Καναδάς Καναδάς - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για ημερήσια εκδρομή, θα έλεγα κι εγώ Κεμπεκ. Κυρίως θα πας να δεις μια πόλη, η αρχιτεκτονική της οποίας έρχεται σε τεράστια αντίθεση με αυτή που περιμένεις από μια κλασική Βορειοαμερικανική πόλη. Όπως λέει και ο vasnorth, πρόκειται για μια πόλη με μεσαιωνικό αέρα.

Η Οττάβα έχει πολλά εξαιρετικά μουσεία, που πέρα από μια ομολογουμένως όμορφη βόλτα στο Ριντό, δεν θα ευχαριστηθείς πολλά από όσα έχει να σου δώσει σε μια ημερήσια εκδρομή.
 

pavlito

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Πολύ ωραίες πόλεις και οι δύο, αλλά προσωπικά θεωρώ το Κεμπέκ κλάσεις ανώτερο! Περπατώντας τα στενά του ιστορικού κέντρου νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε κάποια μεσαιωνική πόλη της Ευρώπης. Μου έχει μείνει αξέχαστο!
Σου παραθέτω και το απόσπασμα για το Κεμπέκ από την ιστορία που είχα γράψει για τον Καναδά για να πάρεις και μια ιδέα.
Καναδάς - Ένα καλοκαίρι πέρα από τον Ατλαντικό (Τορόντο - Μόντρεαλ)
Σχετικα με sim internet εχετε να προτεινετε κατι;βλεπω οτι πολλες e sim ειναι συμβατες μονο σε συγκεκριμενα κινητα😭😭😭.Ειδα οτι υπαρχουν καρτες για λειτουργιες σε πολλες χωρες
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
204
Likes
1.020
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Σχετικα με sim internet εχετε να προτεινετε κατι;βλεπω οτι πολλες e sim ειναι συμβατες μονο σε συγκεκριμενα κινητα😭😭😭.Ειδα οτι υπαρχουν καρτες για λειτουργιες σε πολλες χωρες
Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις esim(το πιο φθηνο συμβατο κινητό ξεκινάει από 300 περίπου ευρώ).Τον περασμένο Σεπτέμβρη που βρέθηκα εκεί με μια φίλη που ήθελε να αγοράσει physical sim,το φθηνότερο πακέτο ήταν στα 150καν.δολ.10gb.στην TELUS.(φαντάζομαι κάπου εκεί θα κυμαίνονται και των άλλων..)Με την esim αφενός θα έχεις ευελιξία,αφετέρου θα σου στοιχίσει λιγότερα και τρίτον,αν αγοράσεις global data θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και μετά το ταξίδι(να σκεφθείς υπάρχουν Εταιρείες με global data plans με ισχύ 2 χρόνια!)
 

pavlito

Member
Μηνύματα
45
Likes
13
Θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις esim(το πιο φθηνο συμβατο κινητό ξεκινάει από 300 περίπου ευρώ).Τον περασμένο Σεπτέμβρη που βρέθηκα εκεί με μια φίλη που ήθελε να αγοράσει physical sim,το φθηνότερο πακέτο ήταν στα 150καν.δολ.10gb.στην TELUS.(φαντάζομαι κάπου εκεί θα κυμαίνονται και των άλλων..)Με την esim αφενός θα έχεις ευελιξία,αφετέρου θα σου στοιχίσει λιγότερα και τρίτον,αν αγοράσεις global data θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις και μετά το ταξίδι(να σκεφθείς υπάρχουν Εταιρείες με global data plans με ισχύ 2 χρόνια!)
Σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!😄😄😄👍👍👍
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα κ εγώ Ν ρωτήσω αν ξέρετε από Μπαχάμες αν κάνει στάση το αεροπλάνο στο Τορόντο χρειάζεται να έχω βίζα; θα έχει προηγηθεί πρώτα ταξίδι αρκετές μέρες στην Κούβα. Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom