Τιμές για disneyland;

vayita

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Θα ήθελα μια πληροφορία από κάποιον που έχει πάει ήδη στην disneyland! Η είσοδος και για τα δυο πάρκα μήπως θυμάστε πόσο είναι; 50, 60 70 euro; Επίσης γνωρίζει κανείς αν βγαίνει πιο φθηνά το εισητήριο αν το κλείσεις από το ίντερνετ; Νομίζω πως βρήκα σχετική προσφορά αλλά δε ξέρω κατά πόσο ισχύει.
 

Carmen

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ακόμα το ψάχνουμε!
Ταξίδι-Όνειρο
Θέλω να πάω παντού!
Στο site disneylandparis.com θα βρεις τις τιμές των εισιτηρίων και όποια άλλη πληροφορία θέλεις.
 

vayita

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ευχαριστω. Απο εκει βασικά προσπάθησα να βγάλω άκρη αλλά θα ξαναπροσπαθήσω αν είναι. Θα με βοηθούσε όμως να μου έλεγε και καποιος που έχει πάει γιατί το site αυτό βοηθάει όποιους ξέρουν καλά γαλλικά και εγώ δε ξέρω ούτε λέξη :)
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ευχαριστω. Απο εκει βασικά προσπάθησα να βγάλω άκρη αλλά θα ξαναπροσπαθήσω αν είναι. Θα με βοηθούσε όμως να μου έλεγε και καποιος που έχει πάει γιατί το site αυτό βοηθάει όποιους ξέρουν καλά γαλλικά και εγώ δε ξέρω ούτε λέξη :)
To site υπάρχει και στα Αγγλικά φυσικά

Disneyland Resort

Αν θυμαμαι καλά η τιμή και για τα δυο πάρκσ είναι γύρω στα 54 Ευρώ.
Φυσικά αμα μείνεις σε ξενοδοχειο μεσα στη Ντισνευλαντ περιλμβάνεται στην τιμή.
Αν πας μόνο μια μέρα καλύτερα να περιοριστείς στο ένα πάρκο, το μεγάλο.
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Η ελληνική εκδοχή είναι εδώ : Disneyland Το σύστημα κράτησης όμως είναι στα Αγγλικά
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
άρα απ'ότι κατάλαβα συμφέρει να κλείσει κάποιος εισιτήρια μέσω ίντερνετ έτσι δεν είναι?
 

vayita

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η ελληνική εκδοχή είναι εδώ : Disneyland Το σύστημα κράτησης όμως είναι στα Αγγλικά

Ευχαριστώ που το έβαλες και στα ελληνικά! Δεν ήξερα ότι υπήρχε! Μεγάλη βοήθεια!! :)
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Το Γαλλικό site σου δίνει ακόμα καλύτερη τιμή αν ορίσεις ημερομηνία επίσκεψης. 51? αντί για 58? (magic ticket),1 μέρα/2 πάρκα. Το εισιτήριο που θα βγάλεις ισχύει για 7 μέρες από την ημερομηνία που θα ορίσεις αλλά πρέπει να το κλείσεις τουλάχιστον 5 μέρες πρίν.
Disneyland Paris
Πάντως προσπαθήστε να πάτε καθημερινή και όχι Σαββατοκύριακα. Επίσης, ό,που υπάρχει (το πού, θα το δείτε στο χάρτη που θα πάρετε από την είσοδο του πάρκου), χρησιμοποιήστε το fast pass. Θα κερδίσετε πολύ χρόνο και πολύτιμη ενέργεια.;)
 

vayita

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το Γαλλικό site σου δίνει ακόμα καλύτερη τιμή αν ορίσεις ημερομηνία επίσκεψης. 51? αντί για 58? (magic ticket),1 μέρα/2 πάρκα. Το εισιτήριο που θα βγάλεις ισχύει για 7 μέρες από την ημερομηνία που θα ορίσεις αλλά πρέπει να το κλείσεις τουλάχιστον 5 μέρες πρίν.
Disneyland Paris
Πάντως προσπαθήστε να πάτε καθημερινή και όχι Σαββατοκύριακα. Επίσης, ό,που υπάρχει (το πού, θα το δείτε στο χάρτη που θα πάρετε από την είσοδο του πάρκου), χρησιμοποιήστε το fast pass. Θα κερδίσετε πολύ χρόνο και πολύτιμη ενέργεια.;)

Ευχαριστώ για τις πολύτιμες πληροφορίες! Σάββατο φτάνουμε Παρίσι και λέμε να πάμε Κυριακή disneyland που είναι ανοιχτή λίγο παραπάνω από τις καθημερινές. Χαζομάρα κάνουμε;
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μπορει να ειναι ανοικτα περισσότερο, αλλά εχεί πολύ κόσμο και οι ουρές στα παιχνιδια είναι μεγαλες. Χιλιες φορες καλυτερα να πατε καθημερινή
 

vayita

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μπορει να ειναι ανοικτα περισσότερο, αλλά εχεί πολύ κόσμο και οι ουρές στα παιχνιδια είναι μεγαλες. Χιλιες φορες καλυτερα να πατε καθημερινή

χμμμ οκ θα το συζητήσω με την συνταξιδιώτισσα!!!!! :D:D
 

mariw22

Member
Μηνύματα
66
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκάνη
εγώ να κάνω μία ερώτηση..αν έχεις να επιλέξεις να πας στη disneyland,ανάμεσα σε 2 μέρες..την κυριακή και τη δευτέρα..την κυριακή ανοίγει στις 10 και κλείνει στις 21:00..αντίθετα τη δευτέρα,ανοίγει στις δέκα και κλείνει στις 18:00. Ποια μέρα να προτιμήσω να πάω, από τη στιγμή που θέλω να πάω και στα 2 πάρκα..η 1η περίπτωση δίνει πολλές ώρες,αλλά και πολλές ουρές,λόγω σ/κ.η 2η περίπτωση δίνει λίγες ώρες μα λιγότερες ουρές..Ως τώρα είχα καταλήξει να πάμε κυριακή..να το χαρούμε..αλλά μετά από μία συζήτηση, προβληματίστηκα...helppp!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom