Πάρος Τι Paris...Παρος 4ever!

mariashaki

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
οπου με βγαλει ο δρομος..
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
Φετος το καλοκαιρι επισκευτηκα αυτο το φανταστικο νησι!χαμος στο πλοιο κυριως απο νεαροκοσμο!Εμεινα Παροικια σε ενα πολυ ωραιο ξενοδοχειο εναμιση χιλιομετρο απο το λιμανι...Ολα τελεια!Ποιος αλλος εχει παει στο φοβερο αυτο νησι?
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειμαι μονιμη θαμων τα τελευταια δεκαπεντε χρονια. Και φανατικη λατρης του.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Επισκέφτηκα την Πάρο στις πρώτες μου νεανικές διακοπές χωρίς τους γονείς μου σχεδόν 12 χρόνια πριν κοντά στα τέλη Αυγούστου.
Από τότε λατρεύω να επιστρέφω ξανά και ξανά για να κολυμπήσω στις Κολυμπήθρες και στο Μοναστήρι, να γεύομαι τους ουζομεζέδες στα ουζερί της Νάουσας και να διασκεδάζω στα club της Παροικιάς και της Νάουσας.
Για μένα η Πάρος είναι απλά ο ορισμός των ελληνικών νεανικών διακοπών.
Κορυφαία στιγμή στο νησί το 3ημερο dance party στην Πούντα όταν ακόμα ήμουν φοιτήτρια (δεν ξέρω αν γίνεται πια).
Απλά χορεύαμε όλη μέρα!!!
 

Rozaki@

Member
Μηνύματα
110
Likes
15
Ειμαι μονιμη θαμων τα τελευταια δεκαπεντε χρονια. Και φανατικη λατρης του.
Εγώ κατάγομαι από το υπέροχο αυτό νησι κ πηγαίνω όποτε μπορώ... Τώρα προγραμματίζω το Πάσχα που έχω χρόνια και ζαμάνια να κάνω... Αχχχχ

Για μένα η Πάρος είναι απλά ο ορισμός των ελληνικών νεανικών διακοπών.
Οι Πάρος είναι για πολλούς μόνο clubbing και χορός... Όμως στην Πάρο μπορούν να γινουν άνετα και οικογενειακές διακοπές η γενικότερα διακοπές χαμηλότερων τόνων. Δεν μ'αρεσει να βλέπω ότι το νησί μου είναι ο ορισμός του clubbing γιατί δν είναι έτσι... Όλοι νομίζουν ότι η Πάρος είναι μόνο η Νάουσα, Η Πούντα και Κολυμπίθρες... Υπάρχουν πολλά περισσότερα μέρη και παραλίες να δει κάποιος! Μην το πάρεις αυτό σαν προσωπική επίθεση απλώς πήρα αφορμή από αυτό που έγραψες για να πω κάποια πράγματα για το νησί μου... Πάντα φιλικά
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Πήγα πριν 8 χρόνια για οικογενειακές διακοπές και μου άρεσε πολύ. Δεν ξέρω αν θα ξαναπάω και πότε μιας και είναι πολλά τα νησιά που δεν έχω πάει ακόμα και τα ναύλα δεν αστειεύονται πια. Πάντως σε όσους δεν έχουν πάει το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Και κάτι ακόμα. Μην περιμένετε να πάτε Ρόδο για να δείτε τις πεταλούδες. Τις ίδιες ακριβώς σε ένα θαυμάσιο τοπίο μπορείτε να δέίτε και στην Πάρο. Και φυσικά και άλλα πολλά όποια ηλικία κι αν έχετε.
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου...
Πάρος... πολυ ωραιο νησι!!! εκανα τις πρωτες διακοπες μονη μου (με σχέση και χωρις γονεις) πριν 10 χρονια, έχω πολυ ωραιες αναμνησεις...
Νεαροκοσμος, χορος, ξενυχτι αλλα και οι παραλιες, τα όμορφα σοκακια, ο φιλόξενος κόσμος, όλα ήταν υπέροχα!!! (αναρωτιεμαι υπάρχει ακομα ενα μαγαζι που σερβιρε παγωτο μεσα σε καρπουζι και πεπονι?)
όμως συμφωνω με το dimosf, υπαρχουν τοσα νησια που δεν εχουμε παει...

Υ.Γ: Να προσθεσω οτι η Αντιπαρος, ειναι κι αυτή πολυ ωραια..για όποιον ενδιαφέρεται για οικογενειακες διακοπες!!!!!!
 

mariashaki

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
οπου με βγαλει ο δρομος..
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
η Παρος εχει πανεμορφες παραλιες!Η Σαντα Μαρια για παραδειγμα ηταν σκετος παραδεισος...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Η Πάρος είναι για πολλούς μόνο clubbing και χορός... Όμως στην Πάρο μπορούν να γινουν άνετα και οικογενειακές διακοπές η γενικότερα διακοπές χαμηλότερων τόνων. Δεν μ'αρεσει να βλέπω ότι το νησί μου είναι ο ορισμός του clubbing γιατί δν είναι έτσι... Όλοι νομίζουν ότι η Πάρος είναι μόνο η Νάουσα, Η Πούντα και Κολυμπίθρες... Υπάρχουν πολλά περισσότερα μέρη και παραλίες να δει κάποιος! Μην το πάρεις αυτό σαν προσωπική επίθεση απλώς πήρα αφορμή από αυτό που έγραψες για να πω κάποια πράγματα για το νησί μου... Πάντα φιλικά
Μην ανησυχείς δεν το παίρνω σαν προσωπική επίθεση.
Εξάλλου σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δω ούτε εγώ αλλά ούτε και η πλειοψηφία των τουριστών που επισκέπτεται το νησί από την άποψη που το βλέπει ένας ντόπιος!
Θέλω να τονίσω όμως ότι κανείς δεν είπε ότι η Πάρος είναι μόνο οι Κολυμπήθρες, η Πούντα και η Νάουσα! Απλά κάποια μέρη ξεχωρίζουν περισσότερο από κάποια άλλα. Εξάλλου και οι οικονομικοί παράγοντες του νησιού έχουν επενδύσει περισσότερο σε αυτά τα μέρη οπότε σημαίνει ότι είναι τα πιο δημοφιλή.
Επιπλέον, λέγοντας ότι θεωρώ την Πάρο τον ορισμό των ελληνικών νεανικών διακοπών δεν εννοούσα μόνο το clubbing αλλά και όλες εκείνες τις υπέροχες ξένοιαστες στιγμές στις παραλίες και στα σοκάκια του νησιού που σου δίνουν την αίσθηση της ελευθερίας και σου δημιουργούν τη διάθεση να ερωτευτείς.
Και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν θα χαρακτήριζα την Πάρο τον ορισμό του clubbing. Σαφώς και περνάς τέλεια τόσο στα club της Νάουσας όσο και της Παροικιάς αλλά σε αυτό τον τομέα δεν διεκδικεί τα πρωτεία.
 

magdouil

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Everywhere
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μην ανησυχείς δεν το παίρνω σαν προσωπική επίθεση.
Εξάλλου σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να δω ούτε εγώ αλλά ούτε και η πλειοψηφία των τουριστών που επισκέπτεται το νησί από την άποψη που το βλέπει ένας ντόπιος!
Θέλω να τονίσω όμως ότι κανείς δεν είπε ότι η Πάρος είναι μόνο οι Κολυμπήθρες, η Πούντα και η Νάουσα! Απλά κάποια μέρη ξεχωρίζουν περισσότερο από κάποια άλλα. Εξάλλου και οι οικονομικοί παράγοντες του νησιού έχουν επενδύσει περισσότερο σε αυτά τα μέρη οπότε σημαίνει ότι είναι τα πιο δημοφιλή.
Επιπλέον, λέγοντας ότι θεωρώ την Πάρο τον ορισμό των ελληνικών νεανικών διακοπών δεν εννοούσα μόνο το clubbing αλλά και όλες εκείνες τις υπέροχες ξένοιαστες στιγμές στις παραλίες και στα σοκάκια του νησιού που σου δίνουν την αίσθηση της ελευθερίας και σου δημιουργούν τη διάθεση να ερωτευτείς.
Και φυσικά σε καμία περίπτωση δεν θα χαρακτήριζα την Πάρο τον ορισμό του clubbing. Σαφώς και περνάς τέλεια τόσο στα club της Νάουσας όσο και της Παροικιάς αλλά σε αυτό τον τομέα δεν διεκδικεί τα πρωτεία.

χαιρετε,μιας και εισαι απο Παρο μηπως θα μπορουσες να με βοηθησεις οσον αφορα στην ενοικιαση καποιου δωματιου?αν γνωριζεις να μου πεις καποια οικονομικα ξενοδοχεια κλπ...στη ναουσα κατα προτιμηση..ευχαριστω πολυ
 

KARANOS_

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
φετος Παρο? θα δουμε..

γνωριζει κανεις αν υπαρχει η δυνατοτητα αεροπορικως απο Θεσσαλονικη για το νησι ?
:p :p :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.277
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom