Αυστρία Ουγγαρία Πολωνία Ταξιδι σε Βιεννη Βουδαπεστη Κρακοβια. Αποριες

teoper

Member
Μηνύματα
88
Likes
135
Τον Ιουλιο του 18 εχω κλεισει ενα ταξιδι για 12 μερες στις παραπανω πολεις. Θα ηθελα για οποιον εχει τη διαθεση να μου δωσει καποιες προδφατες πληροφοριες για αυτες τις πολεις. Συγκεκριμενα θα ηθελα τα δυο τρια κυριοτερα αξιοθεατα της καθε πολης ειδικα Βιεννης και Βουδαπεστης διοτι υπαρχει πληθωρα ειδικα σε αυτες τις δυο πολεις μια και στη Κρακοβια εχω αποφασισει για Αουσβιτς και αλατωρυχια την ιδια μερα και ενα πρωινο το καστρο της βαβελ. Σε καθε πολη θα μεινω 4 μερες οι οποιες θα περασουν με περπατημα επισκεψεις στα προτεινομενα αξιοθεατα και επισκεψεις στα μαγαζια λογω συντροφου. Επισης θα ηθελα πληροφοριες για μετακινησεις εντος των πολεων Επισης απο Βιεννη προς Βουδαπεστη αν ειναι καλυτερα μια και ειναι φτηνοτερο το λεωφορειο αντι του τρενου. Απο Βουδαπεστη προς Κρακοβια αναγκαστικα με συμφερει λεωφορειο της Πολσκι Μπας , αν καποιος εχει ταξιδεψει με αυτη της εταιρεια θα ηθελα να μαθω τι ειναι. Γενικα καθε πληροφορια δεκτη . Ευχαριστω προκαταβολικα οποιον μου απαντησει
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Χμμ 4 ημέρες σε κάθε πόλη είναι μια χαρά για να πάρεις μια μεγάλη γεύση και όχι μόνο να δεις 2-3 βασικά αξιοθέατα. Τα αξιοθέατα όμως πρέπει να τα δεις μαζί με την σύντροφο σου και να δεις τι σας ενδιαφέρει να δείτε και τι όχι..
Για Βουδαπέστη ότι απορίες έχεις θα στις λύσει η ιστορία μου...
https://www.travelstories.gr/community/threads/Βουδαπέστη-2016-πλήρης-ταξιδιωτικός-οδηγός.55362/
Έχω πάει και Βιέννη και Μπρατισλάβα αλλά δεν έχω άποψη καθόλου για Κρακοβία.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom