Air Arabia Ταξιδεύοντας με Air Arabia

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταίτή
Γεια σε όλους!

Εύχομαι να έχουμε καλές γιορτές. Ψάχνω πληροφορίες για την Air Arabia, μιας και σκοπεύω να ταξιδέψω με αυτή τον Φεβρουάριο από Κων/πολη για Σίραζ με τελικό προορισμό την Γκόα. Οποιαδήποτε σχετική πληροφορία είναι καλοδεχούμενη.

Σας ευχαριστώ
:xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink::xmas_wink:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Έχω ταξιδέψει πριν χρόνια. Είναι low cost εταιρεία αλλά ομολογώ ότι πρόβλημα σε ότι αφορά την ακρίβεια στις πτήσεις δεν συνάντησα, ούτε και θυμάμαι παλιά ή άβολα αεροσκάφη. Τώρα το σέρβις είναι μηδενικό εκτός αν πληρώσεις για το γεύμα που προσφέρουν. Στα μείον το αεροδρόμιο του Σαρζαχ όπου αναγκαστικά θα κάνεις τράνζιτ και το οποίο δε λέει τίποτα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Επί τη ευκαιρία το Σιράζ δεν είναι από τις ομορφότερες πόλεις του Ιράν αλλά άνετα μπορείς να περάσεις 2 μέρες χαλαρές ή ακόμα και 3 αν το συνδυάσεις με μια εκδρομή στη Περσέπολη
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταίτή
Και ναι για ακόμα μια φορά έκανα λάθος στον όνομα αυτής της πόλης! Μάλλον γιατί θέλω πολύ να πάω στο Ιράν! Ο ενδιάμεσος προορισμός μου είναι η Σάρζα, στα Ην.Αραβικά Εμιράτα!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Έχω την εντύπωση ότι η πτήση από Κων/πολη φτάνει πρωί και μετά πετάς στη Γκόα βράδυ που σημαίνει ένα μακρύ τράνζιτ στο Σαρζάχ. Σε καμμία περιπτωση δεν θα έμενα στο αεροδρόμιο που δεν έχει τίποτα να κάνεις γιατί είναι και μια σταλιά. Όσο κι αν είναι αδιάφορο πάρε ένα ταξί και κάνε μια βόλτα στο Ντουμπάι. Μια μέρα και πολύ του είναι
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταίτή
Code:
Έχω την εντύπωση ότι η πτήση από Κων/πολη φτάνει πρωί και μετά πετάς στη Γκόα βράδυ που σημαίνει ένα μακρύ τράνζιτ στο Σαρζάχ. Σε καμμία περιπτωση δεν θα έμενα στο αεροδρόμιο που δεν έχει τίποτα να κάνεις γιατί είναι και μια σταλιά. Όσο κι αν είναι αδιάφορο πάρε ένα ταξί και κάνε μια βόλτα στο Ντουμπάι. Μια μέρα και πολύ του είναι
Είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες, η πτήση φτάνει πολύ νωρίς το πρωί και η επόμενη για Γκόα φεύγει πολύ αργά το βράδυ. Η απόσταση για Ντουμπάι βλέπω είναι μηδαμινή, οπότε μια επίσκεψη δε θα ήταν κακή ιδέα. Το γεγονός ότι θα είμαι μόνη μου ελπίζω πως δεν είναι αρνητικό. Όλες οισ συστάσεις/συμβουλές καλοδεχούμενες!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Αν αισθάνεσαι ανασφαλής όντας μονη στα Εμιράτα μπορείς να βρείς κάποιο τοπικο πρακτορείο να αναλάβει μια μονοήμερη ξενάγηση. Κι έτσι θα σε παρει, θα σε ξεναγήσει και θα σε φέρει πίσω στο αεροδρόμιο. Θυμάμαι ότι εγώ είχα πάρει ταξί από Ντουμπάι και είχα πληρώσει περίπου 15 ευρώ
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταίτή
Αν αισθάνεσαι ανασφαλής όντας μονη στα Εμιράτα μπορείς να βρείς κάποιο τοπικο πρακτορείο να αναλάβει μια μονοήμερη ξενάγηση. Κι έτσι θα σε παρει, θα σε ξεναγήσει και θα σε φέρει πίσω στο αεροδρόμιο. Θυμάμαι ότι εγώ είχα πάρει ταξί από Ντουμπάι και είχα πληρώσει περίπου 15 ευρώ
Aνασφαλής δεν αισθάνομαι σε καμία περίπτωση, μόνο που δεν ξέρω πως λειτουργούν εκεί τα πράγματα. Πάντως μάλλον εκεί καταλήγω, στη μονοήμερη εκδρομή στο Ντουμπάι. Καμιά πρόταση για τον γυρισμό;;;:xmas_redface:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Δες κι αυτό
A Day in Sharjah
επίσης γκούγκλαρε day trips from Sharjah, κάτι ενδιαφέρον εκτός Dubai μπορεί να βγάλει
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Μια άλλη σκέψη είναι τα ολίγον digital dessert safaris
 

katy

Member
Μηνύματα
25
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ιράν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταίτή
Ευχαριστώ για όλες τις προτάσεις! Όταν πλησιάσει η ώρα του ταξιδιού θα επανέλθω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom