Σκόπελος Τα φωτα σας για Σκόπελο!

sita

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
ετοιμαζομαστε με τον αντρα μου να παμε σκοπελο απο 20-7 μεχρι 4-8!ψαχνω δωματιο μεχρι 40 ευρω!στο ιντερνετ ολα πανακριβα:(απο 60+...προτιμω κεντρο!!ξερω οτι τα φθηνα δωματια συνηθως δεν διαφημιζονται.επισης θα ηθελα να μου πειτε ποια μερη να επισκεφτω που να φαμε,γενικως αξιζει το νησι?δε θελουμε νησι τυπου μυκονος αλλα ουτε και τυπου ικαρια(ουτε 1 μπαρακι)
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Αγαπημένη φίλη Sita! Πρώτον να σε συγχαρώ για την επιλογή σου να πάτε Σκόπελο! Είναι ένα πανέμορφο νησί.Πήγα αρχές Ιουνίου με τον καλό μου κ περάσαμε τέλεια! Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις σου δεδομένου ότι κάναμε ελεύθερο camping.Θέλω μόνο να τονίσω ορισμένες παραλίες στις οποίες ΠΡΕΠΕΙ να πάτε.Ξεκινάω με την παραλία Λιμνονάρι(περιοχή κοντά στον Αγνώντα).Επόμενη παραλία ο Πάνορμος για να απολαύσετε ένα υπέροχο ηλιοβασίλεμα.Ακόμα η παραλία του Στάφυλου(απλά ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ) και τέλος η παραλία της Καστάνης(εκεί έγιναν και τα γυρίσματα του Mamma Mia).Αυτά από εμένα και πολλές πολλές ευχές να περάσετε τέλεια!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Δες εδω στην αναζητηση Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

Νομιζω 40 ευρω ειναι πολυ λιγα για τις μερες που θελετε. Δεν εχεις τιποτα να χασεις ομως και να ψαξεις.
πιασε το τηελφωνο και ξεκινα να παιρνεις:
http://www.skopelosweb.gr/greek/roomstorent.html

:: ::

, , , , , ,

Δες κι εδω προσφορες:
, , , , ,

ΥΓ. πατα τες αυτες τις τελειτσες και τις αποστροφους που βλεπεις, ειναι διαφορετικες ιστοσελιδες
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Καλησπέρα και από μένα.Σκέφτομαι φέτος να πάω Σκόπελο από Κύμη αρχές Ιουλίου με το κορίτσι.
Δε θέλω να πάρω αμάξι,λέώ να μείνω χώρα.Θα βολευτούμε να δούμε 3-4 πράματα με κανά λεωφορειάκι ή δεν παίζει χωρίς αμάξι? (δίπλωμα για μηχανάκι δεν έχουμε :( )
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Χωρις,να ειμαι σιγουρη,νομιζω οτι νοικιαζουν μηχανακια μικρα,με διπλωμα αυτοκινητου...ας μας πει καποιος που το εχει κανει...
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Χμ,ενδιαφέρον,αν κάποιος ξέρει ας μας πει.
Αν δε γίνεται,Σκόπελο πας χωρίς αμάξι, ή να προτιμήσω κάποιο άλλο νησί?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με δίπλωμα αυτοκινήτου νοικιάζεις γουρούνα. Μικρά τετράροδα και δίκυκλα, μόνο με δίπλωμα για μοτοποδήλατο.
 
Μηνύματα
37
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο Ελλάδας... το 1980!
Χμ,ενδιαφέρον,αν κάποιος ξέρει ας μας πει.
Αν δε γίνεται,Σκόπελο πας χωρίς αμάξι, ή να προτιμήσω κάποιο άλλο νησί?
Είναι μικρό νησί για να πεις ότι αξίζει να πληρώνεις μεταφορικά για να πάρεις το αμάξι μαζί, αλλά από την άλλη χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο για τις παραλίες. Η λύση με τη γουρούνα μου φαίνεται η καλύτερη. Ωστόσο θυμάμαι ότι η Σκόπελος είχε πάρα πολύ ωραίο site δε θυμάμαι αν είναι το skopelosweb ή κάποιο άλλο, υπάρχουν αρκετά σαιτ με το αρχικό Skopelos μπροστά, ψάξτο λίγο και θα βρείς τηλέφωνα και για δωμάτια, αλλά και για το τι παίζει με τα ενοικιαζόμενα μηχανάκια.
Καλά να περάσετε.
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Σε ευχαριστώ πολύ!!Αν και η Σιφνος μάλλον κερδίζει στο νήμα :p
 

GOMIO

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Παιδιά, γνωρίζετε αν μείνουμε προς Νέο κλήμα μεριά, η διαδρομή το βράδυ για να πηγαίνουμε στη χώρα είναι δύσκολη? Εννοώ από άποψη φωτισμού καθώς και δυσκολίας του δρόμου...
 
Μηνύματα
37
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρο Ελλάδας... το 1980!
Παιδιά, γνωρίζετε αν μείνουμε προς Νέο κλήμα μεριά, η διαδρομή το βράδυ για να πηγαίνουμε στη χώρα είναι δύσκολη? Εννοώ από άποψη φωτισμού καθώς και δυσκολίας του δρόμου...
Φωτισμός δεν υπάρχει και είναι καμιά 20αριά χιλιόμετρα απόσταση, σε δρόμο που πας με 60-70 χλμ. όχι παράπάνω. Διαλέγεις και παίρνεις.........
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εμείς είχαμε πάει τέλη Αυγούστου και μείναμε στη χώρα, αλλά σε δωμάτια με τεράστιο κήπο στο τέρμα της πόλης οπότε ήταν σαν σε εξοχή. Λεγόταν "Ευλαλία" και θυμάμαι ότι τα πιο παλιά δωμάτια (όχι τα νεόκτιστα) τα έδινε τότε 30 ευρώ. Κάνε μια δοκιμή αλλά νομίζω ότι για την περίοδο που θες είναι λίγα τα 40 ευρώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom