Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Γεια σας παιδιά,

Ποια είναι η γνώμη σας για τα ταξίδια στο εξωτερικό το καλοκαίρι?

Πιστεύετε θα μπορούμε να πάμε άνετα μετά τους εμβολιασμούς?
Έχω κλείσει από τώρα για βαρκελωνη για τον αυγουστο και έχω μια ανησυχία

Ευχαριστώ πολύ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Γεια σας παιδιά,

Ποια είναι η γνώμη σας για τα ταξίδια στο εξωτερικό το καλοκαίρι?

Πιστεύετε θα μπορούμε να πάμε άνετα μετά τους εμβολιασμούς?
Έχω κλείσει από τώρα για βαρκελωνη για τον αυγουστο και έχω μια ανησυχία

Ευχαριστώ πολύ
΄Ολοι τις ίδιες ανησυχίες έχουμε...Δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τους εμβολιασμούς μέχρι το καλοκαίρι..Βλέποντας και κάνοντας είμαστε..Πιστεύω να έχεις κλείσει ακυρώσιμη διαμονή τουλάχιστον..
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Γεια σας παιδιά,

Ποια είναι η γνώμη σας για τα ταξίδια στο εξωτερικό το καλοκαίρι?

Πιστεύετε θα μπορούμε να πάμε άνετα μετά τους εμβολιασμούς?
Έχω κλείσει από τώρα για βαρκελωνη για τον αυγουστο και έχω μια ανησυχία

Ευχαριστώ πολύ
Άνετα. Και εμβόλιο να μην έχεις κάνει, θα μπορείς να πας με Covid-test. Να μην ανυσηχείς καθόλου.
Θεωριτικά τον Αυγούστο - Σεπτεμβρίο θα είμαστε πολύ ποιό ασφαλείς σε σχέση με το περσινο καλοκαίρι. Μιλάω με το τωρίνα δεδομένα. Τώρα αν αλλάξει κάτι θα το μάθουμε. Είναι πολύ μακρία ο Αύγουστος για να ανυσηχείς.
 

jule_sct

Member
Μηνύματα
17
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ,ΠΡΑΓΑ,ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΗ ΠΥΡΟΣ,ΒΡΑΖΙΛΙΑ,ΚΙΝΑ,
Καλησπέρα σε όλους σας.
Παιδιά είμαι φαν των ταξιδιών,λατρεύω ταξίδια, αεροπλάνο κτλ.
Το τελευταίο που πρόλαβα να πάω ήταν τέλος Γενάρη του 2020 στη Ρώμη για 5η φορά.Μετα όπως καταλαβαίνετε έγινε όλο αυτό το μπαχαλο με το κορονοιο και γιοκ.
Έκλεισα βέβαια εισιτήρια με Ryanair για Βιέννη τα Χριστούγεννα αλλά ακυρώθηκε η επιστροφή. Άλλαξα τις ημερομηνίες για τέλος Φεβρουαρίου του 2021 ξανά για Βιέννη για 5 μέρες πάλι τα ίδια ακύρωση ξανά.
Εντέλει πήρα vouncher στη Ryanair με ανοιχτή ημερομηνία για ένα χρόνο.
Ποια είναι η γνώμη σας για το επόμενο βήμα;
Εμβόλιο έχω τη δυνατότητα να κάνω αλλά δεν το κάνω τουλάχιστον αυτή τη χρονική στιγμή.
Τεστ μπορώ να κάνω εύκολα στο πήγαινε στο Έλα θα τη βρω κάπου την άκρη.
Η καραντινα όμως που μας βάζουν μετά δε παίζει να τη παλεψω,οπότε;;;Έλεγα να κλείσω για Ιούνιο Βουδαπέστη.
Υπάρχει κάποιος που ταξίδεψε μέσα στο 2020 να μου πει τι και πως;;;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Υπάρχουν αρκετοί που ταξίδεψαν μέσα στο 2020, είτε εντός είτε εκτός χώρας, αλλά δε βλέπω πώς μπορούν να βοηθήσουν αυτές οι εμπειρίες συγκριτικά με τα ταξίδια από δω και πέρα, δεδομένου ότι η κατάσταση είναι ρευστή κι αλλάζουν όλα διαρκώς.

Μπορείς να ανατρέξεις στο παρακάτω θέμα, που αφορά μελλοντικά ταξίδια:
Τα ταξίδια την επόμενη μέρα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Ποια είναι η γνώμη σας για το επόμενο βήμα;
Εμβόλιο έχω τη δυνατότητα να κάνω αλλά δεν το κάνω τουλάχιστον αυτή τη χρονική στιγμή.
Τεστ μπορώ να κάνω εύκολα στο πήγαινε στο Έλα θα τη βρω κάπου την άκρη.
Η καραντινα όμως που μας βάζουν μετά δε παίζει να τη παλεψω,οπότε;;;Έλεγα να κλείσω για Ιούνιο Βουδαπέστη.
Υπάρχει κάποιος που ταξίδεψε μέσα στο 2020 να μου πει τι και πως;;;
Εγω ταξιδεψα το καλοκαιρι του 2020. Αλλα τοτε δεν εσκαγε μια μεταλλαξη καθε λιγο διαστημα. Οποτε ποιος να σου πει τι.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.849
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κι εγω ταξιδεψα τον Οκτωβρη, αλλα ουτε καραντινα ειχε, ουτε τεστ, ουτε καν υποχρεωτικη μασκα στο δρομο. Τωρα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Περιμενε τις εξελιξεις, αν και πιστευω οτι στο βωμο του κερδους απο τον τουρισμο, το καλοκαιρι θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα απο τωρα στις περισσοτερες χωρες.
 

Theocharis

Member
Μηνύματα
32
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
΄Ολοι τις ίδιες ανησυχίες έχουμε...Δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τους εμβολιασμούς μέχρι το καλοκαίρι..Βλέποντας και κάνοντας είμαστε..Πιστεύω να έχεις κλείσει ακυρώσιμη διαμονή τουλάχιστον..
Ναι ευτυχως , η διαμονη εχει δυνατοτητα ακυρωσης και τα αεροπορικα εισιτηρια μεταφερονται σε αλλη ημερομηνια.Δεν ειναι να παιζεις με αυτα τα πραγματα αυτη την εποχη.

Μακαρι να μπορεσουμε να ταξιδεψουμε παλι το καλοκαιρι χωρις περιορισμους
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Για περου τι άποψη έχετε για τον Απρίλιο; Νομίζω ότι, είναι θέμα χρόνου να ακυρωθεί
 

giota235

Member
Μηνύματα
139
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Last edited:

AnastasiaSpir

Member
Μηνύματα
11
Likes
5
Καλησπέρα στην ομάδα! Σκεφτόμαστε με το αγόρι μου να κλείσουμε ενα ταξιδάκι τον Ιούλιο στην Ισπανία( ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά με τον covid-19), περίπου 8-9 ημέρες σε Βαρκελώνη-Μαδρίτη (ίσως και καμια μονοήμερη καπου αλλού). Δεν έχουμε ιδιαίτερη εμπειρία απο ταξίδια, καθως έχουμε ταξιδέψει μονο 1 φορά στο εξωτερικό, για αυτο και χρειάζομαι την βοήθειά σας :). Βρήκα αεροπορικά απο την Ryanair σε αρκετά καλη τιμή, ωστόσο η πτήση δεν είναι απευθείας και αυτό ειναι που με προβληματίζει. Όπως προ είπα δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία απο ταξίδια οπότε δεν ξέρω τι παίζει γενικά με τις πτήσεις που έχουν ανταπόκριση. Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί πχ μια απο τις πτήσεις και να ξεμείνουμε Μιλάνο(εκει κάνει ανταπόκριση) ή να καθυστερήσει μια πτήση και να χάσουμε την επόμενη? Επίσης βρήκα αεροπορικά με απευθείας πτήσεις απο την Vueling airlines σε πολύ καλές τιμές, ωστόσο δεν είχα ξανα ακούσει την συγκεκριμένη εταιρεία και μετά απο μια σύντομη αναζήτηση στο google οι κριτικές που βρήκα είναι απογοητευτικές ( πολλοι λένε για ακυρώσεις πτήσεων χωρίς ενημέρωση). Έχει ταξιδέψει κανείς με την συγκεκριμένη εταιρεία να μου πεί εντυπώσεις και εμπειρίες? Οποιαδήποτε συμβουλή σχετικά με Ισπανία ( τι να δούμε, τι να κάνουμε, ξενοδοχεία κλπ) αλλά και σχετικά με αεροπορικά είναι καλοδεχούμενη και θα με βοηθούσε πολύ. Ευχαριστω πολύ για τον χρόνο σας !!:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom