Σερβία Ταξίδι στο Βελιγράδι και δίλημμα

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Γεια σας με την σχολή μου θα επισκεφθούμε το Βελιγράδι και είμαι στο δίλημμα να πάω ή όχι . Αξίζει ? 2 εβδομάδες θα πάμε όλα πληρωμένα εκτός από τα προσωπικά μας έξοδα . Δυστυχώς δεν έχω ταιριάξει κ πολύ με κάποιον από το τμήμα κ ξέρετε πόσο σημαντική είναι η παρέα σε ένα ταξίδι ... Θα είμαι λίγο μόνη ... Εκτός από 1-2 άτομα που απλά μιλάμε . Τι να κάνω ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Κάθε ταξίδι αξίζει...Σε δυο εβδομάδες θα έρθεις με κάποιους πιο κοντά...Σε ταξίδι πιο χαλαροί θα είσθε όλοι.
Μα θα είναι όλοι με την παρέα τους πηγαδάκια κι εγώ μόνη εκτός αυτών που μιλάω λίγο .
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Γιατί δεν υπάρχει η πιθανότητα να μπεις και εσύ σε μια παρέα;
Τώρα ξεφεύγω λίγο από το θέμα αλλά ... Γενικά είμαι κλειστή και δεν έχω ταιριάξει με κάποια από τις παρέες . Εδώ κάθε μέρα στη σχολή κ δεν είμαστε μαζί . Ξαφνικά στο Βελιγράδι τι θα γίνει ???
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Πήγαινε, δεν χάνουμε ευκαιρίες για ταξίδια, ιδίως με τα έξοδα σχεδόν πληρωμένα. Αν εξακολουθείς να μην ταιριάζεις, κάνε μαζί τους τις κοινές δραστηριότητες και αυτονομήσου τον υπόλοιπο χρόνο.

Πολύ σημαντική η παρέα φυσικά, αλλά αλοίμονο αν δεν κάναμε ταξίδια μόνοι μας περιμένοντας πότε και κάποιος άλλος θα μπορέσει ταυτόχρονα...
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Πήγαινε, δεν χάνουμε ευκαιρίες για ταξίδια, ιδίως με τα έξοδα σχεδόν πληρωμένα. Αν εξακολουθείς να μην ταιριάζεις, κάνε μαζί τους τις κοινές δραστηριότητες και αυτονομήσου τον υπόλοιπο χρόνο.

Πολύ σημαντική η παρέα φυσικά, αλλά αλοίμονο αν δεν κάναμε ταξίδια μόνοι μας περιμένοντας πότε και κάποιος άλλος θα μπορέσει ταυτόχρονα...
Δεν ξέρω παιδιά ... Μεχρι αύριο πρέπει να απαντήσω στη γραμματεία... Θεωρώ ότι τα ταξίδια οι έξοδοι κλπ αποκτούν αξία όταν έχουμε καλή παρέα. Φέτος πήγα το καλοκαίρι διακοπές με γκρουπ μόνη . Γνώρισα κάποια άτομα αλλά ήταν εντελώς τοξικά κ δεν πέρασα κ πολύ καλά ορισμένες στιγμές. Γενικά όμως μου άρεσε . Τώρα αυτά τα παιδιά δεν είναι τοξικ απλά δεν είμαστε τόσο κοντά φοβάμαι να τους γίνω βδέλλα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Γεια σας με την σχολή μου θα επισκεφθούμε το Βελιγράδι και είμαι στο δίλημμα να πάω ή όχι . Αξίζει ? 2 εβδομάδες θα πάμε όλα πληρωμένα εκτός από τα προσωπικά μας έξοδα . Δυστυχώς δεν έχω ταιριάξει κ πολύ με κάποιον από το τμήμα κ ξέρετε πόσο σημαντική είναι η παρέα σε ένα ταξίδι ... Θα είμαι λίγο μόνη ... Εκτός από 1-2 άτομα που απλά μιλάμε . Τι να κάνω ?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αν δεν σ αρεσει, παρε ενα αεροπλανο και γυρνα πισω. Δεν πας και Αμερικη.
Λογικα στη συνεχεια της καριερας σου θα βρεθεις στην αναγκη να βρεθεις καπου μονη εξωτερικο με τελειως αγνωστους για επαγγελματικους λογους και θα πρεπει να το διαχειριστεις. Δες το ως εκπαιδευση.
 

Soozy

Member
Μηνύματα
56
Likes
57
Ταξίδι-Όνειρο
Ιταλία
Αν δεν σ αρεσει, παρε ενα αεροπλανο και γυρνα πισω. Δεν πας και Αμερικη.
Λογικα στη συνεχεια της καριερας σου θα βρεθεις στην αναγκη να βρεθεις καπου μονη εξωτερικο με τελειως αγνωστους για επαγγελματικους λογους και θα πρεπει να το διαχειριστεις. Δες το ως εκπαιδευση.
Ναι δεν το συζητώ απλά τώρα αυτό το ταξίδι είναι κυρίως ψυχαγωγικό ... Δεν είναι τόσο επαγγελματικά/εκπαιδευτικό... Οπότε η παρέα είναι μείζονος σημασίας...

΄Οταν γυρίσουν οι άλλοι και ακούσεις οτι πέρασαν καλά,μπορεί και να μετανοιώσεις...Για αυτό να πας..
Ε φυσικά θα περάσουν καλά αφού θα έχουν τους φίλους τους
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Στη ζωή μετανιωνουμε όσα ΔΕΝ κάναμε. Πήγαινε κι ας περάσεις κι όχι τελεια. Στο μεταξύ είναι και πληρωμένα και τονσκεφτεσαι άλλοι πάμε μόνοι μας και πληρώνουμε και τα μαλλιά μας και στερουναστε τα παγωτά μας και το γήπεδο μας για να πάμε. Πήγαινε παιδάκι μου που θες και σπρώξιμο. Αν δεν κολλήσεις με κανένα, να περπατάς μόνη σου, μια χαρα πόλη που δεν έχεις ξαναδεί είναι.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Ε φυσικά θα περάσουν καλά αφού θα έχουν τους φίλους τους
Δεν ξέρω παιδιά ... Μεχρι αύριο πρέπει να απαντήσω στη γραμματεία... Θεωρώ ότι τα ταξίδια οι έξοδοι κλπ αποκτούν αξία όταν έχουμε καλή παρέα. Φέτος πήγα το καλοκαίρι διακοπές με γκρουπ μόνη . Γνώρισα κάποια άτομα αλλά ήταν εντελώς τοξικά κ δεν πέρασα κ πολύ καλά ορισμένες στιγμές. Γενικά όμως μου άρεσε . Τώρα αυτά τα παιδιά δεν είναι τοξικ απλά δεν είμαστε τόσο κοντά φοβάμαι να τους γίνω βδέλλα...
Δεν περνάς καλά μόνο λόγω παρέας, μόνο που θα γνωρίζεις νέα μέρη θα σε κάνει να αισθάνεσαι όμορφα. Μπορεί να μην περάσεις τέλεια, αλλά είμαι σίγουρος πως θα περάσεις καλά! Μην σε προβληματίζει ότι δεν ξέρεις καλά κάποιους, εδώ πάμε ταξίδια με άτομα που νομίζουμε ότι ξέρουμε και βγάζουν αναπάντεχες παραξενιές! Και όσο μεγαλώνεις αυτό γίνεται χειρότερο, κι ο καθένας λιγότερο ανεκτικός, πίστεψέ με. Μπορείς να παίξεις ορισμένες φορές και με άσχετες παρέες, χαλαρό θα είναι το κλίμα. Στην χειρότερη, αν φτάσεις σε σημείο που δυσανασχετείς, παίρνεις το αεροπλάνο και επιστρέφεις όπως προτάθηκε, λογικά θα βρεις εισιτήριο one-way από Βελιγράδι με 90-120€. Δήλωσε συμμετοχή, και μέχρι να έρθει ο καιρός αναθεώρησε λίγο τη στάση σου και στη Σχολή, ίσως τα δυο άτομα που μιλάς να γίνουν πέντε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom