Περού Αεροπορικά εισιτήρια για Περού?

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αν επιτρέπεται, με ποια εταιρία θα ταξιδέψεις; Γιατι βρήκα και γω κατι ωραιότατα αεροπορικά με τη latam από Μαδρίτη...αλλα δεν την ξέρω καθολου σας εταιρία ..
Από Μαδρίτη η από ζυριχη θα πετάξω, με iberia η airfrance. Έχω ακούσει καλά πράγματα για τη Latam, είναι ο επίσημος μεταφορέας της Χιλης, απλά προτιμώ να ταξιδέψω με ευρωπαϊκή εταιρεία που θα είναι πιο εύκολο να επικοινωνήσω μαζί τους σε ενδεχόμενο όπως τώρα ακύρωσης λόγω κορονοιου. Επίσης επειδή γνωρίζω την πολιτική τους σε τέτοιες περιπτώσεις μου δίνει μεγαλύτερη ασφάλεια στο να Κλείσω με κάποια από αυτές. Τα βρήκα στα 470-500€ περίπου
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Από Μαδρίτη η από ζυριχη θα πετάξω, με iberia η airfrance. Έχω ακούσει καλά πράγματα για τη Latam, είναι ο επίσημος μεταφορέας της Χιλης, απλά προτιμώ να ταξιδέψω με ευρωπαϊκή εταιρεία που θα είναι πιο εύκολο να επικοινωνήσω μαζί τους σε ενδεχόμενο όπως τώρα ακύρωσης λόγω κορονοιου. Επίσης επειδή γνωρίζω την πολιτική τους σε τέτοιες περιπτώσεις μου δίνει μεγαλύτερη ασφάλεια στο να Κλείσω με κάποια από αυτές. Τα βρήκα στα 470-500€ περίπου
Αν επιτρέπεται πόσο βρήκες την πτήση.
Εγώ μπαίνω καθημερινά και παρακολουθώ και μου βγάζει γυρω στα 2500 2 άτομα, και οχι απαραίτητα με την ίδια εταιρεία.
Ενώ με 1700 βρήκα απο σκαισκάνερ επίσης με συνδιασμό εταιρειών.Το θέμα είναι επείδη θα πάμε Αυγουστο και δεν ξέρουμε ακόμη τι γίνεται, θα μιλησω με τα ταξιδιώτικά να δω τι γίνεται σε περίπτωση ακύρώσεων.
 
Last edited by a moderator:

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Αν επιτρέπεται πόσο βρήκες την πτήση.
Εγώ μπαίνω καθημερινά και παρακολουθώ και μου βγάζει γυρω στα 2500 2 άτομα, και οχι απαραίτητα με την ίδια εταιρεία.
Ενώ με 1700 βρήκα απο σκαισκάνερ επίσης με συνδιασμό εταιρειών.Το θέμα είναι επείδη θα πάμε Αυγουστο και δεν ξέρουμε ακόμη τι γίνεται, θα μιλησω με τα ταξιδιώτικά να δω τι γίνεται σε περίπτωση ακύρώσεων.
Τα βρίσκω 470 με 550€ το άτομο για τη διαδρομή Ζυριχη Προς Λίμα, η Μαδρίτη προς Λίμα. Επιπλέον εχε κατά νου, λιγότερο από 100€ από Αθήνα προς Ζυριχη η Μαδρίτη αντίστοιχα με επιστροφή. Νομίζω πως είναι καλά από άποψη τιμής. Σκέφτομαι όμως για τον Δεκέμβριο, που διάβασα ότι θα είναι πολύ καλή περίοδος για το Περου και ίσως να έχουν εξομαλυνθεί τα πράγματα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τα βρίσκω 470 με 550€ το άτομο για τη διαδρομή Ζυριχη Προς Λίμα, η Μαδρίτη προς Λίμα. Επιπλέον εχε κατά νου, λιγότερο από 100€ από Αθήνα προς Ζυριχη η Μαδρίτη αντίστοιχα με επιστροφή. Νομίζω πως είναι καλά από άποψη τιμής. Σκέφτομαι όμως για τον Δεκέμβριο, που διάβασα ότι θα είναι πολύ καλή περίοδος για το Περου και ίσως να έχουν εξομαλυνθεί τα πράγματα.
Το Δεκέμβρη δεν τον λες καλη εποχή για το Περού . Αν ειχα την επιλογη, Δεκέμβριο, Γενάρη, Φλεβάρη θα τους απέφευγα, είναι δύσκολες οι Ανδεις τοτε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχω ακούσει καλά πράγματα για τη
Από τις μη low cost εταιρείες είναι μακράν η χειρότερη, μου έχει κάψει ταξίδια επανειλημμένα. Το δε σέρβις ούτε για τις φυλακες δεν κάνει και δεν αναφέρομαι εντός της πτήσης, που δε με αφορά και ιδιαίτερα, 12-13 ώρες είναι, θα περάσουν αυτές.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Επανέρχομαι στο θέμα, έχει κλείσει κανείς για αυτό το καλοκαίρι τώρα που έχουν πέσει οι τιμές;
Τα πράγματα είναι βέβαια εντελώς αβέβαια, αλλά αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσει κανείς με δυνατότητα ακύρωσης και αν παίζει μεταφορά για το καλοκαίρι του 2021 σε περίπτωση που δεν γίνει το ταξίδι...
 

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Επανέρχομαι στο θέμα, έχει κλείσει κανείς για αυτό το καλοκαίρι τώρα που έχουν πέσει οι τιμές;
Τα πράγματα είναι βέβαια εντελώς αβέβαια, αλλά αναρωτιέμαι αν αξίζει να κλείσει κανείς με δυνατότητα ακύρωσης και αν παίζει μεταφορά για το καλοκαίρι του 2021 σε περίπτωση που δεν γίνει το ταξίδι...
Με πετυχαίνεις ακριβώς στην ίδια φάση!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Μίλησα με αεροπορικές όταν έκλεισα τα εισιτήρια.Μου είπαν οτι αν ακυρώσουν λόγω κορονοιου, επιστρέφονται τα χρήματα ή βάουτσερ ή ανοιχτή ημερομηνία.
 

geopap

Member
Μηνύματα
208
Likes
234
Εγώ έχω κλείσει για 17 Αυγούστου Αλλά πριν από κορώνες. Το θέμα μου είναι ότι πάω με Iberia μέσω Μαδρίτης. Θα δείξει τι θα γίνει μέχρι τότε κανείς δεν ξέρει...
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Εγώ έχω κλείσει για 17 Αυγούστου Αλλά πριν από κορώνες. Το θέμα μου είναι ότι πάω με Iberia μέσω Μαδρίτης. Θα δείξει τι θα γίνει μέχρι τότε κανείς δεν ξέρει...
Εγώ στις 15 εν μέσω κορώνας επίσης με Iberia...Ο καιρός γαρ εγγυς...συντομα θα μάθουμε φαντάζομαι
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
239
Likes
1.275
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ταξίδι-Όνειρο
ματσου πιτσου,περου
Υπαρχει προσφορά αυτη τη στιγμη για πτησεις απο Ιταλια, Μιλανο που κοίταξα κατω απο 400 ευρω! Το εχω κανει παλιότερα και για κουβα και μου βγηκε μια χαρα, ακομα και με τις διανυκτερεύσεις στο μιλανο η στο μπεργκαμο, κερδιζεις αρκετα!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.752
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom