ΗΠΑ Ταξιδιωτική ασφάλιση ΗΠΑ

Roadrunner

Member
Μηνύματα
57
Likes
14
Καλημέρα , τον ερχόμενο Μάρτιο θα πραγματοποιήσω ταξίδι στις ΗΠΑ για 12 ημέρες περίπου .Όσον αφορά στην ταξιδιωτική ασφάλιση έχετε κάτι να μου προτείνετε για το ποια εταιρία να επιλέξω και πιθανό κόστος ; Ευχαριστώ πολύ εκ των υστέρων !
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημέρα , τον ερχόμενο Μάρτιο θα πραγματοποιήσω ταξίδι στις ΗΠΑ για 12 ημέρες περίπου .Όσον αφορά στην ταξιδιωτική ασφάλιση έχετε κάτι να μου προτείνετε για το ποια εταιρία να επιλέξω και πιθανό κόστος ; Ευχαριστώ πολύ εκ των υστέρων !
Μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω θέμα.Το κόστος εξαρτάται και απο τις καλύψεις που θα βάλεις,την ηλικία κτλ.

Ταξιδιωτική ασφάλεια
 
D

Delmem38110

Guest
Καλημέρα , τον ερχόμενο Μάρτιο θα πραγματοποιήσω ταξίδι στις ΗΠΑ για 12 ημέρες περίπου .Όσον αφορά στην ταξιδιωτική ασφάλιση έχετε κάτι να μου προτείνετε για το ποια εταιρία να επιλέξω και πιθανό κόστος ; Ευχαριστώ πολύ εκ των υστέρων !
η Αμερική είναι πολύ ακριβή στη νοσηλεία σε περίπτωση που σου συμβεί κάτι.
θα πρέπει να επιλέξεις μια ασφάλεια που σου δίνει άμεση είσοδο σε ιδρύματα χωρίς να πληρώσεις τίποτε,
για κανέναν λόγο μην αγοράσεις ελληνική η ευρωπαικη ασφάλεια η μια ταξιδιωτική απλή.
βρες μια ασφάλεια που να σε καλύπτει εκεί χωρίς περιπλοκές και άδειασμα τραπεζικών λογαριασμών.
αυτή εδώ σου δίνει αρκετές επιλογές. υπάρχουν και άλλες σαν και αυτή.
σαν ασφαλιστικό όριο πρέπει να κοιτάξεις από εκατομμύριο και πάνω.
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
57
Likes
14
Μπορείς να διαβάσεις το παρακάτω θέμα.Το κόστος εξαρτάται και απο τις καλύψεις που θα βάλεις,την ηλικία κτλ.

Ταξιδιωτική ασφάλεια
Ευχαριστώ πολύ θα διαβάσω το θέμα . Καλημέρα

η Αμερική είναι πολύ ακριβή στη νοσηλεία σε περίπτωση που σου συμβεί κάτι.
θα πρέπει να επιλέξεις μια ασφάλεια που σου δίνει άμεση είσοδο σε ιδρύματα χωρίς να πληρώσεις τίποτε,
για κανέναν λόγο μην αγοράσεις ελληνική η ευρωπαικη ασφάλεια η μια ταξιδιωτική απλή.
βρες μια ασφάλεια που να σε καλύπτει εκεί χωρίς περιπλοκές και άδειασμα τραπεζικών λογαριασμών.
αυτή εδώ σου δίνει αρκετές επιλογές. υπάρχουν και άλλες σαν και αυτή.
σαν ασφαλιστικό όριο πρέπει να κοιτάξεις από εκατομμύριο και πάνω.
Ευχαριστώ πολύ !
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Παιδια οπα, θελει οντως ταξιδιωτικη ασφαλιση για να μπεις στην χωρα?
Ειχα βαλει γενικα και τις προυποθέσεις στο site των αεροπορικων και δεν αναγραφοταν κατι τετοιο. Ως βασικη προυποθεση για την εισοδο στη χωρα αναγραφοταν το πιστοποιητικο εμβολιασμου και η βιζα.

Τσεκαρουν κατι τετοιο και αν ναι, που?
(Αν ειναι δυνατον εγκυρες πληροφοριες για το τι ισχυει και οχι αν θα ταν καλο/χρησιμο να υπαρχει ταξιδιωτικη ασφαλιση)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Παιδια οπα, θελει οντως ταξιδιωτικη ασφαλιση για να μπεις στην χωρα?
Ειχα βαλει γενικα και τις προυποθέσεις στο site των αεροπορικων και δεν αναγραφοταν κατι τετοιο. Ως βασικη προυποθεση για την εισοδο στη χωρα αναγραφοταν το πιστοποιητικο εμβολιασμου και η βιζα.

Τσεκαρουν κατι τετοιο και αν ναι, που?
(Αν ειναι δυνατον εγκυρες πληροφοριες για το τι ισχυει και οχι αν θα ταν καλο/χρησιμο να υπαρχει ταξιδιωτικη ασφαλιση)
Η ασφάλιση δεν είναι απαραίτητη.Αλλά είναι μεγάλο ρίσκο να πας εκεί χωρίς ασφάλεια.Σε περίπτωση ατυχήματος/αρρώστιας θα χρειασθείς να δώσεις πολύ χρήμα ...
 
Last edited:
Μηνύματα
159
Likes
784
Παιδια οπα, θελει οντως ταξιδιωτικη ασφαλιση για να μπεις στην χωρα?
Ειχα βαλει γενικα και τις προυποθέσεις στο site των αεροπορικων και δεν αναγραφοταν κατι τετοιο. Ως βασικη προυποθεση για την εισοδο στη χωρα αναγραφοταν το πιστοποιητικο εμβολιασμου και η βιζα.

Τσεκαρουν κατι τετοιο και αν ναι, που?
(Αν ειναι δυνατον εγκυρες πληροφοριες για το τι ισχυει και οχι αν θα ταν καλο/χρησιμο να υπαρχει ταξιδιωτικη ασφαλιση)
Δεν είναι υποχρεωτικό και δεν πρόκειται να στο ελέξχει κανείς. Το αν θα βγάλεις ταξιδιωτική ασφάλιση εξαρτάται ξεκάθαρα από σένα και από το αν είσαι πρόθυμος να ρισκάρεις να σου τύχει κάτι και να χρωστάς 10.000+ για λίγες ώρες στο νοσοκομείο
 

mar85

Member
Μηνύματα
29
Likes
285
Παιδια οπα, θελει οντως ταξιδιωτικη ασφαλιση για να μπεις στην χωρα?
Ειχα βαλει γενικα και τις προυποθέσεις στο site των αεροπορικων και δεν αναγραφοταν κατι τετοιο. Ως βασικη προυποθεση για την εισοδο στη χωρα αναγραφοταν το πιστοποιητικο εμβολιασμου και η βιζα.

Τσεκαρουν κατι τετοιο και αν ναι, που?
(Αν ειναι δυνατον εγκυρες πληροφοριες για το τι ισχυει και οχι αν θα ταν καλο/χρησιμο να υπαρχει ταξιδιωτικη ασφαλιση)
Προαπαιτουμενο φυσικά δεν είναι, αλλά θεώρησε το απαραίτητο για ταξίδι στην Αμερική συγκεκριμένα.
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Οκ, καταλαβα.
Οσοι ειχατε κανει για Αμερικη εχετε να μου προτεινετε καποια ασφαλεια που να ειναι οικονομικη?
Αν δε μπορειτε να το γραψετε εδω, τοτε με ενα πμ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οκ, καταλαβα.
Οσοι ειχατε κανει για Αμερικη εχετε να μου προτεινετε καποια ασφαλεια που να ειναι οικονομικη?
Αν δε μπορειτε να το γραψετε εδω, τοτε με ενα πμ
Μπορείς να διαβάσεις προτάσεις εδώ ΗΠΑ - Ταξιδιωτική ασφάλιση ΗΠΑ
και εδώ (από το τέλος)
Ταξιδιωτική ασφάλεια
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Οκ, καταλαβα.
Οσοι ειχατε κανει για Αμερικη εχετε να μου προτεινετε καποια ασφαλεια που να ειναι οικονομικη?
Αν δε μπορειτε να το γραψετε εδω, τοτε με ενα πμ
Παρομοιο κόστος έχουν νομίζω.. Αυτο που πρέπει να κοιτάξεις ειναι να μην χρειάζεται να βάλεις το χερι στην τσεπη και μετα να περιμένεις να πάρεις χρήματα πίσω γιατί το κοστος σε περίπτωση νοσηλειας ιδιως, χτυπα ξυλο, μπορει να ειναι μεγαλο...Επισης να καλυπτει καποιες εκατοντάδες χιλιάδες δολλαρια μη πω εκατομμύριο.. Το πόσο καλή η κακή ειναι κάποια βέβαια το καταλαβαίνεις οταν χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσεις... Heymondo εχω προτιμήσει εγώ, έχει καλές κριτικές, καλο app στο κινητο, δε ξέρω αν κάποιος εχει αντίθετη άποψη..
 
D

Delmem38110

Guest
Παρομοιο κόστος έχουν νομίζω.. Αυτο που πρέπει να κοιτάξεις ειναι να μην χρειάζεται να βάλεις το χερι στην τσεπη και μετα να περιμένεις να πάρεις χρήματα πίσω γιατί το κοστος σε περίπτωση νοσηλειας ιδιως, χτυπα ξυλο, μπορει να ειναι μεγαλο...Επισης να καλυπτει καποιες εκατοντάδες χιλιάδες δολλαρια μη πω εκατομμύριο.. Το πόσο καλή η κακή ειναι κάποια βέβαια το καταλαβαίνεις οταν χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσεις... Heymondo εχω προτιμήσει εγώ, έχει καλές κριτικές, καλο app στο κινητο, δε ξέρω αν κάποιος εχει αντίθετη άποψη..
πως δουλεύει η εν λόγω ασφάλεια αν χρειαστεί να νοσηλευτείς;
πας στο νοσοκομείο και καλύπτεσαι πως; παίρνεις τηλέφωνο σε αυτούς και κάνουν κάτι;
πληρώνεις και στα δίνουν;
δεν την έχω ξανακούσει. αν είναι καλή μόνο και μόνο που έχει εφαρμογή είναι στα συν.
θα χρειαστώ μια καλή ασφάλεια σύντομα.
εγώ για Αμερική αγοράζω μόνο από insubuy.
αν συμβεί κάτι πας στα συμβεβλημένα νοσοκομεία με τον αριθμό σου και είσαι ΟΚ. δεν πληρώνεις απολύτως τίποτε εκτός και αν έχεις επιλέξει να μην έχει 100% απαλλαγή. βέβαια δεν την χρειάστηκα ποτέ... ευτυχώς. δεν είναι ταξιδιωτική ασφάλεια. είναι μόνο για έκτακτα συμβάντα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom