Τα 10 πιο υπερτιμημένα αξιοθέατα

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Το ucityguides.com έχει μια λίστα με τα 10 πιο υπερτιμημένα αξιοθέατα στον κόσμο.
Έχω δει μόλις 4 από αυτά και συμφωνώ αλλά η λίστα μου φαίνεται γενικά ενδιαφέρουσα..
Συμφωνείτε; Έχετε να προσθέσετε κάποιο άλλο;

PS: Από τις λίστες του site έχει ενδιαφέρον και αυτή που θεωρεί τη χώρα μας ως την 5η ωραιότερη στον κόσμο καθώς και αυτή που αναφέρεται στις πόλεις που θα έχουν ιδιαίτερο ταξιδιωτικό ενδιαφέρον την επόμενη δεκαετία και κατατάσσει την Αθήνα στην 4η θέση.
 
Last edited:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
N'αγιάσει το χεράκι του συντάξαντος τη συγκεκριμένη λίστα
Σε ότι αφορά την Ευρώπη συμφωνώ απολύτως (πλην Δουβλίνου που δεν έχω παέι) και δεν έχω αμφιβολίες για τα αναφερόμενα στις ΗΠΑ
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
N'αγιάσει το χεράκι του συντάξαντος τη συγκεκριμένη λίστα
Σε ότι αφορά την Ευρώπη συμφωνώ απολύτως (πλην Δουβλίνου που δεν έχω παέι) και δεν έχω αμφιβολίες για τα αναφερόμενα στις ΗΠΑ
Και για το temple bar πιστεύω καλά τα λέει.. Πήγα μέρα και ήταν καλά, αλλά τη νύχτα δεν αμφιβάλλω οτι θα είναι αυτό που περιγράφει.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και στο ίδιο σάιτ, στο
TOP 10 MOST EXCITING CITIES IN THE WORLD
εκτός της Ν.Υ. περιλαμβάνονται και άλλες 3 Αμερικάνικες πόλεις και το Dubai.
No more comments...

και στις πιο όμορφες γυναίκες του κόσμου περιλαμβάνονται - φυσικά - οι αμερικανίδες αλλά όχι οι ιταλίδες (Samion, τ' ακούς; :bleh: )

(συμφωνώ - ωστόσο - για τα υπερτιμημένα αξιοθέατα - αν και δεν έχω δει τ' αμερικάνικα)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Και για το temple bar πιστεύω καλά τα λέει.. Πήγα μέρα και ήταν καλά, αλλά τη νύχτα δεν αμφιβάλλω οτι θα είναι αυτό που περιγράφει.
μη σου πω και χειρότερο...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.085
Γιατι για το Manneken Pis στις Βρυξελλες; Βλεπεις τοσους τουριστες γυρω γυρω να γινεται χαμος,πας κοντα και βλεπεις το λιλιπουτειο αγορακι αγαλματακι που κατουραει.Ανεξηγητο γιατι τοσος ντορος.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Και στο ίδιο σάιτ, στο
TOP 10 MOST EXCITING CITIES IN THE WORLD
εκτός της Ν.Υ. περιλαμβάνονται και άλλες 3 Αμερικάνικες πόλεις και το Dubai.
No more comments...
Την είδα και αυτή και όντως δεν είναι και η πιο πετυχημένη τους.. Αν σκεφτείς όμως το κριτήριο του "exciting" και όχι απαραίτητα "beautiful"κτλ. ίσως δεν είναι και τόσο αποτυχημένη.. Π.χ. το Las Vegas το θάβουν στη λίστα με τα αξιοθέατα, αλλά τοχουν ψηλά ως "exciting" προορισμό..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
και στις πιο όμορφες γυναίκες του κόσμου περιλαμβάνονται - φυσικά - οι αμερικανίδες αλλά όχι οι ιταλίδες (Samion, τ' ακούς; :bleh: )
για γελια...οι αμερικανιδες..μηπως ξεχασαν να πουν οι ωραιοτερες απο τις υπέρβαρες? ελεος δηλ..
ή απλά δεν " το εχουν δει" ποτέ όπως λέμε..
στη λιστα αυτη θα εβαζα ιταλίδες στο ν.1, ελληνίδες στο ν.2 και στις υπόλοιπες 8 θεσεις θα δινοταν η μαχη μεταξυ των πρωην σοβιετικων δημοκρατιων κ μονο...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Η Πολη των 2 ηπειρων και των 2 αυτοκρατοριων δεν ειναι στις 10 πιο ενδιαφερουσες του κοσμου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.273
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom