Τι φωτογραφική μηχανή χρησιμοποιείτε;

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εγώ είμαι κάτοχος και χρησιμοποιώ την καινούρια μου αγάπη, πλέον, την Fujifilm Finepix s9600! Απλά φανταστική, με τέλεια αποτελέσματα και πανέμορφη!



Εσείς;
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
images.jpg εγω πάλι βολευομαι με την DSC-T50 της SONY που ειναι πολυ καλη καμερα, μικρη, σταθερη με πολλες επιλογες προγραμματων και αχωριστος συντροφος της το τριποδακι μου...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.400
Likes
17.206
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ εδώ και 4 χρόνια είμαι αχώριστος συνταξιδιώτης της D70 μου:



:)
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
Τη Δευτέρα θα έχω επιτέλους στα χέρια μου την CANON EOS 450D και ανυπομονώ να την χρησιμοποιήσω!!! Τόσο καιρό είχα την απλή compact Pentax WP 6.0, εντάξει, δεν είχα κανένα παράπονο, αλλά τώρα θέλω το κατιτίς καλύτερο!!!
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
canon eos 5d. βαρια αλλα πυροβολει ακαριαια. Σημαντικοτατο οταν φωτογραφιζω ανθρωπινα στιγμιοτυπα ή σκηνες κινησης. Οι μεγενθυνσεις ειναι τελειες ακομη και σε μεγεθος αφισας. Μοναδικο προβλημα ειναι το βαρος φακων-μηχανης που μεταφερω αλλα αξιζει τον κοπο.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Sony Cyber-shot DSC-V3 7,2 MP.Πολύ ευχαριστηνένος με μια μικρή αδυναμία. Πολύ αδύναμο φλας (το ενσωματωμένο) και δεν θέλω να κουβαλάω έξτρα. Δεν ξέρω αν μπορώ να το λύσω αλλιώς.
Μπίζελε σε άλλο θέμα γράφεις οτι η Fuji σου έχει ένα κόλπο και βγάζεις χωρίς να σε παίρνουν χαμπάρι. Μ όνο η fuji το έχει ή μπορεί να γίνει και με άλλες και πως;
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
δεν μπορεις να το λυσεις, αν αυξησεις την ευαισθησια (iso) η φωτογραφια θα βγαλει κοκκο. Το εξωτερικο φλας εχει το πλεονεκτημα της μειωσης των κοκκινων ματιων αλλα περα απο αυτο ας γνωριζουμε οτι κανενα φλας δεν φωτιζει περισσοτερο απο 3-4 μετρα.
 
Μηνύματα
28
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Thailand...
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα μπόρα
awww.plaisio.gr_ProductImages_600x600_1108239.JPG
awww.letsgodigital.org_images_artikelen_6_canon_ixus_970is.jpg


Γειά σας φίλοι...

Όπως περιέγραψα και στην ταξιδιωτική μου ιστορία για τις Μαλδίβες, είχα πολλά χρόνια να πάω διακοπές οπότε για τις εφετινές αποφάσισα να αγοράσω μια καλή φωτογραφική μηχανή...

Canon Ixus 970 IS

Πιστεύω ότι έκανα πολύ καλή επιλογή και έμεινα πολύ ευχαριστημένος απο τις φωτογραφίες της. Το καλύτερο είναι βεβαια το 5Χ οπτικό ζούμ...μπορείτε να δείτε μερικά δείγματα στον τομέα των φωτογραφιών που έχω παραθέσει στο φόρουμ...

Απλή στη χρήση της αλλά με πολύ δυναμικά αποτελέσματα...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.857
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εδώ και 4 χρόνια, η ωραία μου αγαπημένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή που με συνοδεύει σε καθε μου ταξιδιωτική αναζήτηση, ειναι η "κυρία" Canon 300D

aimg67.imageshack.us_img67_193_canon300dzr6.jpg

Να κάνω ομως και ειδική μνεία στην πρώτη μου ψηφιακή φωτογραφική "αγάπη" που με μύησε στα μυστικά της ψηφιακής φωτογραφίας, την Nikon Coolpix 775
Ηταν εν ετη 2002, αρχές Μαϊου, οταν με συνοδεψε για πρώτη φορά στο καλύτερο ταξίδι της ζωής μου, στην Βαρκελώνη! :clap:
aimg380.imageshack.us_img380_3115_coolpix775no8.th.jpg

 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.242
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom