Κένυα Τη γνώμη σας για αεροπορικά εισιτήρια.

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Σκέφτομαι τον επόμενο Ιούλιο να πάω Κένυα για την μεγάλη μετανάστευση των ζώων.Το ξέρω ότι θα σκεφτέιτε πως είναι νωρίς αλλά για να βρεις εκείνη την περίοδο αυτό που θες πρέπει να το ψάξεις τουλάχιστον 9 μήνες πριν όπως με πληροφορήσανε.Βρίσκω λοιπόν σήμερα εισιτήρια με Egypt,μονόδρομος όπως σωστά είχε γράψει κι η Varioathens αφού είναι η πιο φθηνή,390Ε όταν τις προηγούμενες μέρες ηταν 420Ε.Όχι σπουδαία διαφορά αλλά κάτι είναι.Τα κλείνω η πιστέυετε θα βγει καλύτερη προσφορά?Γιατί είναι νωρίς ακόμη.
Επίσης όποιος ξέρει να με κατευθύνει με ντόπια ταξιδιωτικά που έχει χρησιμοποιήσει η γνωρίζει παρακαλώ τη βοήθειά σας γιατί έχω λάβει πολλές προσφορές κί έχω μπερδεφτεί πολύ.Ευχαριστώ!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πέρσι που πέταξα με την Egyptair οι τιμές από το site της ήταν σαν τις μετοχές χρηματιστηρίου, ανεβοκατέβαιναν. Τελικά τις βρήκα φθηνότερες από το γραφείο της Egyptair στην Αθήνα (παραδόξως) και τα αγοράσαμε εκεί. Να ελέγξεις πότε γίνεται η μετανάστευση των ζώων. Νομίζω πως Ιούλιο δεν είναι στο Μασάι Μάρα
Serengeti wildebeest migration explained; with moving map, Tanzania - Expert Africa
Δες τον χάρτη ανά μήνα πάνω δεξιά
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
'Οπως το λες καθε μέρα και διαφορετική τιμή.Γι'αυτό το σκέφτομαι.Η μεταναστευση αρχίζει Ιούλιο και τελειώνει Οκτώβρη αλλά κανείς δε μπορεί να γνωρίζει με σιγουριά πότε και πόσα ζώα θα μετακινούνται κάθε μέρα οπότε αφού εγώ τότε μπορώ ελπίζω ότι θα έχει ξεκινήσει και θα δω εικόνες μετανάστευσεις,αν όχι και πάλι ένα ταξίδι στην Κένυα θα μου δώσει πολλά!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Από τη έρευνα που έχω κάνει μια καλή εποχή είναι το Φεβρουάριο που γεννάνε τα ζωντανά με αποτέλεσμα να προσελκύουν μεγαλύτερους αριθμούς θηρευτών. Δεν ξέρω αν είναι φθηνότερο το σαφάρι στη Κένυα ή την Τανζανία πάντως στη δεύτερη μπορείς να το συνδυάσεις και με την Ζανζιβάρη ή εναλλακτικες διακοπές σε φυλές
Tanzania Cultural Tourism Programme - Home
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Μ΄άρέσει που χάρηκα οτι και καλά βρήκα φθηνά εισητήρια :(
Πάω να κάνω κράτηση από το επίσημο σάιτ της Egypt και ενώ μου δίνει κανονικά δρομολόγιο και τιμή μόλις φθάνω στο τελευταίο βήμα της πληρωμής μου γράφει ότι δυστυχώς δεν μπορεί τη συγκεκριμένη στιγμή να κάνει την κράτηση και να προσπαθήσω αργότερα.
Προσπαθώ λοιπόν αργότερα και πάλι τα ίδια,το κάνω πέντε-έξι φορές και ως δια μαγείας η τιμή ανεβαίνει κατακόρυφα!!!!!!!
Αν αυτό δεν είναι απατεωνιά τότε τι είναι???:mad:
Μάλιστα μου βγάζει ότι έχουν μείνει μόνο 2 θέσεις για μετά από 10 μήνες πτήση!!!!!!!
Μα είναι σοβαροί???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μ΄άρέσει που χάρηκα οτι και καλά βρήκα φθηνά εισητήρια :(
Πάω να κάνω κράτηση από το επίσημο σάιτ της Egypt και ενώ μου δίνει κανονικά δρομολόγιο και τιμή μόλις φθάνω στο τελευταίο βήμα της πληρωμής μου γράφει ότι δυστυχώς δεν μπορεί τη συγκεκριμένη στιγμή να κάνει την κράτηση και να προσπαθήσω αργότερα.
Προσπαθώ λοιπόν αργότερα και πάλι τα ίδια,το κάνω πέντε-έξι φορές και ως δια μαγείας η τιμή ανεβαίνει κατακόρυφα!!!!!!!
Αν αυτό δεν είναι απατεωνιά τότε τι είναι???:mad:
Μάλιστα μου βγάζει ότι έχουν μείνει μόνο 2 θέσεις για μετά από 10 μήνες πτήση!!!!!!!
Μα είναι σοβαροί???
Φαίνεται πως κάθε φορά που δοκιμάζεις, γίνεται η κράτηση αλλά δεν εκδίδεται το εισιτήριο, με αποτέλεσμα να τρως και μια θέση από το αεροπλάνο. Στην επόμενη προσπάθεια, οι φτηνές θέσεις έχουν εξαντληθεί (από σένα) και είναι διαθέσιμες μόνο πιο ακριβές κλπ. Πάρε τηλέφωνο την Egyptair ή απευθύνσου σε ταξιδιωτικό πράκτορα.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Πήρα την Egyptair και μου είπαν πως δεν έχουν καμία σχέση με την έκδοση εισιτηρίων από το internet.Πήρα επίσης και πρακτορείο και η τιμή που μου δίνουν είναι 200ε πάνω από αυτή που έβρισκα!!!
Από τη στιγμή που δεν έγινε τελικά η κράτηση αν ξαναπροσπαθήσω σε λίγες μέρες θα ξαναβρώ φθηνό νάυλο ή από τη στιγμή που ανέβηκε η τιμή έχει φιξάρει εκεί?
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιος να αγόρασε ενώ εγώ δεν μπορούσα?Και γιατί τελοςπάντων δεν ήταν εφικτή η αγορά?
Απλά εγώ υποπτέυομαι ότι είναι η τακτική τους για να ανεβαίνουν οι τιμές.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Πήρα την Egyptair και μου είπαν πως δεν έχουν καμία σχέση με την έκδοση εισιτηρίων από το internet.Πήρα επίσης και πρακτορείο και η τιμή που μου δίνουν είναι 200ε πάνω από αυτή που έβρισκα!!!
Από τη στιγμή που δεν έγινε τελικά η κράτηση αν ξαναπροσπαθήσω σε λίγες μέρες θα ξαναβρώ φθηνό νάυλο ή από τη στιγμή που ανέβηκε η τιμή έχει φιξάρει εκεί?
Δηλαδή υπάρχει περίπτωση κάποιος να αγόρασε ενώ εγώ δεν μπορούσα?Και γιατί τελοςπάντων δεν ήταν εφικτή η αγορά?
Απλά εγώ υποπτέυομαι ότι είναι η τακτική τους για να ανεβαίνουν οι τιμές.
υπάρχει περίπτωση να αγόρασες ήδη ολα αυτά τα εισητηρια που προσπάθησες?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Όχι,θα είχα πάθει εγκεφαλικό τώρα και δε θα ήμουν σε θέση να σας γράψω:haha:
Η διαδικασία σταμάταγε όταν έδινα τα ονόματα και πρίν διαλέξω κάρτα πληρωμής,δηλαδή δεν προχώραγε στην κράτηση γι'αυτό σκέφτομαι ότι το σύστημα αποκλείεται να το λαμβάνει σαν κράτηση αφού δεν ολοκληρωνόταν..Το θέμα είναι τι κάνω,ξαναπροσπαθώ άμμεσα η με κάθε προσπάθεια θα ανεβάζω τη τιμή?
Και πως μπορώ να μάθω το λόγο που δεν προχωρά στην κράτηση ενώ μου δίνει κανονικά τιμή και ώρες πτήσεων?
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αν ειναι οπως τα λεει ο taver, παρε ολο σου το σοι και πήγαινε για βουαγιαζ τσαμπε (κατα τη γνωστη διαφημιση) στην Αιγυπτο.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
τελικά αυτη η εταιρία είναι μυστήρια σα τις πυραμίδες....
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ταξίδι-Όνειρο
papua
ειναι ακριβως οπως τα λετε.το ιδιο ειχα παθει πριν λιγους μηνες με την αιγυπτιακη.ο taver εχει δικιο,θα το καταλαβεις αν κανεις κρατηση συγκεκριμενης θεσης, θα δεις οταν ξαναπροσπαθησεις οτι η θεση αυτη ειναι κλεισμενη.κι εγω εκλεισα απο 5 θεσεις καμια δεκαρια φορες.σε 10 λεπτα ομως αποδεσμευετε η κρατηση.εγω τελικα δεν καταφερα να προχωρησω και να κλεισω τα εισητηρια απο το ελληνικο σαιτ και τα εκλεισα με τη μια απο το αγγλικο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.765
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom