Περού Αεροπορικά εισιτήρια για Περού?

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Λοιπόν....Μπήκα στις εξής Αεροπορικές εταιρείες στις οποίες βρήκα σε όλες πάνω κατω την τιμή των 2500 ευρώ
Iberia Air France KLM Air Canada United LATAM British
Παρότι απογοητεύτηκα απο τις τιμές, εκανα εγγραφή σε όλες για παρακολούθηση τιμών...
Δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος αλλα τα 1700 που βρήκα στο σκαισκανερ, μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη, τιμή...
Αύριο με ποιο καθαρό κεφάλι (Εδω και δυο μέρες ψάχνω πληροφορίες ασταματητα) θα επικεντρωθώ στα εισητήρια για να κλειστούν και να γίνει η αρχή....
Τουλάχιστον με το ξεκαθάρισμα του προγράμματος κάτι έγινε....
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.301
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τι ημερομηνίες μιλάμε;

Όλα όσα αναφέθηκαν δε χωράνε, το Τσαβίν είναι αρκετά χρονοβόρο να φτάσεις αφού το αεροδρόμιο του Huaraz πλέον δε λειτουργεί. Οπότε κάτι θα πρέπει να μείνει απέξω ή να περάσετε πάρα πολλές ώρες στα λεωφορεία. Αν θες πες μας αν έχετε διάθεση για 7-8ωρες λεωφορειοδριαδρομές και με χαρά να σου προτείνω εγώ 1-2 σενάρια.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για ταξίδι στο Περού, αρχές Δεκεμεβρίου.. Θεωρείτε ότι το τόλμημα να τα κλείσω είναι ριψοκίνδυνο αρκετά αν λάβαουμε υπόψιν τις εξελίξεις της πανδημίας; Βρίσκομαι σε πολύ μεγάλο δίλλημα διότι έχω βρει αρκετά καλές τιμές στα εισιτήρια! Εννοείται, πως δεν παίρνει κανείς ευθύνη, απλά η γνώμη σας, σίγουρα θα είναι χρήσιμη θα είναι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.301
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Παιδιά καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για ταξίδι στο Περού, αρχές Δεκεμεβρίου.. Θεωρείτε ότι το τόλμημα να τα κλείσω είναι ριψοκίνδυνο αρκετά αν λάβαουμε υπόψιν τις εξελίξεις της πανδημίας; Βρίσκομαι σε πολύ μεγάλο δίλλημα διότι έχω βρει αρκετά καλές τιμές στα εισιτήρια! Εννοείται, πως δεν παίρνει κανείς ευθύνη, απλά η γνώμη σας, σίγουρα θα είναι χρήσιμη θα είναι.
Εγώ θα το έκλεινα. Ποιο θα ήταν το χειρότερο σενάριο; Να πάρεις voucher για μεταγενέστερη ημερομηνία;
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Εγώ θα το έκλεινα. Ποιο θα ήταν το χειρότερο σενάριο; Να πάρεις voucher για μεταγενέστερη ημερομηνία;
Τείνω κι εγώ πολύ σοβαρά στο να το κλείσω. Έχουμε ακριβώς το ίδιο σκεπτικό, καθώς η πολιτική της airfrance (που βρήκα τα εισιτήρια) μας καλύπτει αρκετά σε έκτακτες περιπτώσεις. Ευχαριστώ πολύ, τόσο για την απάντησή σου, όσο και για την αφήγησή στο ταξίδι σου από το Περού μέχρι και την Ανταρκτική. Είναι ό,τι πιο κατατοπιστικό έχω διαβάσει.
 

makzax

Member
Μηνύματα
78
Likes
188
Βλέπω προχωράτε με κλείσιμο εισητηρίων, αναρωτιέμαι πώς θα είναι τα πράγματα το καλοκαίρι.
Εμείς κανονίζαμε για μέσα Ιουλίου, αλλά πάνω που ήμουν έτοιμος να κλείσω τα αεροπορικά, έσκασε η καραντίνα και έμειναν όλα πίσω και δεν ξέρω τι θα γίνει. :p
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Βλέπω προχωράτε με κλείσιμο εισητηρίων, αναρωτιέμαι πώς θα είναι τα πράγματα το καλοκαίρι.
Εμείς κανονίζαμε για μέσα Ιουλίου, αλλά πάνω που ήμουν έτοιμος να κλείσω τα αεροπορικά, έσκασε η καραντίνα και έμειναν όλα πίσω και δεν ξέρω τι θα γίνει. :p
για Δεκέμβριο σκέφτομαι, όχι άμεσα!! οχι φυσικά ότι μας εγγυάται κανείς ότι θα είναι τοτε ασφαλής η περίοδος
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αν βρηκες καλη τιμη κλεισε χωρις 2η σκεψη. Λεφτα δε θα χασεις απο εκει.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αν βρηκες καλη τιμη κλεισε χωρις 2η σκεψη. Λεφτα δε θα χασεις απο εκει.
Σε ευχαριστώ πολύ, αυτό θα κάνω. Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά!
 
  • Like
Reactions: GTS

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Ολα τα υπολοιπα τα κλεινεις φυσικα χωρις ακυρωτικα. Κι αν κλείσεις μια εσωτερικη πτηση, ειναι τοσο φτηνες που δε σε νοιαζει και να τα χάσεις. Αλλα Δεκεμβριο δε νομιζω, θα πας κανονικα.
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Ολα τα υπολοιπα τα κλεινεις φυσικα χωρις ακυρωτικα. Κι αν κλείσεις μια εσωτερικη πτηση, ειναι τοσο φτηνες που δε σε νοιαζει και να τα χάσεις. Αλλα Δεκεμβριο δε νομιζω, θα πας κανονικα.
Έχεις δίκιο, Θα τα κλεισω σημερα κιολας.. Παιζει να εκτιναχθουν ξανα στα υψη μόλις επανέλθουν τα πραγματα..
 
  • Like
Reactions: GTS

rena1988

Member
Μηνύματα
294
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ζανζιβάρη (11/2021)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περου
Αν επιτρέπεται, με ποια εταιρία θα ταξιδέψεις; Γιατι βρήκα και γω κατι ωραιότατα αεροπορικά με τη latam από Μαδρίτη...αλλα δεν την ξέρω καθολου σας εταιρία ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom