Ταξιδιωτικα γραφεια Θεσσαλονικης vs Αθηνας

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ολα μας τα ταξιδια τα οργανωνα απο το ιντερνετ μεχρι που λογω του οτι το αποφασισα τελευταια στιγμη πηγαμε με μεγαλο ταξιδιωτικο γραφειο της Θεσσαλονικης.Το αποτελεσμα ηταν οικτρο....ΟΛΑ σχεδον τα γραφεια της Β.Ελλαδας 17 τον αριθμο,ειχαν ενωθει για να γεμισουν ενα τσαρτερ με 3 διαφορετικες εκδρομες τις οποιες ομως....εξυπηρετουσε ενα και μοναδικο πουλμαν. Ετσι φτασαμε στη Βουδαπεστη μετα απο 9 ωρες απο την αφιξη στο αεροδρομιο για να αφησουμε κοσμο σε Βιενη και Πραγα.
Εκτος αυτου αλλοι ειχαν κλεισει Παρισι αλλοι Βαρκελωνη εγω Μεσαιωνικη Ιταλια τρομαρα μου...απο διαφορα πρακτορεια μιλαμε....και βρεθηκαμε λογω μη πληροτητας στην Αυστροουγγαρια με το ζορι αφου λιγες μερες πριν μαθαμε οτι οι εκδρομες μας δεν θα γινοταν....
Ο ξεναγος που τον "ανακριναμε" γιατι ειχαμε φρικαρει μας εξομολογηθηκε οτι αυτο συμβαινει τα τελευταια χρονια λιγω κρισης....στα πεακτορεια τα τοπικα τουλαχιστον....σε πανε οπου μπορουν και οχι παντα εκει που αρχικα εκλεισες και οχι μια ξεχωριστη πτηση ανα χωρα..
Επειδη θελω να παω Μεσαιωνικη Ιταλια η και σκετη Βενετια 28η Οκτωβριου και δεν την ξαναπαταω να βρεθω παλι καμια Πραγα....λεω...στα μεγαλα αθηναικα οπως Γκινης Μανεσης Ακαδημος κλπ πραγματοποιουνται συνηθως οι εκδρομες,εχουν πληροτητα;
Εχετε καποιο που να ειδικευεται σε Ιταλια; Σκετη Βενετια με προσγειωση ομως Βενετια οχι μεσω Μπεργκαμο κλπ εχω ελπιδα να βρω;
Δεν θελω να κλεισω μονη αυτο το ταξιδι γερασα μου φαινεται κ θελω ετοιμη αλλα αξιοπιστη λυση...
Υ.Γ.Φιλοι μου διαχειριστες μη μου το διαγραψετε please δεν ειναι δυσφημιση το τοπικ, αλλωστε και τα ιδια τα πρακτορεια μας εδω το παραδεχονται μετα βιας βγαινουν πια ΚΑΠΟΙΕΣ εκδρομες εγγυημενη αναχωρηση δεν υποσχεται κανενα πια...ποσο μαλλον για τοσο δυσκολο προορισμο που θελω εγω...
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Τα ίδια γίνονται και στην Αθήνα και μάλιστα πολύ πρίν από την κρίση.Χρόνια πρίν είχα κλείσει Ιταλία με πολύ γνωστό γραφείο και την εκδρομή την διοργάνωσε τελικά μικρό(υποτίθεται εξειδικευμένο στην Ιταλία) γραφείο.Δεν ήταν άσκημα οργανωμένη αλλά από τότε δεν ξαναπλησίασα ταξιδιωτικό τουλάχιστον για Ευρώπη.Θυμάμαι το επώνυμο γραφείο που είχα κλείσει αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του μικρού γραφείου για να σε βοηθήσω(αν υπάρχει ακόμη καθώς μιλάμε για +10 χρόνια).
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
437
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.239
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom