Περού Εσωτερικές πτήσεις στο Περου

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ό,τι και να πούμε για τη LATAM είναι λίγο, πριν λίγο μπήκα να τσεκάρω μια πτήση στη Βραζιλία και έχει αλλάξει η ώρα της πτήσης κατά κάποιες ώρες χωρίς φυσικά ειδοποίηση. Πρόκειται για ανεκδιήγητους.
Προ 2 εβδομάδων άλλαξαν προορισμό (!!!) πτήσης σε γνωστούς μου, το έμαθαν στο αεροδρόμιο. Δηλαδή πας για τις Άνδεις και σε πάνε στον Ατλαντικό. Γιατί όχι; Αφού ο στόχος είναι το ταξίδι, όχι ο προορισμός. Καμία αποζημίωση, καμία ειδοποίηση. Κορυφή.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.481
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Τώρα σκέφτομαι να κλείσω για Βραζιλία και οι μόνοι που έχουν απευθείας πτήση από Iguazu για Rio τη μέρα που θέλω είναι αυτοί. Έχω αρχίσει ήδη τις προσευχές
Είναι θρησκευτική εταιρεία.
Τσέκαρε μόνος σου συνέχεια. Μην περιμένεις ειδοποίηση.
 

princess Mia

Member
Μηνύματα
15
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Απο Σαο Παολο στη Λίμα έχει για το Φεβρουάριο που κοιτάζω με latam 240€ και με gol 350€. Μάλλον είναι καλύτερα με 100 €πάνω να υπάρχει μια σχετική σιγουριά.
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Να ρωτήσω τους πιο έμπειρους εδώ μέσα, πόσο επισφαλής μπορεί να είναι η αυτομεταφορά στην αλλαγή πτήσεων; (δεν το έχω κάνει ποτέ). Έχω αφήσει την πτήση της επιστροφής από την Λίμα και οι πιο συμφέρουσες επιλογές είναι με αυτομεταφορά και διαφορετικές εταιρείες. Η πιο γρήγορη επιλογή είναι με SKY για Μαϊάμι και Turkish μετά από 3:40 ώρες και σκέφτομαι αν είναι επαρκής αυτός ο χρόνος. Υπάρχει βέβαια και το θέμα ότι φτάνω στη Λίμα από το Ικίτος με πτήση της Latam μόλις 3 και κάτι ώρες πριν και θα πρέπει να πάρω και τα πράγματα από το ξενοδοχείο (κοντά στο αεροδρόμιο) άρα μάλλον δεν πρέπει να το διακινδυνεύσω.
Λογικά θα πρέπει να φύγω πιο μετά με κάποια από τις επιλογές με μεγάλα κενά ενδιάμεσα στο Μαϊάμι ή την πόλη του Μεξικού, ώστε να έχω το χρόνο να βγω από το αεροδρόμιο και να κάνουμε τις βόλτες μας. Απ΄'ότι βλέπω δεν έχουν περιορισμούς για τον covid, αλλά στις ΗΠΑ πρέπει να συμπληρώσω κάποια χαρτιά για να βγω στην πόλη, σωστά;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
στις ΗΠΑ πρέπει να συμπληρώσω κάποια χαρτιά για να βγω στην πόλη, σωστά;
Ακόμα και να μείνεις στο αεροδρόμιο για stopover στις ΗΠΑ θέλει ESTA.

πόσο επισφαλής μπορεί να είναι η αυτομεταφορά στην αλλαγή πτήσεων;
Για τόσο μακρινό ταξίδι δεν θα το ρίσκαρα σε καμία περίπτωση. Δεν θέλω να ξέρω πόσο κοστίζει εισιτήριο τελευταίας στιγμής για τέτοια διαδρομή αν κάτι στραβώσει.
 

JMS

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
Καλησπέρα σας,
είχα διαβάσει σε κάποια παλιότερα μηνύματα ότι για αεροπορικά εισιτήρια εσωτερικών πτήσεων ήταν φτηνότερα αν κλειστούν απο την περουβιανή σελίδα της LATAM. Η αλήθεια είναι πως ήταν πολλά χρόνια πίσω αυτό το μήνυμα.... και προφανώς μάλλον κάτι έχει αλλάξει γιατί προσπαθώ να κλείσω εισητήρια με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την πληρωμή. 'Εχετε καμία πρόσφατη εμπειρία να μου πείτε αν όντως έχει αλλάξει κάτι ή εγω κάνω κάποιο λάθος ?
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα σας,
είχα διαβάσει σε κάποια παλιότερα μηνύματα ότι για αεροπορικά εισιτήρια εσωτερικών πτήσεων ήταν φτηνότερα αν κλειστούν απο την περουβιανή σελίδα της LATAM. Η αλήθεια είναι πως ήταν πολλά χρόνια πίσω αυτό το μήνυμα.... και προφανώς μάλλον κάτι έχει αλλάξει γιατί προσπαθώ να κλείσω εισητήρια με αυτόν τον τρόπο αλλά δεν με αφήνει να ολοκληρώσω την πληρωμή. 'Εχετε καμία πρόσφατη εμπειρία να μου πείτε αν όντως έχει αλλάξει κάτι ή εγω κάνω κάποιο λάθος ?
δεν θα τα καταφέρεις.. αγόρασε τα από κιουι η όποια άλλη τα έχει στην ίδια τιμή η πιο φτηνά. κάποιος τα αγόρασε από ιστοσελίδα της εταιρίας σε άλλη χώρα.
 
  • Like
Reactions: JMS

JMS

Member
Μηνύματα
15
Likes
4
δεν θα τα καταφέρεις.. αγόρασε τα από κιουι η όποια άλλη τα έχει στην ίδια τιμή η πιο φτηνά. κάποιος τα αγόρασε από ιστοσελίδα της εταιρίας σε άλλη χώρα.
Από Kiwi τα έχω βρει, αλλά και πάλι είναι ακριβότερα από την περουβιανή σελίδα… αλλά αφού δεν γίνεται αλλιώς αναγκαστικά θα προχωρήσω με αυτά. Έτσι ενημερωτικά δίνει Chiclayo - Iquitos (με αποσκευές για δυο άτομα ) γύρω στα 570 ευρώ , κάτι λιγότερο από τα εισιτήρια για να πάμε στο Περού 🤬
Είμαι Αγγλία οπότε έχω δοκιμάσει και από εδώ την αγορά των εισιτηρίων αλλά δυστυχώς δεν προχωράει….
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Από Kiwi τα έχω βρει, αλλά και πάλι είναι ακριβότερα από την περουβιανή σελίδα… αλλά αφού δεν γίνεται αλλιώς αναγκαστικά θα προχωρήσω με αυτά. Έτσι ενημερωτικά δίνει Chiclayo - Iquitos (με αποσκευές για δυο άτομα ) γύρω στα 570 ευρώ , κάτι λιγότερο από τα εισιτήρια για να πάμε στο Περού 🤬
Είμαι Αγγλία οπότε έχω δοκιμάσει και από εδώ την αγορά των εισιτηρίων αλλά δυστυχώς δεν προχωράει….
Δοκίμασε να κάνεις αγορά από το περουβιανό site με VPN και IP κάποιας πόλης του Περού.
 
  • Like
Reactions: JMS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.751
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom