θόλο του Βράχου!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
από Αεροδρόμιο ben gurion όπου φτάσασε στις 00:10 πήραμε ταξί (private taxi) για Ιεροσόλυμα 65 ευρώ.Υπάρχει και sherut με περίπου 12-13 ευρώ αλλά είχε γεμίσει και έτσι πληρώσαμε ταξι.Στην επιστροφή από Ιεροσόλυμα για ben gurion μας κάλεσαν ταξί από το ξενοδοχείο (ώρα 01:00 γιατί πετάγαμε 06:οο το πρωί και έπρεπε να είμαστε 3 ώρες πριν στο αεροδρόμιο) και κόστισε 70 ευρώ.Το λεωφορείο από Ιεροσόλυμα για Βηθλεέμ κόστισε 6 ευρώ πήγαινε έλα ενώ το ταξί για την ίδια απόσταση ζήταγε 30 ευρώ.Είσοδο δεν πληρώσαμε ούτε στο ναό της Αναστάσεως στα Ιεροσόλυμα ούτε στο Ναό της Γέννησης στη Βηθλεέμ ούτε στο τείχος των δακρύων ούτε στο θόλο του Βράχου!
αυτές οι ώρες βγάζουν έξοδα, 65+70=135 όσο ένα εισιτήριο να πας και νάρθεις Ευρώπη. μπας και είδες τοπικά πρακτορεία στα Ιεροσόλυμα ή στη Βηθλεέμ να οργανώνουν τριήμερα για Σινά;;;
 

DRAKFIREMAN

Member
Μηνύματα
272
Likes
243
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη-Ιαπωνία
αυτές οι ώρες βγάζουν έξοδα, 65+70=135 όσο ένα εισιτήριο να πας και νάρθεις Ευρώπη. μπας και είδες τοπικά πρακτορεία στα Ιεροσόλυμα ή στη Βηθλεέμ να οργανώνουν τριήμερα για Σινά;;;
όντως βγάζουν έξοδα!θα κοιτάξω κάποια φυλλάδια με εκδρομές που έχω κρατήσει απο εκεί και θα σε ενημερώσω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.799
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom