Ταξιδιωτικός χάρτης - Ιδέα

Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Δεν θα ήταν ενδιαφέρον να φτιαχτεί ταξιδιωτικός χάρτης όλων των μελών του φόρουμ συνολικά? Θα βλέπαμε έτσι αν έχουμε καλύψει όλη τη γη και αν έλειπαν χώρες θα έπαιρναν ιδέες και μερικά μέλη.:clap::clap::clap:

Δεν θα ήταν συγκλονιστικό κάποια στιγμή να λέμε ότι τα μέλη μας έχουν γυρίσει "κυριολεκτικά" όλο τον κόσμο? :roll:
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.776
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν θα ήταν ενδιαφέρον να φτιαχτεί ταξιδιωτικός χάρτης όλων των μελών του φόρουμ συνολικά? Θα βλέπαμε έτσι αν έχουμε καλύψει όλη τη γη και αν έλειπαν χώρες θα έπαιρναν ιδέες και μερικά μέλη.:clap::clap::clap:

Δεν θα ήταν συγκλονιστικό κάποια στιγμή να λέμε ότι τα μέλη μας έχουν γυρίσει "κυριολεκτικά" όλο τον κόσμο? :roll:
Η ιδεα σου ειναι καλη!!! Απλα δεν ξερω κατα ποσο μπορει να ειναι υλοποιησιμη, θα μας το πουν οι admin αυτο. ;)
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Ούτε εγώ ξέρω πως μπορεί να γίνει αλλά είμαι σίγουρος ότι γίνεται.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν υπάρχει αυτοματοποιημένος τρόπος υλοποιημένος, αλλά σαν ιδέα είναι καλή, θα το ψάξω να δω πώς μπορούμε να το κάνουμε. :)

Ούτε εγώ ξέρω πως μπορεί να γίνει αλλά είμαι σίγουρος ότι γίνεται.
Όταν λες είσαι σίγουρος ότι γίνεται τι εννοείς; έχεις τεχνικές γνώσεις, php κλπ; θες να βοηθήσεις;
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Οχι, αυτό εννοούσα, ότι κάποιος γνώστης σίγουρα θα υπάρχει απλώς αυτός δεν είμαι εγώ.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι ρε γμτ, πάνω που πήγα να σε χώσω :D

Οκ θα το τσεκάρω.
 
Μηνύματα
772
Likes
611
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
:bleh::bleh::bleh:

Ιδέα έδωσα, δεν είπα ότι θα το κάνω κιόλας!
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Παλαιότερα είχε γίνει μια πάρα πολύ καλή πρόταση από τον ipanag και μάλιστα είχε κάνει και μια λίστα με τις χώρες του κόσμου και πόσα μέλη έχουν επισκεφτεί την κάθε μια.

Δεν ξέρω πως το είχε κάνει, αφού το gadgetάκι με τους ταξιδιωτικούς μας χάρτες στο profile απ'οτι ξέρω δεν σώζει τις χώρες σε κάποια db (την οποία θα μπορούσαμε να κάνουμε extract και να χρησιμοποιήσουμε) αλλά γράφει σε ένα javascript που εκτελείτε για κάθε χρήστη. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος.

ipanag και def διαφώτιστε μας....
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το gadget και βέβαια γράφει σε μια database, αποθηκεύοντας τις χώρες κάθε μέλους σε ένα πεδίο στο προφίλ του. Θεωρητικά λοιπόν αν πάρουμε ως "array" όλα τα πεδία όλων των μελών μαζί, και απορρίψουμε τις διπλές εγγραφές (δηλαδή τις διπλές χώρες), θα βγάλουμε αυτό που λέτε. Αλλά τώρα κάνω άλλα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.264
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom